Ducati Monster S2R (2005)

Vlastník shaerwin
Vloženo 21.10.2021
Aktualizováno 21.10.2021

Ducati musí být červená, ne? Motorka se kterou se nehodlám loučit.

První dojmy - Sedla mi jako takříkajíc prdel na hrnec. Měla jsem z ní respekt a mám ho pořád, ale tohle je prostě koncentrovaná zábava. I když je to "Monster" tak je veskrze hodný, ale umí být pěkně ostrý když je třeba.

Doplňky na motorce - výfuky Termignoni

Zvolila jsem ho na doporučení staršího a zkušenějšího bráchy :) Někteří okolo si klepali na čelo, když jsem jim řekla že moje první velká motorka je Monster s 800ccm a že se na tom zabiju, ale hádám, že na něm asi nikdy neseděli...

Zatím jsem na něm najela jen nějakých 1000 km, takže co se týče hodnocení tak je jen velmi zběžné.
1) Je to Ducati, je to ital... je to desmo dvouválec, táhne pěkně od spodu a je mu dobře ve vyšších otáčkách
2) Brzdy Brembo, prostě pecka
3) Točí na myšlenku, do zatáček padá skoro sám a je to bomba... Cítím se na něm hodně jistě. Naprostá pecka je to na točivých cestách levá, pravá, levá, kousek rovinka a znovu točit... Ale ani dálnice s ním není moc velká pruda :)
4) Laďáky Termignoni... Možná je mi i líto těch co se vyskytnou za mnou někde v tunelu nebo pod mostem, ale jednou za monsterem, tak co? :)
5) Prostě ten pocit, že když si člověk jede pohodově těch 90 po okresce, zezadu se přiřítí blbeček v Audině a nalepí se mu na prdel, tak stačí lehce zatáhnout za plyn a zmizet v dáli...

Za mě je to motorka pro jednoho, ne že by nešla sundat krovka a někoho tam posadit, ale tak nějak to nemám ani v plánu zkoušet. Stejně tak nemám v plánu na ni cpát zavazadla, i když mám tankvak i bágl za sebe (mimochodem i když original Ducati tak tankvak není vůbec promyšlenej, aby šlo tankovat tak člověk nemůže mít na stroji ani ten postroj na který se ten tankvak upíná).

hansdorf
hansdorf napsal 28.10.21 v 09:36 10b.

Taky se vám zvedá la temperatura, když se na ně díváte?
Správná odpověď - zvedá

Milanek13
Milanek13 napsal 21.10.21 v 12:42

S2R je nejkrásnější Monster a při poctivě provedeném servisu ti bude dělat radost věčně.

Juraj22
Juraj22 napsal 21.10.21 v 12:17 10b.

Hmmm, krásná žena s krásnou mašinou,. co víc si přát

Kali88
Kali88 napsal 21.10.21 v 11:03 10b.

fajn recenze, tak dám desítku