Honda CRF 300L (2021)

Vlastník callowsick
Vloženo 22.10.2021
Aktualizováno 28.4.2023

První očuchávání

Vloženo: 22.10.2021, Uskutečněno: 22.10.2021, Stav tachometru: 2 km, Zhlédnuto: 28x

Víte, možná jsem měl příliš očekávání, ale první dojmy se nesly spíš na vlně zklámání.
Motor jsem slyšel poprvé až doma po vyložení, zvuk až nečekaně hlasitej, přitom víc kraválu se mi zdá, že jde ze strany sání – ale dobrý, trpím na zvuk jednoválců, tak si to užívám.
Štěstí jsem měl hned zkraje, kdy jsem neztratil nedotaženej uzávěr plnícího otvoru na olej a on tam na posledním závitu vydržel skákavej transport na vozejku. Ještě ten den jsem do žebra uzávěru udělal malou dírku a pojistil ji vázacím drátem.

Prohlížím tu motorku ze všech stran. Enduro stavba se mi vážně sakra líbí…už odjaktěživa a zřejmě i bude nafurt.
Přední vidle pecka, černý ráfky pecka, i to chromovaný víčko nádrže konečně vyměnili za hezký.

Na rám a jeho sváry už tak hezkej pohled není, zalakovaný kuličky, jedno zakončení housenky mi pokládalo seriózní otázku, jestli se kus toho sváru nechystá odlomit (po detailním zkoumání to vypadá neškodně). Stejně blbej dojem udělá slícování zadního sedla a horního plastu blatníku s podivnou mezerou dobrej cenťák širokou a popojděte si ještě krok a uhodí vás do očí i zdálky viditelná mezera mezi zadním světlem a černým plastem kolem.
Jo, když jsem se rozhodnul vyndat citelně větší prachy za značku, přesně takový laskominy jsem chtěl.
A ta zadní žárovka, dvouvlákno, co najdete už na strojích z roku osmdesát a nejspíš i starších. Znáš to – prdne jediný vlákno a jedeš tmou zezadu skoro neviditelnej. Zbytek světa tam má ty LEDky…kurva i superlaciný čínský motorky už tam mají LEDky – svítí to líp, vydrží to víc…. Předek s dobrou H4kou mi tolik nerve žíly, i když LED bych bral i tady (mám to u druhý motorky a nedám na to dopustit).

Jedno z kritérií výběru byla jednoznačně možnost legálně svézt spolujezdce (moji ženu ? ). To hned zkraje vybouchalo Betu Alp/Urban, AJP z výběru, bo jejich Euro4 jsou ofiko jednomístný. Tak hup spolujezdče na Hondu!
Aj jaj…pozice, jak když sereš v lese, s kolenama u brady, kam je tlačí nesmyslně vysoko uchycený stupačky. Slušný přepravní peklíčko, maximálně tak na deset kiláků a pak tři hodiny křeč.
Později se ukázalo, že i její špičky prostě vycházejí hluboko do mejch lýtek, ač jsme oba normálně rostlí.
To se nepovedlo, první dojem si přivlastnily tyhle nepříjemný detaily.

• Zdar CRF a měj se fajn!

prostě to tak přišlo. Sice jsem CRF osedlal ještě k Novoroční vyjížďce na Říp, ale pak o Velikonoce tak koukám po garáži a přemýšlím, co mi CRF vlastně dává. Překvapivě mě o dvacet let neomladila, abych jezdil enduro, j

Vloženo: 20.04.2023
    Uskutečněno: 20.04.2023
  • Tuning nejčerstvější a příští

Nosič si můžete objednat z Thajska. Chtěl jsem to vzít hned s tlumičem přes Wemoto, ale tehdy to nějak nešlo, stejně jako jinej tlumič výfuku (chci to jen kvůli váze…). Celou sezónu jsem čekal, že se to někde objeví, a

Vloženo: 22.10.2021
    Uskutečněno: 22.10.2021
  • Ježdění po záběhu

Dodnes máme natočeno něco přes 2600km. Od tý tisícovky už bez omezení, no obecně nejsem zvíře, abych motor trhal na kusy. Hodně se řadí. Krátký kvalty a přeci jen docela úzký využitelný pole otáček si to žádá. Mimo s

Vloženo: 22.10.2021
    Uskutečněno: 22.10.2021