Kawasaki ZX-10R Ninja (2015)

Vlastník Quadriceraptor
Vloženo 23.10.2021
Aktualizováno 27.2.2022

Ohlédnutí za sezónou 22

Vloženo: 23.11.2022, Uskutečněno: 23.11.2022, Zhlédnuto: 216x

Čau piloti,

konečně se dostávám k tomu sednout si na chvilku k PC a něco sem konečně sepsat a přidat, jak je zima dlouhá tak se ta chvilka sem tam objevuje

K sezóně 22 jedním slovním spojením WHAT THE FUCK?!
Mé cíle a očekávání jak s ježděním, tak s motorkou a novými zkušenostmi byly nad míru překročeny, co překročený ale kur*a přeskočeny.

Stanovil jsem si cíl
zkusit konečně i závod
Brno aspon 2:15 ( klidně vysokých, ale ať je tam 15tka )
Slovač 2:17 ( opět klidně vysokých )
A co se nestalo, hned první brno jsem se dostal na 2:16 a hned první slovač na 2:16, takže si říkám tvl co teď svůj cíl jsem si splnil hned na prvních jízdách a to nezačala ještě ani sezóna a už jsem na svých cílech překročených od svého osobáku o 2-3s, tak jsem si řekl okey cíl mám splněný, nebudu se už tlačit za časem ,ale učit se víc přemýšlet vnímat motorku, sjíždět gumy až tak že zmiznou kontrolní body uplně ( jezdím jeté pneu a pirelli ) ať se naučím pořádně vnímat co ta motorka dělá, kdy jde už do prokluzu, kdy mi co jak dává na jevo, jaké tlaky a směsi jak fungují a celkově i různé setupy motorky jsme zkoušeli.
Nedělal jsem nic z toho, že bych byl profi letec, ale prostě jen pro mé zjištění jak se na čem kde cítím komfortně a kde zase ne a jak se s tím naučit pracovat. Kdy se mi motorka řídí dobře, kdy mi přijde těžká a prostě vše kolem. No a na konci sezony jsem měl tak nějak už vše zmapovaně, kde se jak cítím, kde mi jaký setup jak vyhovoval a jaké směsy gum a kolik guma vydrží. A ejhle na sjetých pneu jsem se nakonec dostal pravidelně na časy pro Brno 2:13-14 a slovač 2:15-17
Nové pneu jsem nikdy neměl možnost zkusit, takže nevím jaké to je s něma, ale stačilo mi nazut trochu lepší pneu a hned se jezdilo líp

Co se týče závodu, tak musím potvrdit jen takové nepsané pravidlo, každého pilota, že jak jednou stojíš na roštu a odstartuješ už v tom lítáš a chceš jen závodit nepopsatelný pocit jet tam s těma rychlýma vidět je před sebou, narvat se do toho chumlu v první zatáčce a pak se snažit dojíždět ty před tebou, to je panečku adrenalin a jízda, paradoxně se mi vždy jel závod líp než tréninky a spíš jsem zrychloval a zajížděl osobáky až ke konci závodu, kdy od 4. kola a dál jsem se začal zlepšovat. Jak kdybych chytl plynulost a díky mojí fýze se rozhýbal a prostě jel v takovém plynulém tempu, nevím ale prostě to bylo boží!

Co se týče agentur, jezdil jsem hlavně fialu a dafity a musím říct, že Fiala je super co se týče tréninku předjíždění a zkoušení něčeho nového, jelikož i já s tímto pomalým časem jsem tam byl mnohokrát v první pětce nejrychlejších, kdežto u dafitu kolem 40-50 místa loser poser

Na dafitech jsem se dokázal vždy nejvíc naučit a zrychlit, jelikož tam jezdí super piloti a špička ČR včetně světových jezdcu viz Salač, Konig, Filla atd..
Díky za možnost být s klukama v boxech s těma nejrychlejšíma a učit se od nich, nejčastěji jsem býval v boxu s Chlupem, Čápem, Grofem, Hartlem atd.. a jednou se mi poštěstilo být tam i se Salačem a to byl teda kur*a úlet vidět ho na dráze, jak jezdí driftem do zatáček a jak vypadá jeho guma na které dokázal jet 2.03.03 to mi hlava nebral, byl sdílný a pokecal a poradil prostě skromný normální borec stejně tak jako všichni tam v boxu. Jsem moc rád za tenhle rok a ty lidi, co jsem měl možnost poznat a co mě naučili. Nemůžu se už dočkat příští sezóny, teď už makáme na velkém servisu motorky ať je vše ready na rok 23!

Servis bude velký ikdyž motorka je pořád ok, ale raději předcházet a dopřát jí, n ež aby mě v půlce sezony něco bouchlo.
Najeto mám 8tis celkem tzn najel jsem 3tis km okruhových

V plánu je udělat :
Takové GO motoru ( ventily, rozvody, šály, převodovka, spojka )
Filtry vyměnit kapaliny vyměnit, chladič vyčistit, brzdiče
servis celého podvozku a dát tužší pružiny do předku, ložiska, nachystat pár vychytávek racingových, další lamina až se budou hodit a nějak se naskladnit co se týče destiček, olejů a gum

Mann (1106) napsal 23.11.2022 v 21:21

Nikdy jsem sice nezávodil, ale Road Racing mě jako fandu provází od dětství. Sundat pár desetinek z času stojí kolikrát spoustu odježděných kol a hektolitrů potu Z těch fotek z Brna si to ježdění na dálku užívám taky Přeju krátkou zimu a hodně zdaru v příští sezóně

tudydudy (13) napsal 23.11.2022 v 19:02

Supr postřehy, pěkně se to četlo. Je vidět že jsi srdcař, tak to má být

1 reakce

Quadriceraptor
Quadriceraptor 23.11.2022 v 19:51

Díky, joooo já jsem prostě nadšenec a když mě něco chytne, tak se tomu oddávám uplně, žena na motorku žárlí snad víc jak kdybych měl milenky

Kubik19 (428) napsal 23.11.2022 v 14:30

Yes bylo mi potěšením tam s tebou parkrát být a doufám, že příští rok se i přiblížím. Už se nemůžu dočkat! Good Luck a brzo se vidíme

2 reakce

Quadriceraptor
Quadriceraptor 23.11.2022 v 19:50

Si piš kamaráde! Příští rok si to užijem a opět posunem. Teď v zimě poděláme servisy a potrénujem na malych motorkách v hale a na fýze ve fitku ?

• První anděl strážný

Můžu prohlásit, že pří posledních jízdách na Slovači při mě stáli snad všichni svatí a vlastně se až tak nic nestalo, z toho co vše se stát mohlo. O co jde? Tak jdem na to borci :-D Dojedu si tak na Slovač, vše jak

Vloženo: 02.07.2022
    Uskutečněno: 02.07.2022
  • První jízdy

Konečně jsem se dočkal a osedlal tuhle zelenou bestii SBK. Jsem z ni moc nadšeny, myslím že žádná motorka mi posedem, nastavením, průběhem výkonu a agilitou ještě tak nesedla z těch, co jsem měl možnost jezdit jako tahle

Vloženo: 01.05.2022
    Uskutečněno: 01.05.2022