BMW F 750 GS (2019)

Vlastník Robert_G
Vloženo 12.10.2021
Aktualizováno 5.5.2023

"Starej" táta od dvou dětí se zbláznil a splnil si sen = koupil si motorku pohodlnou, svižnou a na svoji "trpasličí" velikost dobře ovladatelnou i v městském provozu. Nejsem žádný "střelec", spíše na pohodu a cestování.

Suzuki DL 650 V-Strom: GS v lepší volitelné výbavě, vyzkoušel jsem obě a lépe mi sedl bavorák, stromek byl trochu vyšší, než jsem čekal.
Kawasaki Versys 650: GS v lepší volitelné výbavě, vyzkoušel jsem obě a lépe mi sedl bavorák.

První dojmy - První svezení a bylo jasno :-)

Motorku bych doporučil pro - Menší postava, cestování i denní ježdění kolem komína.

Doplňky na motorce - Můj model je vybaven:
DTC-kontrola trakce
Dynamic ESA
Bílé LED blinkry
ABS PRO
LED - světlomet
Řadicí asistent PRO
MSR (Dynamic engine brake control)
Režim jízdy PRO
Tempomat
Vyhřívané rukojeti
Hlavní stojan
Boční stojan + rozšíření bočního stojanu (Wunderlich)
Konektivita (TFT displej + ochrana displeje Pancer Glass by Wunderlich)
Hliníkové kufry boční i top (Bumot)
Padací rám (Outback Motortek)
Vyšší větrný štítek (WRC 32cm)
Blastry

Chtěl jsem motorku na cestování i na denní ježdění do práce apod., která mi padne (měřím jen 171 cm, vážím 70kg = prcek), Vybíral jsem mezi tímto modelem, Suzuki V-Strom 650 a Kawasaki Versys. BMW u mě výrazně předčila obě uvedené a i přes vyšší cenu nebylo co řešit.

Jízda perfektní, stabilní, jednotlivé módy (road, dynamic, rain, enduro ...) pracují skvěle, jak by člověk očekával. Motorka je opravdu živá, pokud chcete trochu zablbnout a "pustit" to, tak nebudete zklamaní. Brzdy bez připomínek, spotřeba malinko vyšší než je uváděno, ale asi nejsem "eko" jezdec

Na delší cesty je sedlo malinko tvrdší, ale jde o zvyk. Na dlouhých tripech funguje bezvadně (tempomat je věc k nezaplacení). I lehká šotolinka na jízdní režim enduro bez problémů. Nejsem ale nějaký adventure jezdec, takže žádná divočinka

Snad jediná výtka je při manipulaci na místě nebo v malých rychlostech. Tím, že jsem moc nenarostl a nejsem žádný Rambo, tak už se mi párkrát stalo, že jsem si ustlal. Ale vychytávám to

3/2023
Po nějaké delší době a najetých kilometrech můžu s čistým svědomím říct, že je to velmi dobrá motorka. Neměl jsem žádný technický problém, funguje výborně a svezení je požitek. Jediné, co jsem změnil, byl větrný štítek, protože při větších rychlostech to nebylo úplně komfortní. Na moji postavu ale stačil 32 cm vysoký a je to paráda. Problémy s manipulací na místě zůstaly, jen už nepadám

hansdorf
hansdorf napsal 18.04.23 v 21:09 10b.

Docela to jde - k té padesátce .
Že ti bude 60 poznáš podle toho, že si pořídíš GS s kardanem.

Robert_G
Robert_G napsal 13.03.23 v 11:15

Ano, radosti je třeba si dělat . Tak hlavně si ji užij v pohodě a třeba se někdy na cestě potkáme

Sharkcom
Sharkcom napsal 12.03.23 v 18:06 10b.

Taky to tak mám. Asi krize středního věku. Rok před padesátkou, beru to tak, že není na co čekat. Barák jsem postavil, děti vychoval, strom zasadil. Byl čas taky myslet na sebe...

Robert_G
Robert_G napsal 25.11.21 v 10:30

Díky, taky ať ti to frčí kolama nahoru
Myslím, že nás bláznivejch fotrů bude asi víc.
Asi nějaká epidemie

Š.e.m.í.k
Š.e.m.í.k napsal 24.11.21 v 20:57 10b.

S tím tátou a splněným sněm jsem na to stejně. Tak ať slouží dlouhá léta.