Honda CRF 300L (2021)

Vloženo 22.10.2021
Aktualizováno 28.4.2023

Vybíráme, přebíráme

Vloženo: 22.10.2021, Uskutečněno: 22.10.2021, Zhlédnuto: 38x

Cesta CRFka ke mně byla docela zdlouhavá od samýho začátku. Napřed pochybnosti, jestli to vůbec potřebuju, když v garáži byla ještě ta čínská enduro dvoustovka, schopnější, než by se mohlo zdát, jestli bych to vůbec ujezdil, jestli za to vůbec vyndat ty peníze a tak.
No začal jsem i tak dávat někdy ve 2019 prachy na stranu s tím, že by to chtělo změnu, možná spíš oživení. Konto dostalo název MPČM (Moje Příští Čínská Motorka), aby bylo jasný, kam to míří. Cajk na hraní.
Čas běží, očumuju po něčem endurovitým, s vysokým sedlem a hubeným profilem, kde bych obdivoval přírodu zpoza širokejch řídítek.

Himalayan! Ou jé, to je velice pěkné! Klasickej motor, vypadá to trochu jak pokus o enduro z Jawy 350, kterej jsem kdysi dávno spáchal ,-)). Všechno dobrý, až na kolonku váhy. 190kilo je zatraceně moc. Jo, neřekl jsem, že i váha byla kritérium – hledám lehkou motorku. Cena taky hraje, dávám si limit kolem kila, plus mínus. Tehdy se ještě Himoš vešel do tolerance. Ale sorry, snad až přestanou dělat rám z plnejch trubek.

Copak se nám to tu zelení? Teda spíš černá? Jo jo, Kawa vystřelila KLX230 a zdá se najednou, že mám vybráno. Vzducháč! Lehkej! Světlo spouští dávivej reflex! Nevadí, to by se vyměnilo snadno . Vydržel jsem i televizní test velkoústého pána a tam už začaly hlodat pochybnosti. Nikoliv o schopnostech Kawy, ale o její velikosti.
Ona je totiž fakt velká jak mý čínský enduro – takovej dirtbike tříčtvrteční. To se někdy sice hodí, ale jindy to zase slušně sere. Sjíždím fotky, videa a dokud KLX sedlá Thajec/Japonec, zdá se to být dobrý. Jak ji zasedne Evropan, je vidět, že tohle triko je poněkud krátký. Sorry Kawo, nabízíš sice hodně za málo, ale v M-ku a já potřebuju alespoň L-ko, aby mi netáhlo na ledviny.

Nečekanej černej kůň přiklusal převlečenej za Malaguti (to jsou ty univerzální číny – UM Motorcycles, F.B.Mondial, Aprilia, všechno je to na základě Derbi). Motard, enduro i adventure modely vypadají zatraceně dobře, dvackovej motůrek je snaživej, chronicky se na tom nic nesere, tak proč ne. Navíc, když dáš do zlomku cena/užitná hodnota, je to pecka, bo v tý době byla na Adventure akce kolem 80 a v minulosti jsem měl možnost na tom (UM moto) pár stovek km ujet, tak jsem představu měl. Hmm, Malaguti se stalo favoritem výběru, jenom jsem byl dost zaneprázdněnej to hned řešit.

Jestli jsem do tý doby neřešil CRF250L? Ale jo, řešil, řešil. Projížděl jsem sklady dovozců, hledal zapomenutý (zcela marně), sledoval inzerci, která mezitím zhodnotila fakt, že nová se koupit nedá a nabízely se jetý a voskákaný kusy za cenu nový. Btw, u dvěpade se mi nikdy nelíbilo to visící „břicho“, takže to nebyla moc láska na první kouknutí (tříkilo už má po plastice ).

Mezitím jsem prodal čínský enduro, aby bylo místo, když už je plán a protože jsem ho vezl novýmu majiteli po ose asi 70km, vnímal jsem cestou všechny ty bolístky, kterýma mě sralo – od vibrací, přes slabej zadní tlumič, konečně i těch 13 koní by mohlo řehtat veseleji. Během tý jízdy jsem sám sobě řekl, že si zasloužím něco lepšího (a odpověděl si: Vždyť už na tom makáš, vole!).

• Zdar CRF a měj se fajn!

prostě to tak přišlo. Sice jsem CRF osedlal ještě k Novoroční vyjížďce na Říp, ale pak o Velikonoce tak koukám po garáži a přemýšlím, co mi CRF vlastně dává. Překvapivě mě o dvacet let neomladila, abych jezdil enduro, j

Vloženo: 20.04.2023
    Uskutečněno: 20.04.2023
  • Tuning nejčerstvější a příští

Nosič si můžete objednat z Thajska. Chtěl jsem to vzít hned s tlumičem přes Wemoto, ale tehdy to nějak nešlo, stejně jako jinej tlumič výfuku (chci to jen kvůli váze…). Celou sezónu jsem čekal, že se to někde objeví, a

Vloženo: 22.10.2021
    Uskutečněno: 22.10.2021
  • Ježdění po záběhu

Dodnes máme natočeno něco přes 2600km. Od tý tisícovky už bez omezení, no obecně nejsem zvíře, abych motor trhal na kusy. Hodně se řadí. Krátký kvalty a přeci jen docela úzký využitelný pole otáček si to žádá. Mimo s

Vloženo: 22.10.2021
    Uskutečněno: 22.10.2021