Yamaha XJR 1300 (2016)

Vlastník HogofogoCB
Vloženo 12.10.2021
Aktualizováno 12.10.2021

Surová, klasická motorka, která se neokouká. Vlastně jsem se po XJR díval už před dvaceti lety.

První dojmy - Těžká, výkonná motorka s výborným zátahem. Po Kawasaki Z 750 neskutečný krouťák a pocit, že jedu na klasickým naháči. I když má sílu, nenutí jet naplno. Krásnou zvukovou kulisu tvoří original dodávaný Akrapovič pro tento model.

Motorku bych doporučil pro - Uklidněnému motorkáři, který chce styl a občas sportovní jízdu.

Doplňky na motorce - Akrapovič XJR, hefty ABM, nastavitelné páčky Synto, eloxované stupačky Synto, padací rámy SW-Motech, textilní brašny Yamaha včetně rámu.

Je to poslední model XJR, kvůli emisím se již nevyrábí. Nejsou tu žádné mapy a další elektronická nastavení. Motor je chlazený vzduchem a když se o něj dobře staráte, je takřka nesmrtelný. K baterii se dostanete jen vyjmutím sedla, co víc si přát.. Je to prostě mašina se základními funkcemi a nic víc vlastně ani nechcete.

Oproti standardní XJR je tato limitovaná verze kratší a stavěná do stylu cafe racer. Má z tohoto důvodu i menší nádrž a to jen 14 litrů, při svižnější jízdě na vás začne svítit rezerva už po 150 km, což není úplně ideální na delších cestách a hlavně když minulá motorka měla nájezd 300 km. V tomto stylu není osazen hlavní stojan, při mazání řetězu je to celkem tělocvik. O úložném prostoru se zmiňovat nebudu, ten nejezdí. Abych řešil tyto "nedostatky", mohl jsem si pořídit třeba cestovní enduro. Tohle je prostě srdcovka a proto je řešit nehodlám.

Motorka má nyní najeto 20 tis. km, a jezdí absolutně bez závad. Na cestování mám textilní boční brašny Yamaha a ideální jsou pro ní samozřejmě silnice, i když lehký terén zvládá také, ale motorka není nejlehčí. Na dálku mi na moto chybí šestá rychlost, ale motor se nepřetáčí, tak OK. Ve městě je také bez problémů, jen v létě více topí.

Motorka se mi stále líbí, prostě se jen tak neokouká a tak neměním, ale dokupuji další moto.. :))

TomínoFázer
TomínoFázer napsal 27.05.22 v 12:26 10b.

Nádhera..

nexus
nexus napsal 13.11.21 v 09:09 10b.

Krásná mašina , nevím proč už dnes Yamaha neumí takovou udělat...

cbda
cbda napsal 26.10.21 v 09:43 9b.

Mám xjr 2001 ješte s karburátory najeto origo cca 27 000. Rozhodně v garáži zůstane i když ji dělá společnost cb 1300.

vojtechposmourny
vojtechposmourny napsal 19.10.21 v 14:42 10b.

XJR je boží. Motorka s pořádným motorem.

peje
peje napsal 17.10.21 v 15:50 10b.

souhlasím se vším, co jsi napsal, sám mám takovou I když ona není až tak těžká v porovnání s váhou nových motorek