renocar_unor

Honda CRF1100L Africa Twin Adventure Sports (2021)

Vlastník Shroubekk
Vloženo 24.10.2021
Aktualizováno 9.10.2023

Vysněná motorka Africa Twin

Motorka koupena od FIRMA:DENAR (Kosmonosy) - První úplně nová motorka, takže jsem byl hodně nerozhodný. Po fajn rozhovoru s P. Kvítkem vše ujasněno a tím i volba.

První dojmy - To je krásný stroj, ten musím mít - láska na první pohled. Přijde mi tam zbytečně moc tlačítek a elektronických kravin, ale bohužel to je dnešní standart. Celkem jsem byl překvapen z reakce plynu a zrychlení úplně úžasný ( jezdil jsem na 650), takže se není čemu divit. Další byla ochota padaní do zatáčky, ta je někde jinde oproti přední 17". Je to jen první porovnání co bleskne hlavou, ale Versys 650 a Crf 1100 nelze porovnávat. Pak už jen emoce nepopsatelného štěstí...

Doplňky na motorce - Centrální stojan od mpkovo.
Rozšíření plochy bočního stojanu - Ali.
Sedlo u čalouníka - nemohu se dočkat výsledku.

Už jako kluk jsem se zajímal o endura a hrozně se mi líbilo DR 650 a Africa 750. Pak někdy v 16ti jsem jezdil na DR 650 a bylo jasno, jednou si koupím vlastní enduro. První vlaštovka na 3 sezony byl Versys 650 a prakticky po 22ti letech od prvního svezení to přišlo a začalo těžké rozhodování mezi novým V-strom XT 1050, Africou.CRF 1100 a Tenerkou 1200. Nerozvážnost chvílí trvala a asi mě uhranul ten pohled a Afrika i přes vyšší cenu zvítězila.

18.10. 2021
Zatím jsem absolvoval jen cestu domů, cca 90km, takže mé poznatky jsou jen z této jízdy - vše paráda, jen nezvyk na elektronický plyn a výkon.

20.11. 2021
K dnešnímu dni najeto 940km, umyto a zazimováno. Jelikož jsem prcek, tak jsem už odvezl sedlo na úpravu.
První garančku nechám až na jaro.
Jak si na moto zvykám, tak mě ta jízda baví čím dál víc a stále jsem z ní ohromen. Výlet 200km a vůbec mi to nepřijde. Už chápu, že někdo jezdí v pohodě 800km za den.
Jen v tom chladném počasí jsem se už dost bál větších náklonů do zatáček - možná dobře než to někde položit.
Na start toho LCD se rychle zvykne. Jediná teplota vzduchu ukazuje blbosti. Venku 8st, při jízdě ukazuje 12st a při zastavení tam je najednou klidně 24st. Asi nevhodně umístěné čidlo.

dedikzk
dedikzk napsal 12.02.22 v 22:52 10b.

hodně pohodových km ať to jezdí

Shroubekk
Shroubekk napsal 30.11.21 v 22:07

Ballu1: Ahoj, jasně, můžeme. Víme o sobě, tak si dáme pak vědět do zprávy.

Ballu1
Ballu1 napsal 30.11.21 v 21:36 10b.

Ahoj můžeme někdy projet. Jinak super Volba.

LuigiCB1300
LuigiCB1300 napsal 28.10.21 v 18:45 10b.

až si motor sedne během cca 7tisíc km tak budeš ještě spokojenější

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 26.10.21 v 11:54 10b.

super