Jawa 300 CL (2020)

Vlastník Jasla
Vloženo 13.10.2021
Aktualizováno 29.3.2023

Na první pohled je docela hezká a člověk nesmí moc koukat kam není běžně vidět, všem za zatím na první pohled líbí. Je středobodem pozornosti.

Motorka koupena od warm-up (Liberec II - Nové Město)

První dojmy - Kupoval jsem ji z recese,protože původní jawku 559 jsem musel prodat a byl jsem zvědavý jak bude v modernějším provedení fungovat. Na ježdění kolem komína je tahle motorka určitě v pohodě. Pohled v zrcátkách je takový jaký je-nejdou lépe seřídit, to už jsem zkoušel i přihnout tyčky.

Doplňky na motorce -

Jede to, svítí to-výborně v noci. Nic víc jsem od ní neočekával když to má 17kw. V pohodě v neděli na kafíčko a takovou tu kochačku krajinou. Překvapila mě podvozkově jak drží do zatáček až brousím hlavní stojan-ten bočák jsem hned sundal. Nic neklepe ani na polních cestách a docela se s tím dá mimo asfalt. Jediné co mě štve je tacho a jeho kontrolky-nejsou ve dne prostě vidět. Ukazatel rychlosti nějak neřeším, jezdím tak nějak pocitově. Ještě nějak pořešit to zhasínání na volnoběh a bude to. Jinak jsem pár věcí předělal k obrazu svému(závažíčka a jejich hrozné mezery, přední značku jsem zahodil jako první a nechal si udělat na CNC krásný znak JAWA, vyměnil pár hrozných šroubků a matiček,poladil pár detailů a jinak nic. Jinak jsem měnil baterku (nedala ani rok) nějak svině zdechla a hezky za svoje protože u zastupení mě poslali k šípku že je záruka na baterku 6měsíců. Teď mě čeká první garančka v 1000km, nechám ještě asi zkontrolovat kola, trochu třepe v určité rychlosti. Dal jsem na ní i přes 200km v kuse a dá se to vydržet. Uvidíme příští rok co spolu najedem. Zhasínání odeznělo po přechodu na lepší benzín a také už najeto více km.

BIG-daddy
BIG-daddy napsal 30.10.21 v 12:20 10b.

Pěkná,,,,,to že chcípá je blbý,,,,ale hlavně že ji nastartuješ a odjedeš Měl jsem 250 sportku na 19 kolech,,,já blb ji dal pryč

SLAY
SLAY napsal 20.10.21 v 22:31 8b.

Nemám nic proti Jawám spíš naopak ,hrozné šroubky jsem viděl i na Nortonu za skoro půl mega,Hlavní stojan brousíš i na Péráku takže žádná velká změna Zhasínání na volnoběch co mám informace nevím jestli úplně dobré ,ale vzhledem k tomu že to co vím dělají všechny kusy asi jen tak nevyřešíš souvisí to s emisní normou na kterou tenhle motor tak docela připravený nebyl.To má vychytané až Jawa forty-two o její koupi bych asi vážně uvažoval jenže prodejce v Žebráku tvrdil že tenhle model jsem vůbec nejpůjde škoda.Na pohled je CL to skutečně hezká motorka jenže ...Ale vybral sis ji ty a ostatním je do toho prd ať ti slouží ke spokojenosti a hodně ujetých pohodových kiláčků

valasek
valasek napsal 17.10.21 v 23:22 10b.

Je pěkná , o tom nemůže být pochyb. Kdyby ji dělali Japonci nebo i v Týnci, mohla to být dobrá, seriózní alternativa k jiným retro modelům, nebo historickým modelům od Jawy. Kola by netřepala a baterka vydržela . Pokud jde o kvalitu či následný servis je to asi trochu riskantní krok do neznáma

Bicista
Bicista napsal 17.10.21 v 10:56 7b.

vzhled hezky, ale tim to konci.

Johny_R
Johny_R napsal 14.10.21 v 09:23 10b.

Ahoj a gratuluji Ti k parádnímu stroji.
Kdybych na něj měl prostor a časové možnosti, moc by se mě také líbil v garáži. Ač dělána v Indii, tak z téhle motorky mám pocit, že je tělem i duší Jawa jako taková.
Má úžasný Jawa faktor a co jsem na ní jel, tak jízda je opravdu vynikající.
Dle rozhovorů s majiteli jim pomohlo tankování lepšího benzinu (verva 100 apod) a kupodivu se i shodli na tom, že po ujetí cca 2000km to chcípání ustalo definitivně.
Mě se to stalo při jízdě také, za studena, měl jsem podezření na nevhodnou svíčku, ale moto nemám, takže jsem nic nezkoumal.
Pořádně si ji užívej a ať přináší jen radost.