Kawasaki W 800 (2015)

Vlastník vojtechposmourny
Vloženo 16.10.2021
Aktualizováno 21.9.2023

Parádní klasika z Japonska. Hodně fortelně zpracovaná.

Motorka koupena od FIRMA:Automotospeed (Češnovice) - Naprosto korektní jednání, hezkej showroom, milá obsluha a fakt dobrý kafe. Za sebe určitě můžu doporučit.

Triumph Thruxton 900: Posed, zpracování (hodně plastu).
Triumph Bonneville 900: Zpracování (hodně plastu).
Honda CB 1100 RS: V době nákupu nebyla žádná k dispozici, těch 250kg mi přišlo dost.

První dojmy - Je to moc hezky udělaný. Slušně to jede, je to pohodlný. Sakra, vůbec to nebrzdí :-)

Motorku bych doporučil pro - Nejvhodnější je samozřejmě pro mne :-) A podobně postižené jedince...

Doplňky na motorce - Padáky Daytona, kryty vstřikovačů Posh, opletená hadice Hel, sintrovaný desky EBC.

Edit 2023: padáky pryč, instalovány stavitelné lumiče YSS, hustší olej do vidlic, 2cm spacery do vidlic, třetí můstek vidlic pro vyšší tuhost, nižší řídítka, výfuk 2-1 shark, demontovaný šnorchl z airboxu, Bossterplug, přední čtyřpístek Brembo racing s vlastním adaptérem a 320mm kotouč, no a nakonec kulatá zrcátka a krytka královské hřídele

SRko je super motorka, ale po dvou letech jsem si říkal, že by to chtělo ještě něco do páru. Něco s trochu údernějším motorem pro případy, že zabloudím na hlavní tahy, s minimem chromu, abych to pořád nemusel leštit, s trochu lepší ochranou proti počasí. A aby to nestálo balík. Něco jako třeba Honda CBF600S, nebo třeba i Suzuki V-Strom? No, nějaké jsem okouknul, ale záhy jsem zjistil, že tudy cesta nepovede. Že to bez těch klasickejch tvarů nepůjde. Ok, bude to chtít něco klasických tvarů, ale něco speciálního. Něco pro radost na neděli. Fabrickej kafáč, třeba rovnou od Triumphu? Bohužel, jednak mi nesedí pozice nohou (kua ta padesátka se blíží...), a potom toho plastu. Zvyklej na spoustu kovu z SRka tohle pro mě bylo no go. Chvilku jsem i přemýšlel o klasickém big biku (XJR1300, CB1300, GSX1400, ZRX1200), ale přiznám se, že na to asi zatím nemám koule.
A pak se na netu objevilo tohle Wčko. Najeto 1350km, z Čech, po prvním majiteli, se serviskou. Tak jo, zajedu se na to podívat. Sic to z velký dálky vypadá stejně jako to, co mi stojí v garáži, ale na obrázcích se mi to vždycky líbilo. Přijel jsem, okouknul jsem, můj bankovní účet se opotil. To zpracování se mi fakt líbilo, dokonce i ovladače na řídítkách byly kovový. Zkusil jsem to projet a můj bankovní účet věděl, ze je v pr...i
Za dva dny jsem si jí po ose vezl z jižních Čech domů, nakroutil prvních cca 200km. Sice jsem cestou snad pětkrát zmoknul a zase uschnul, ale i tak jsem věděl, že je to dobrý. Hodně hodně dobrý.
Doma jsem nechal udělat servis, nazul nový papuče, sundal nosič a velký padáky, který nahradily decentnější od Daytony, dal sintrovaný desky od EBC a opletenou hadici do přední brzdy. No a teď už jen jezdím. Hodně mě baví nízko podloženej krouťák, stabilita, naopak brzdy (obě) by mohly být lepší. Té přední dost pomohly jiné desky a trochu i hadice, zadní jsem zatím neřešil.
Občas mám ráno v garáži dilema, po čem sáhnout, ale zjistil jsem, že ani jedna volba není špatně.
Zatím mám nakrouceno jen cca 2k km, tak víc postřehů napíšu později.

Edit 2023: Je to boží, zase jsem se v ní trochu hrabal (podvozek, sání+ výfuk, přední brzda, posed, zrcátka a krytka královské hřídele), takže líp jede, brzdí, líp se ovládá. Tahle motorka mi fakt sedí. Sice jsem měl letos v létě nějakej záchvat, že by to mohlo jet ještě víc, ale po dvouměsíčním hledání náhrady jsem to vzdal. Nic mi prostě za investici navíc nestálo. A jsem rád

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 08.12.23 v 23:47 10b.

Tak už to brzdí? To mám taky rád.

vojtechposmourny
vojtechposmourny napsal 06.12.23 v 17:43

Bratranec říkal, že jak MZta

Gilless
Gilless napsal 06.12.23 v 17:38 10b.

Velká paráda, krásně vymazlená Jak to teď vypadá zleva bez toho výfuku?

MadMax1980
MadMax1980 napsal 21.09.23 v 17:47 10b.

Moc pěkná

pol72
pol72 napsal 16.04.23 v 18:42 10b.

Díky za koment u CB. Tenhle stroj mě taky dost bere, i když je to "novas" . Paráda!