Honda CBR 600F (1996)

Vlastník MáraVFR1986
Vloženo 14.11.2021
Aktualizováno 14.11.2021

Osvědčená sportovní klasika, na které se člověk s hmotností 70 kg a výškou 180 cm sveze fakt luxusně.

Motorka koupena od Jarda

První dojmy - Brácha má tu samou, pár dní jsem na ní už předtím jezdil, ale i tak mě překvapila ovladatelností, zátahem motoru od 2.500 otáček a pohodlnou sedačkou. Ideální motorka na kratší i dlouhé výlety, zábavné svezení a navíc ten design je prostě klasika.

Motorku bych doporučil pro - CBR600F je motorka pro každého, kdo ke svezení nepotřebuje 150 kobyl ve stáji a nechce dát za stroj víc než jednu výplatu.

Doplňky na motorce - Na motorce už byla sedlová brašna, což je ovšem geniální věc. Věci, který fakt nechceš vozit po kapsách, jako mobil, lékárnička, vesta, svačina, šátek, plavky, ručník, sprej na píchlé pneu apod. se tam krásně vejdou. Zastavíš, odepneš zip a jdeš. Jo a ten zip se dá zamknout malým visacím zámkem. Bomba vychytávka.
Brácha má na CBRu držák a 3 kufry, ale do toho se asi pouštět nebudu, na dlouhý štreky mám VFRo. Vlastně dvě.

Proč jsem si vybral CBR600F? No, bylo krásně, chtěl jsem se hrozně svézt (asi jako čokl prdelí po trávě) stál jsem u Kawy, koukal na vidle, jak z pravý roury teče olej, a říkal jsem si: To do zítra neudělám. Přejel jsem okem na bílý VFRo a říkal jsem si: Ty karbce do zítra fakt nestihnu vyčistit. (přidáním biosložky do neskutečně kvalitního českého benzínu mi Benzina prodlužuje život, protože po měsíční odstávce ani Hondu nenastartujěš. Modrý VFRo stálo vedle a dělalo, že tam neni, protože má sundanou celou masku, kapoty a musí si nechat opravit a nalakovat nádrž. Nějak se k tomu nemůže rozhoupat a já jí do toho nutit nebudu.
Takže jsem otevřel Facebook, na něm marketplace, zadal "cbr600F", uviděl krásnou v originálním stavu za 33.000 Kč a ... dostal jsem strach, že mi to manželka nedovolí koupit. Tak jsem za ní šel do práce a říkám.: "Ty jsi ta nejúžasnější manželka na světě, chceš abych byl šťastný a spokojený. Já tě prostě miluju." Ona: Všechno vim. Chceš si koupit čtvrtou motorku. Takže jako OK. Ale mám podmínku. Budeš na ní jen jezdit a nebudeš trávit čas v dílně opravování šrotu.
No a pak si to nekup, ne?
A teď k motorce. Co rozhodně zaujme, je motor. Vrní jako kotě a protože má namontovaný laďák, tak se po zatáhnutí za plyn pěkně ozve. Co mě zaujalo, že když na ní jedu, tak mi ten laďák přijde dost ostrý, ale když někoho nechám svézt a on na ní jede kolem mě, tak je to moc příjemný zvuk, za kterým se každý opěšalý motorkář rozhodně otočí. Nicméně proto, že při evidenční prohlídce mě na STK strašili, že při technický budou hlídat hlučnost a prý i páni v čepicích u krajnice budou mít měřiče hluku, tak jsem si na eBayi koupil za 100 Eur originál výfuk, který tam pak někdy namontuju. Možná. No uvidím. Ten laďák je fakt návykovej. Takže asi ne.
Brzdy jsou perfektní, podvozek sportovní, ale pobere i nějakou okresku. Občas musím zvedat zadek ze sedla, to když soudruzi z krajské údržby na nějakém úseku pěstují minigolf, ale jinak paráda.

milec
milec napsal 18.11.21 v 17:18

petko2014
petko2014 napsal 18.11.21 v 14:35 10b.

Kamo, nie ty - ale tvoja žena si zasluzi 1000000000 bodov + kvety a bonbony

Ale išiel si na to lisacky, na zenu treba vždy cez lásku?musím to vyskúšať doma

Splatterhouse
Splatterhouse napsal 17.11.21 v 19:13 9b.

Užij si s ní hodně radosti

Kali88
Kali88 napsal 16.11.21 v 22:25 10b.

Sice nejsem příliš příznivcem objemu 600 ccm, ale desítka za motorku a ten příběh v článku rozhodně být musí