Triumph Tiger 800 XC (2015)

Vlastník Glasglasd
Vloženo 27.10.2021
Aktualizováno 3.11.2021

Plně dostačující výkon, snadná ovladatelnost, plynulý zátah motoru.

První dojmy - Sedneš a jedeš. Hned na startu mě překvapilo, jak nízko je těžiště. Motorka se zdá těžká, ale jakmile se rozjedeš jde váha stranou. Spojka má krásný plynulý záběr. Troch se mi zdá, že řídítka jsou poměrně úzká a daleko od jezdce. Budu to muset vyřešit nástavcem.

Výběr byl jasný hned jak jsem ji viděl. Mám v prdeli kolena tak taky rozhodla váha oproti 1200.
První dojmy jsou výtečné. Krásně drží stopu a zátah motoru je nádherný. Trochu na ni fouká oproti Stromu. Řídítka by mohla být blíž k jezdci. Koupil jsem ji s originálními kufry a trochu bojuji s úložným prostorem. Když chcete vzít základní vercajk, opravnou sadu na pneu a kompresorek, tak to musíte dát do zadního kufru. Tím si uberete místo na jiné věci. Furt laboruju co tam kde přidělat, ale není kam. To je trochu na pytel, když to chcete vozit každý den.
Posez pro mě i batůžka je dobrý i podle toho jsem vybíral, je to pro mne důležité. Chci jezdit delší trasy a zadek musí být v pohodě.
Trochu bojuji s centrálním stojanem. Má blbou páku a nedokážu si představit jak to na něj dostanu až budu plně naložený.

Pedl
Pedl napsal 03.11.21 v 10:26 10b.

Dobrá volba. Snad pak dopíšeš více porovnání s V-Stromem. A místo kompresoru stačí malá pumpička

jelda-f
jelda-f napsal 29.10.21 v 19:43 10b.

Hezký anglán :) tahle střední třída je prostě boží!!!

Glasglasd
Glasglasd napsal 29.10.21 v 09:01

Moc díky chlapi, jen tenhle není z TASS, mám ho přímo od majitele co ho v roce 2018 dovezl z Anglie.

Bake
Bake napsal 28.10.21 v 12:22 9b.

No.. Přesně na toho jsem se koukal, přemítal a než jsem se rozhodl, někdo mi ho u TASS vyfoukl Ale zase mě to nakoplo k novému 850 Sport.. Akorát ta výbava u mě zatím chybí

Milan1963
Milan1963 napsal 27.10.21 v 17:18 10b.

Parádní motorka.