Jawa 250/559 panelka (1963)

Vlastník Milan1963
Vloženo 6.11.2021
Aktualizováno 23.9.2023

Jawa 250 "panelka " - co o ní psát, když ji každý zná, asi každý na Jawě nebo ČZ začínal.

Motorka koupena od Soukromá osoba

První dojmy - Jawu 250 už mám 40 let, ale jinou, takže jsem o panelce ani neuvažoval. Žádný kladný vztah k panelkám nemám, i když záporný taky ne. Přesto - naskytla se možnost koupě, tak jsem se na ni jel podívat. A je doma.

Motorku bych doporučil pro - Pro fandy starších strojů je Jawa 250 určitě vhodná.

Doplňky na motorce - Žádné doplňky na motorce nejsou.

Motorek mám několik, samé Jawy. Nic cizího nechci, 43 let s Jawami ve mně zanechalo stopy. Další Jawu už jsem ani nechtěl, ale naskytla se možnost dobré koupě. Tak jsem nastartoval svojí Škodu 120, zapojil vozík a jel se podívat. Majitel byl velice pohodový, motorkám rozumněl, hezky jsme si popovídali a já spíš mimochodem panelku nastartoval. Chytla hned. Zdravý zvuk motoru, celkově slušný stav, rozumná cena - tak jsem ji jen krátce projel a zjistil, že proti mému pérákovi jede o dost lépe a bylo rozhodnuto. Motorku jsem naložil, no a od jara ji mám jako další "exponát" mezi svými Jawami.
Bonusem je to, že je z roku 1963, takže můj ročník.
Po koupi jsem žádné velké zásahy nedělal, došlo jen k částečnému doplnění k originálnímu stavu, ale jak je vidět, ještě cosi chybí. Tato Jawa má mít hluboký přední blatník, já ji koupil s tímto montovaným až na novější ročníky, ale nechám ho - líbí se mi takto víc. Hluboký blatník sice už mám, ale zůstane uložený mezi díly k motorkám.
Motorka mi neslouží k běžnému ježdění, k tomu mám velkou Jawu, ale spíš na nedělní projížd'ky. A tak k ní i přistupuji, do zcela originálního stavu ji dávám postupně, když se mi určitý díl podaří sehnat. Rozhodně nic nekupuji přes známý aukční portál.
Pokud jde o cestování, určitě tato motorka zvládne jakoukoliv cestu. S pérákem jsem schopen jet 400 km denně, takže s panelkou to půjde také.
V září 2023 prodána kolegovi fandovi Jawy.

PeteS
PeteS napsal 01.02.22 v 12:59 10b.

Pěknej zachovalej kousek

PeteS
PeteS napsal 01.02.22 v 12:57

Pěknej zachovalej kousek

strejda
strejda napsal 22.01.22 v 21:46 10b.

Krásný stroj, v pěkném m stavu. Také jsem ji kdysi měl. Tak ať ti dělá jenom radost.

Sob78
Sob78 napsal 23.12.21 v 18:59

Panelička v krásném stavu, paráda . Ale to hovado co tam dalo ten držák lanek takto, by zasloužilo... Věřím, že ty ji dáš tu správnou péči - názor na ten portál mám stejný

Sob78
Sob78 napsal 23.12.21 v 18:58