Royal Enfield Himalayan (2020)

Vlastník Bityska
Vloženo 25.10.2021
Aktualizováno 25.10.2021

Láska na první i druhý pohled. Tohle někdo navrhoval přesně pro mě. V dnešní době zjevení. Na druhou stranu naprosto chápu lidi co ohrnou nos. Tohle se vám buď líbí nebo ne.

Motorka koupena od FIRMA:Vintage Garage Motors (Strašnice - Perfektní domluva vždy a na všem.

BMW G 310 GS: prostě mi neseděla
KTM 390 Adventure: nelíbílo se mi zpracování na KTM. Moc vysokootáčkové

První dojmy - První dojem byl úžasný. Nastartujete, motor zabrblá a vy cítíte jak se těší co bude. Vysoký zdvih, nízké otáčky a dlouhé kvalty. V zatáčkách sedí jak přibitý a krásně táhne. Pro mě důležité nižší sedlo a pohodlný posaz.

Motorku bych doporučil pro - Všem kromě těch, kterým jde hlavně o výkon a maximální rychlost. Na dlouhé cestování po dálnici také podle mě není.

Doplňky na motorce - Vyšší kouřové plexi, rámy, touring gelové sedlo, laděný výfuk, mlhovky, kryt zadního kola, kufr, brašny, blastery. Buster plug

Dlouho jsem si nemohl vybrat svoji další a možná poslední motorku. Jezdil jsem na kdečem od fichtlu až po Hondu Dominatora. Himalayan vyhrál tím, že ho poznáte na první pohled, vyhovuje mi posazem a není přecpaný elektronikou. A mám rád vzducháče, což je dneska problém a nevadí mi nižší maximálka.

Tuhle motorku zbožňuju. Jedu a usmívám se. Ideální stálá rychlost je kolem 100 km/h, v zatáčkách nádherně sedí. Krásný zvuk i s továrním výfukem. Podvozek je spíš tvrdší. Na můj vkus musíte brát přední brzdu hodně velkou silou. Spolujezdec má dost místa a celkem pohodlné sezení ale já jezdím prakticky jenom sám. Spotřeba pod 4l to znamená pěkný dojezd s 15 litrovou nádrží.

Motorku mám necelé dva roky. Závady - bylo potřeba dotáhnout řízení a vadné čidlo zařazeného rychlostního stupně. Vyřešeno v rámci záruky.

Ideální motorka na okresky a lehčí terén. Pro mě je terén polňačka, takže spokojenost. Jedníčka je hodně dlouhá, takže v těžším terénu dostávat zabrat spojka.

Cestovat s royalkem se dá výborně, pokud vám vyhovuje rychlost. Pohodlí je dostatečné a není problém jet třeba 4 hodiny v kuse.

nexus
nexus napsal 13.11.21 v 09:03 10b.

Fandím těmto mašinám

jelda-f
jelda-f napsal 29.10.21 v 19:44 10b.

Tohle bych chtěl někdy vyzkoušet :) Zdá se to být takový pohodový bike na príma výlety do nepohody

Pixly
Pixly napsal 29.10.21 v 19:20 10b.

Měl jsem možnost jí vyzkoušet a musím uznat její originalitu , rozhodně se nedá říct, že by neměla místo na trhu, naopak, pro mne pozitivní překvapení. Pokud bych měl říct něco z mého cca hodinového testování, tak prohnal jsem jí vším co šlo. První a druhou rychlost má dost daleko od sebe, což způsobuje, že jízda v terénu je možná spíše jen na ten první stupeň. Jestli to vadí? Asi ne. Prakticky nezná nějaké cukání ani na ten první dlouhý stupeň, což se o mé CB500x říci rozhodně nedá. Maximální použitelná rychlost je tachometrových 110km/h, ale do té chvíle nemám moc výhrad. Sedadlo na mně nijak zvláště nepůsobilo, ale po té hodině naprosto OK. Upřímně? Tohle je přesně motorka, co bych si rád půjčil na nějakém Řeckém ostrově. Co se mi na motorce moc nelíbí. Brzdy - přední slabá, zadní OK, ale ABS strašidelné (zadní kolo mi při brždění ustřelilo a pak teprve chytlo ABS), budíky u poslední verze jdou špatně číst, protože se zakulacený kryt budíků leskne. Nízké servisní intervaly. Možná, že to moje hodnocení je hodně kritické, ale upřímně, udělala na mně dojem i když jsem od ní vůbec nic nečekal a těším se, až si ji někde zase půjčím a na nějakém ostrově, kde bych se rád dostal i mimo asfalt, by to byla možná i první volba

Pafka.7
Pafka.7 napsal 26.10.21 v 21:43 10b.

Ahoj, tak že by konečně ta pravá?
Jasně, nemusí se líbit každýmu, ale hlavní je, že se líbí tobě. A aspoň na rozdíl od různých jiných si na nic nehraje a je svá.
Tak ať tě pořád baví a spoustu spokojených společných kilometrů.

Milan1963
Milan1963 napsal 26.10.21 v 19:45 10b.