KTM 620 Supermoto (2000)

Vlastník BronakK
Vloženo 9.10.2021
Aktualizováno 29.8.2022

Je to blázinec, síla na každým kvaltu a furt se smějete

Yamaha TT 600 S: Peckový univerzální kladivo spíš asi do terénu, ale asi mi hráblo
Yamaha XT 600 E: Peckový univerzální kladivo, ale asi mi hráblo
Yamaha XT 660 X: Logická volba, peckovej \"cestovní\" motárd, ale asi mi hráblo

První dojmy - Kouknout sem se na ní jel na sosnovou, přijel sem tam a motorka byla v reálu ještě hezčí než na fotkách. Po nějakém základním okouknutí sem jí šel projet. Kolem okruhu na ten okruh sem si netroufl :D No když sem si na ní sedl tak první co sem z ní cítil byly extrémní vibrace od toho jednobuchu, čekal sem hodně ale tohle mě fakt překvapilo. Když sem se jel teda projet tak neskutečnej zátah první přeřazení a hned střílela. Z první chvíle jízdy sem říkal že tu musím mít doma.

Motorku bych doporučil pro - Asi bych jí nedoporučil někomu kdo přechází z tupý dváci ve 4t jako já, udělal sem asi největší blbost ale je s ní prdel, spíš pro někoho kdo má zkušenost už s trochu silnějšíma motorkama, má peníze na všechny ty blbosti co uklepe nebo odstřelí (zadní žárovky mizej jak na běžím páse, už tam je ledková tak schválně co vydrží) a hlavně se chce bavit. Funbike jak vyšitej

Doplňky na motorce - Padáky v zadním kole, padáky pod sedlem, novější maska a blatník, cnc páčky, blástry, vykuchanej výfuk

První věc co bych dodal je to, že to je ta ostrá verze bez startéru :D Když sem si motorku přivezl domů tak sem jí hned zkusil nakopnout chytla asi na 3 kopanec a já si připadal jako frajer že sem jí hned nakopnul. Odvezl sem jí do garáže a nechal jí tam pár hodinek, nemohl sem odolat a k večeru sem se jel hned projet. To byla cesta hodně zajímavá, jenom tak po městě na ošahání. Jelikož trochu pršelo tak sem byl posranej dát víc jak čtvrt plynu a i přesto ta prdel občas trochu uklouzla ale zvládal sem to. První problém se objevil na benzínce. Natankoval sem ale za boha sem jí nedokázal nakopnout :D asi půl hodiny sem na ní skákal já a pak i kámoš. Nic. Dopadlo to tak že sme jí roztáhli a jela zas jak hodinky. Na další zastávce když sem jí chcípnul sem jí zase nedokázal nakopnout -> zase sme jí roztáhli :D když sem dojel domů uklidil jí do garáže tak sem jí zkusil kopnout a hádejte co, chytla na první kopanec tak sem si říkal co to má bejt. Rozdělal sem jí kouknul sem se na svíčku a ejhle, bohatá směs tak moc že svíčka spíš vypadala jak když je vyřezaná z uhlí. Drátěným kartáčem sem jí očistil a trochu ochudil směs, než sem našel ideální směs trvalo to asi 800km :) Další den sem na ní jel do školy, 25km tam a zase zpátky, cesta tam úplně pohodička 150km/h tam je hned na 160 už to jde pomaleji ale za nějakých 12 minut jsem ve škole. Jediný v co sem celý den doufal bylo abych jí po škole nakopl. Po škole chytla na první. Supr. Po cestě domů asi 10km od baráku z ničeho nic chcípla. Benzín tam byl, ale bylo to takový jakože došel benzín a chcípla nevěděl sem co ale poprvý chytla hned na kopnutí. O asi další kilometr znova. tentokrát už nakopnout nešla. S kamarádem co jel na supersportu sme jí odtlačili na blízkou cyklostezku že jí zkusíme roztáhnout. Asi dalších 30 minut než se jí podařilo roztáhnout super jel sem rychle dál asi 300m a zase chcípla takhle se to párkrát opakovalo, cesta ze školy na maximálně 20 minut najednou byla cesta plná beznaděje a deprese na 4 hodiny :) potom co se nám jí podařilo dostat z těch 10km od baráku asi na 7km od baráku jsem v rámci beznaděje zavolal kamarádovi jestli by přijel s dodávkou. Dodávkou sem jí dostal domů, já plnej beznaděje sem si říkal že sem asi kokot a co sem to koupil za rakouskej vergl a že to není možný abych koupil takovej šrot když to u sosnový jelo parádně. Ještě ten den večer sem se vrhnul do garáže na ten vergl a zjistil sem že se povolila příruba u karburátoru takže si vždycky nasála faleš a zdechla. karbec sem nasadil pořádně, utáhl sem ho a od tý doby mám klid, jezdí jak smyslu zbavená. Má kompletně vykuchanej seriovej výfuk (katík i koncovku) takže to střílí lišky jako kráva i na směs co už dává smysl. Po těchlech strastích co sem řešil i s původním majitelemb sem získal konečně pořádnou bestii. Na vibrace jsem si už zvykl a ani mi nepřijdou nějak hrozný. Mám asi jediný 3 věci co mi na ní vadí 1. spotřeba, jasný že u motorky takovýho stylu nemá cenu řešit spotřebu s tím sem i do toho šel ale na mojí relativně klidnou jízdu si veme 10l/100km 2. Výfuk, jak furt střílí tak zhruba každých 200km musím přenýtovávat koncovku protože ty nýtky nic nevydržej 3. jízda pod 60-70kmh s tím nejde jet, jak je to velkej jednobuch tak to cuká extrémně tudíž ve městě jezdím minimálně 70kmh, zachvíli mě ta motorka asi připravý o papíry ale já byl schopnej dostat podmínku i na 4T dváce :D Jinak je to pekelnej stroj na zadní to jde hned, 1,2 kvalt přes plyn jak nic, 3 přes plyn když sebou člověk trochu víc škubne a přes spojku jde snad v každý rychlosti.

EDIT PO ZIMĚ 2022: Motorka přes zimu prošla pár změnama, asi dvě největší je zadní blatník a barva zadní části moto. Zadní blatník z novější verze, k tomu nové LED homologované světlo. Upravoval sem držák SPZ a světla, rozhodl sem se pro kombinaci barev oranžová/modrá. Lehkou inspiraci jsem vzal z EXC Six Days France, tzn. zadní část modrá, předek sem skoro nechal jak byl. Z masky sem sundal černou fólii a nastříkal sem polovinu do modra, na blatníku šla modrá barva do středu blatníku a kryty vidlic do oranžové, ty ještě možná budu měnit do modré. Taky jsem opravoval karburátor, měl na sobě prasklinu. To by byly asi největší změny přes zimu.

EDIT JARO/LÉTO 22:
Potom co jsem to zahodil a utrhl vaz v koleni, jsem se rozhodl že jí prodám, ale moc se mi do toho nechtělo. Nakonec prodáno známému takže si myslím že když budu chtít tak se na ní budu moct ještě někdy projet. KTM nahrazena slabší, úspornější Yamahou TT 600 E

multis
multis napsal 12.10.21 v 12:21 10b.

Parádní

MaloPes
MaloPes napsal 12.10.21 v 09:33 10b.

...tak si chlape nerozbij hubu ..a ani nikomu jinému

atilla3778
atilla3778 napsal 10.10.21 v 16:47 10b.

klasika

Juraj22
Juraj22 napsal 10.10.21 v 08:51 10b.

Chlape ty seš zvíře
Ale jinak je to pěknej stroj

kain80
kain80 napsal 10.10.21 v 03:49 10b.