Honda CB 1000R (2020)

Vlastník redbill
Vloženo 15.10.2021
Aktualizováno 2.9.2022

Vypadá to, že to bude celkem zábavné...

Motorka koupena od FIRMA:Motobikes Bylany (Bylany)

První dojmy - Motorka je na první sednutí celkem měkká, ale při jízdě nebyl vyjma jednoho okamžiku v rámci cca 150km ani náznak houpání. A to jsem se po cca 30 seznamovacích km už nestyděl tahat. Po přečtení několika recenzí a hodnocení ostatních vlastníků jsem čekal, že to tedy pojede trochu víc. Nicméně úplný lenoch to také není, třeba si ještě motor sedne. Celkově jsem ale spokojen. Na svižné serpentiny je to pecka, drží jak na kolejích. Uvidíme až ji budu mít lépe v ruce, co vše zvládne. Zatím po první nádrži super zážitek.

Motorku bych doporučil pro - Ideál na kratší vzdálenosti i díky velikosti nádrže a co nejvíce členité cesty.

Doplňky na motorce - Výfuk IX RACE, věrný štítek, výhledově určitě přibydou jiné páčky a kryt chladiče, možná krovka a ještě quickshifter.

O tomto CBčku jsem přemýšlel od doby co ho Honda představila. Ale na druhou stranu jsem byl spokojen s CB 1300, která zatím stojí vedle ní. (možná i zůstane)
Vzhledem k mému stylu ježdění to ale chtělo vrátit se k něčemu lehčímu a agilnějšímu.
A myslím, že to bude tohle NEO SPORT CAFE splňovat. Jen ten zátah z původní 1300 to prostě nemá. Ale co, bude se muset více točit.
Jinak musím říct, že motorka má i díky výfuku od IX RACE naprosto super jadrný zvuk.
Další nedostatek je v úložném prostoru, NEO CAFE má tak na složené triko, ale s tím jsem počítal. Nicméně to bude nezvyk oproti původní lokomotivě.
Originál gumy působí skvělým dojmem a vypadá to, že budou daleko za hranicí toho, co lze na běžné silnici jet.

redbill
redbill napsal 22.12.21 v 08:18

Jezdím pouze na ostrou mapu jsem zvyklej mít vše v rukou a nenechávat to na elektronice. Všechny dosavadní motorky co jsem měl byly bez těchto srandiček.

sfv
sfv napsal 15.10.21 v 21:53 10b.

Super výběr ! Motorka je výborně ovladatelná ,chce to dát ostrou mapu a na 2. jede 160km/h ,ano
je třeba točit !