Yamaha XVS 1100A Dragstar Classic (2004)

Vlastník Plamenos
Vloženo 29.9.2021
Aktualizováno 16.4.2022

Jistě to není nejkrásnější, nejvýkonější, nejpohodlnější, nejmodernější motorka, ale pro mě je to naplnění několikaletého snění.

Motorka koupena od Příbram - Zakoupeno od soukromé osoby, férové jednání.

Suzuki M1800 IntruderR: Velký respekt, ještě jsem uvažoval o M800, ale chtěl jsem moto s karburátorem a vzduchem chlazenou

První dojmy - Byl jsem zvyklý na dvoutaktní motorky čs produkce. Přechod na velkou motorku znamenal velkou změnu. Moto nekouří, táhne pěkně od spodu, není třeba neustále ladit, opravovat...:-)

Motorku bych doporučil pro - Muž, žena, začátečník i pokročilý. Zkrátka jak se kdo cítí. Projeďte se a uvidíte.

Doplňky na motorce - Opěrka spolujezdce, kufry

Dlouho jsem procházel růžné internetové diskuze, zkušenosti, recenze. Několik měsíců sledoval inzeráty, ale stále jsem se nemohl rozhodnout, kterou motorku koupit. Nakonec jsem zvolil klasiku s dostatečným výkonem, kardanem, karburátory a poctivým ocelovým rámem. Jde o americkou verzi V- Star, která se liší od evropské drobnostmi. Litá kola, méně plastových dílů, tachometr, jiná světla, která musela projít homologací. Po prvním svezení jsem měl jasno. Obával jsem se, zda 300kg zvládnu, ale motorka je lehce ovladatelná, protože má velmi nízké těžiště. Pouze při plně naložené motorce s batůžkem při pomalém otáčení do kopce je třeba dávat pozor. Od spodu pěkně táhne, při 1700 otáčkách již dostatek kroutícího momentu pro svižné předjetí a také poklidnou jízdu bez nutnosti řadit. Motorku jsem koupil s laděnými výfuky Vance a Hines. Nejprve jsem byl nadšený, ale po delší jízdě mě hluk a hlavně střílení do výfuku začalo obtěžovat. Přikoupil jsem originály a jsem spokojený. Jinak žádná mimořádná výbava není. Jen dva kožené kufry na krátké výlety a opěrka pro mou paní, aby měla pohodlí. Mám rád originální stav bez cinkrlátek. Spotřeba se pohybuje dle stylu jízdy mezi 5-7l. Mám ji tři roky. Po zakoupení jsem udělal kompletní servis, výměnu volnoběžky, spojky, brzdových destiček a pneu. Od té doby jen pravidelná údržba. Jedna z velkých předností je jednoduchá konstrukce vzduchem chlazeného motoru, minimum elektroniky a tudíž dlouhá životnost.

Introuš77
Introuš77 napsal 25.12.21 v 23:03 10b.

perfektní stroj na pohodovou jízdu. Viděl jsem, že za to umíš i pěkně vzít

Kali88
Kali88 napsal 03.10.21 v 20:14 10b.

Dobrá volba, vypadá moc hezky

Chenzee
Chenzee napsal 30.09.21 v 22:11 10b.

Pěkná!
Jen 7 na 100km - to ji musíš pěkně brát u huby

Guga
Guga napsal 30.09.21 v 15:41 10b.

Skvělá volba

pkkaca
pkkaca napsal 30.09.21 v 01:56 10b.

Paráda,ať dělá jen radost fešanda Jen za 5 až 7 na sto?To mi žere ta m1800r