Aprilia Atlantic 500 (2003)

Vlastník Matuna
Vloženo 5.11.2021
Aktualizováno 5.11.2021

Maxi skútr, s velkým úložným prostorem a super spotřebou. Ihned jsem si na něj zvykl.Sice na město trochu větší, ale raději vyrazím na nějakou delší projížďku za město na tom krásném křesílku.

První dojmy - Poté, co jsem skútr koupil, respektive vyměnil s doplatkem prodávajícího za své moto, mne čekala první jízda cca 120 km domů. Po pár prvních kilometrech, jsem byl nadšen z jakou lehkostí zrychluje až jsem zapomněl sledovat tachometr, a jsem rád že nikde neměřili. Cestou mne zastihl déšť, a ejhle já byl skoro suchý. To bylo další příjemné překvapení oproti motorce.Pohodlné sedlo, příjemný posez,atd.Nato, že je to první skútr který mám po všech vyzkoušených motorkách které jsem před tím vlastnil, jsem opravdu mile překvapen. Zatím nebylo mnoho času na nějakou opravdu delší vyjížďku, ale těch pár cest co jsem si udělal mne ujistilo že jsem neudělal až takovou blbost, jakou je výměna motorky za skútr.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého, kdo si chce zajet třeba jen na pořádný nákup a nechce tahat auto, ale i pro ty kteří chtějí jet na delší výlet .

Doplňky na motorce - Ještě má zadní kufr.

Jeho předchozí majitel, reagoval na můj inzerát a hledal právě to co já nabízel. Po pár přečtených recenzích a shlédnutí několika videí, jsem se tedy rozhodl že to zkusím. Na domluvený sraz přijel prodejce na skútru obaleném hmyzem a prachem. Já který každé moto leští a hýčká jsem byl úplně zaskočen. Nicméně slovo dalo slovo a jeli jsme se svézt. Reakce na plyn mě překvapila. Skútr se svižně rozjel a v ten moment mi zašrotovalo v hlavě, tady se vlastně neřadí. S dalším za tažením za plyn to stále zrychlovalo.To je paráda, řekl jsem si, jdu do toho a uvidíme. Cestou domů jsem zkoušel všechny vymoženosti které tento stroj má. Takže multifunkční displej jsem přepínal na všechny jeho funkce a bylo to fajn. Kdyby nebylo chladno a ne foukal vítr připadal bych si jako v autě, možná ještě ty řidítka, ale jinak opravdu paráda. Jinak ostatní technické věci jako brzdy jsou také bez ztráty kytičky. Brzdí to bezvadně. Podvozek je dostačující, jelikož jezdím sám tak pohoda.To co jsem viděl když jsem otevřel podsedlový prostor mne úplně dostalo. Tam se vejde snad čtyřicet piv. Byl jsem úplně odzbrojen.Po několika projížďkách, které jsem stihl, jsem zjistil, že to asi jezdí na vzduch. Nevím zda spotřeba kterou ukazuje displej je reálná, ale v mém případě to bylo 3,5l na 100km.Jsem tedy spíše ten kochací tip, ale pokud můžu, tak zatáhnu a jedu. No prostě, dle mého souzeni je Atlantic 500 dobrá volba. Jo, jinak jsem tím nakazil kolegu v práci, který ho chce také místo motorky. Nikdy neříkej nikdy, třeba se zase k moto vrátím, ale v příští sezoně to určitě nebude.

CRF1000
CRF1000 napsal 08.11.21 v 19:07 10b.

blahopřeji, pokud se nepletu je tam motor piaggio, který je citlivý na kvalitu oleje, proto doporučuji dodržovat interval jeho výměny, pak vydrží desítky tisíc km bez problémů...skůtr s tímto motorem / beverly/ provozuji už 10 let bez problémů...když se seřídí ventily a je tam dobrá svíčka dává to stovku za 7.5 sec

tomcruise77
tomcruise77 napsal 06.11.21 v 18:56 10b.

puffybodie
puffybodie napsal 06.11.21 v 15:38 10b.

Jo kdyz se to okusi, tak uz se z toho blbe vraci Navic Atlantic je asi nejhezci a nejhbitejsi 500ccm skutr jeste s klasickou koncepci. Ohledne pohodli se asi trochu pere s Burgmanem 400 no

Milan1963
Milan1963 napsal 05.11.21 v 23:01 10b.