renocar_unor

Benelli TRK 502 X (2021)

Vlastník šmudla
Vloženo 30.10.2021
Aktualizováno 12.9.2023

Pohodlna , velka motorka , ktera ma vsechno co ma mit.

Motorka koupena od FIRMA:Outdoor Liberec s.r.o. - Moto&

BMW R 1200 GS: Motorka s nalitanymi 100tis km a chteji za ni 200 tisic? nasrat panove.

První dojmy - Po prvnim nasednuti proste parada. Nefouka na me , velka je, podvozek uchvatnej , do zatacek se chova predvidave , stabilne , motorka pro velky chlapy co vi co chteji.

Zacali me srat inzeraty typu : prodam Varadero ( 20 let stary) s najezdem 44 tisic kilometru ...kecy typu ... s tezkym srdcem musim prodat mazlika , nikdy mnou nepadena , ... prodam rodinne stribro, ...km samozrejme nedolozitelny a kazdej co mel ten klenot doma by uz chtel aby mu zmizela z garaze .
V minulosti jsem si pritahnul BMW z nemecka 10 let stare s najezdem 105 tisic. Ten paprda 46 rocnik na nem delal 10 tisic rocne. Nemec si nekupuje motorku aby se na ni dival , ten ji ojezdi a pak posle dal.
Tahel situace na trhu me donutila se kouknout po nove motorce , proste jsem si ji chtel zajet podle sebe a na tachometru neuveritelnych 0km...
Zastavil jsem se v obchode s outdoor vybavenim , shanel jsem helmu...
V obchode staly 4x TRK 502X ...dve hodiny jsem na ni cumel ... koukal na detaily , predni usd 50 tkovy uchvatny vidle , tvary , sedlo , gumy metzeler , drazeny kola , krasnej vejfuk , rejdy , stit , ...kurva ale ten motor ty vole 500 ccm a 35 kw? to nedam to mi bude chybet po tech masinach vykon...to asi nedam ... to je pro deti. Jel jsem domu.
Doma mi to nedalo a zacal jsem cist recenze ve svete , Italie , Argentina , Asie , ...jsou tam kusy ktery maji nalitano 50 tisic bez zavad , jezdi na tom chlapi stejne stary jako ja , cestujou z kuframa , jezdi ve dvou , precetl jsem toho mraky . Hodil jsem helmu do auta a jel si ji na par hodin pujcit. Slozim jsem zalohu a nasedl na TRK , predvadeci stroj. Pohodlna , rejdy akorat , posez super, na miste tezka jako krava , rozjezdem se vsechno ztratilo. Vykonove musim rict ze taky dobry , do zatacek uzasny , podvozek taktez. Pohodlna motorka , pro vyjezdene jezdce , kteri uz se chteji jenom kochat a uzivat si cestu . Po hodine pujceni jsem ji zaparkoval s rohlikem. A sel jsem si ji objednat. Motorka byla skladem , zaplatil jsem 165 900 Kc , na tachometru uctihodnych 3 km ...
V soucasne dobe mam zajeto a ceka me 1 garancni prohlidka po 1000km kde se meni olej ajn.
Tech 1000km jsem najel za 10 dni , neuveritelny kopec zabavy , proste adventure. Teren zvlada skvele , ve stupacka h uzasny , prubeh motoru pro me dostacujici , maximalka ve dvou 160 km/h. Neuveritelne pohodlna motorka , polykac kilometru s prumernou spotrebou 4,5 litru s malou pojistkou 600kc za rok.
Stejne jsem zjistil , ze mam po okrskach rychlost na mem bejvalem BMW 120kw kolem 100 a 120 km/h a na trkacku mam to samy.
Silnice ze u nas stoji za hovno je to sama dira ...Proto varianta enduro.
Jsem nadsenej .
A vis co je lepsi nez motorka ? Nova motorka ...?

Dojedeš stejně daleko, stejně rychle a stejně spolehlivě jako ostatni .Jen tvé náklady na dobrodružství budou mnohem menší a tvá radost mnohem větší. A až budeš starší, oceníš nižší hmotnost a trvanlivost a tvé náklady na další dávky dobrodružství budou stále mnohem nižší než s jakýmkoliv jiným Adventure motocyklem, nebudeš mít žádný důvod měnit … Za ušetřené peníze zažiješ mnohem více dobrodružství a stále s tebou bude jeden parťák – Benelli TRK 502 X

8.5.2022 Mame najeto 3700 Km , prvni servis v 1000 Km probehl v Usti a v pohode. Od te doby jenom jezdim a jezdim , polykac kilometru. Maximalni spotreba ve dvou a na dalnici s maximalkou 175 Km /h se vysplhala na 5,8 litru. Kdyz jedes na pohodu jsem na 4,8 litrech. ( maximalka 120 km/h).
Madrz ma 20 litru - z praxe pri najetych 300km tankuju a jeste tam 5 az 6 litru zbyva, takze se da 400 na bandu v pohode.
Idealni razeni v 5 tisicich , pripada mi ze motorka jede stejne ve dvou jako v jednom. Je dobre zprevodovana. V terenu ve stupackach super, zatim jsem vyjel vsechno co jsem potreboval. Zavady zadne - az me to sere - byl jsem zvyklej vzdycky neco delat , a pod . Ted nic - docela nuda ?. Hladina oleje na horni rysce , takze spotreba oleje po 2700km nemeritelna.
Predjizdeni : da se , musis vic tocit , ale v pohode. Jsem uz ve veku , kdy se chci vratit domu celej , takze v 90% je moje cestovni rychlost 110 km/h a na pohodu.
Uvidime po sezone jestli se neco vysere ?. Zarim koukam na kluky v Argentine , Filipiny , Asie. Ajn a vsude se tesi spolehlivosti a oblibenosti. Zatim jsem videl nejvetsi najezd 61 000 km.

2.6.2022: Najeto 5000 Km bez zavady. Trosku jsem potunil , dal koncovku vyfuku, DNA filtr, a o dva zuby zuby mensi rozetu. Puvodni prevod 14:44, novy 14:42. Pri 6 tisicich to jede presne 120Km/h. Retez 114 clanku - 525. Motorka se chova a jede nad ocekavani. Pohodlna a ve dvou jede stejne jako v jednom. Za ty prachy ...parada.

25.8.2022 : Najeto 7800 km, bez zavad. Vratil jsem se na puvodni prevod 14:44. Nebyla tolik funny. Spotreba se ustalila kolem 4 litru s cestovkou do 130 km/h. Dojezd na nadrz pres 400 km..., gumy jsou na 50%. Nic neresim jenom jezdim ?. Spotreba oleje zadna.

12.12. 2022 - stav tachometru 8300km. Zavada zadna. Gumy Metzeller tourance cca v 60% zivotnosti. Odhaduju je na 12 tisic max. Docela se nudim , páč neni na ni co delat a je uz vychytana z vyroby. Letos uz asi nevyjedu. Leju olej castrol 10w50. Nemizi ani kapka. Tak zdar pristi rok.

10.5.2023 - stav tachometru 9500 km , predni guma tourance metzeler je hýn , zadek 4mm. Jezdim 70% casu ve dvou. Objednány nové gumy Metzeler tourance next 2. Tož uvidime , na trave a v bahne to bude masakr , na suchu a sotoline snad ok. Alespon tak hovori recenze. Toz uvidime. Zavada zadna , uriznul jsem ty postrani usi , a na aliku koupil pridavne padaky za 1800 kc. Spotreba 4,2 litru, ve dvou 4,7 a to ji nesetrim. Najezd na nadrz pres 400km. Tak zatim zdar.

17.5.2023 - Gumy nazuty , cena i s vyvazenim 740 Kc. Vypadaji pekne. Pakarna docela nasazovat predni kolo, musel jsem ve dvou. No stat se mi to na ceste tak to sam asi nedam. Ani na centralnim stojanu. Zouvat montpakama to asi taky nemam sanci. Nalil jsem tam dóduse ten sliz z USA. Tak uvidime. Zdar.

11.6.2023 - na tachometru je 11 300 km. Zavada zadna , spotreba momentalne 4,0 l, pac jsem jel z Pekelnejch dolu jako prizdisrac. ?. Tourancky drzi uzasne, Sundal jsem tu predni mrizku na svetle , pac to svitilo nejak divne. Zatim spokojenost. Tak zdar.
1.9.2023 - 13500Km. A najednou je fuč. Zazili jsme toho hodne ... ? , snad bude slouzit stejne dobre jako mne.

4.9.2023 - najeto 13500 Km bez jedineho problemu. Bohuzel me z posedu na benelce strasne bolelo mezi lopatkama po cca 100km , delsi jizda byla pro me utrpeni. Musel jsem zmenit posez a koupil jsem VFR. Potrebuju mit ruce nize nez ramena. Bohuzel enduro jiz je pro me pase. Jinak super stroj.

Machajda
Machajda napsal 08.05.23 v 19:23

zase to čtu a zase mě to bavilo :D

kníželucifer
kníželucifer napsal 17.02.23 v 12:31 10b.

Je to úžasný bajk kemo!!! Enem ať Ti to fičí

31081
31081 napsal 18.10.22 v 10:07 10b.

Machajda
Machajda napsal 27.08.22 v 11:48 10b.

Díky za fajn a vtipné počtení Jsem také pro jízdu na velkou pohodu (jezdím rychlostí mezi 80-110km/h). Koukám po novém stroji a TRK 502 X mi podle recenzí vč. té tvé přesně toto nabízí, navíc je teď za krásný peníz i s kufry. Navíc když jsem ji náhodou uviděl v obchodě...no v hlavě to udělalo WOW, to je ona Ještě se rozhoupat k objednávce

Marty93
Marty93 napsal 16.02.22 v 20:35 9b.

Pěkně napsané.. a ten úvod pobavil