Honda NC 750X (2021)

Vlastník podle-ženy-puberťák
Vloženo 28.9.2021
Aktualizováno 24.10.2021

Jde o DCT verzi. Dokonalá hračky na mezidobí mezi starým a novým Goldwingem která vám dopřeje neskonale mnoho radostí.

Motorka koupena od Progoldwing Opava

První dojmy - Znal jsem tuto motorku jenom z testů a z prohlídky u prodejce Honda. Po prvních kilometrech jízdy už na té své se ale dostavilo neskonalé nadšení z jízdních vlastností a taky spotřeby, ale hlavně z funkce automatické DCT převodovky.

Motorku bych doporučil pro - Univerzální motorka jak na ježdění kolem komínu tak na dálkové cesty, sólo i ve dvou, a snese i lehčí offroad pokud to není rovnou kros.

Doplňky na motorce - Boční kufry GIVI N37 pár - 10.500,-
Motozásuvka Raptor 12V kulatá + 2x USB a voltmetr - 490,-
Rošířený boční stojánek GIVI - 995,-
Držák RAM Navigace - 600.-
Plachta malá - 400,-
Celkem jsou tedy doplňky bez navigace za cca 75.700,- Ceny jsou mírně zaokrouhlené bez poštovného a bez režie, třeba cesta do Mohelna montáž, na některých jsem měl mírnou slevu.

Proč jsem si jí vybral? Protože jsem prodal starého GW a na nového doma ještě nebyla politická shoda. Líbila se mi, a taky hlavně má DCT převodovku což je naprosto skvělá věc.
Je to takový univerzál, můžete si s ní zajet do obchodu nebo se sbalit a jet dálkovou. Sám jsem s ní letos v červenci absolvoval jízdu do Makedonie, jezdili jsme po asfaltu i ve stoje na stupačkách na šotolinách a přesto že byla nakufrovaná vše snadno zvládla, navíc zpáteční jízdu jsem absolvoval 1.420 kiláků na jeden zátah, start cca 80 km u jezera Mavrovo za Skopjí v 8:30 ráno a dojezd domů v 1:15, jen s přestávkami na tankování a cigárko. Mastil jsem to po dálnicích rychlostí do povolených limitů se spotřebou do 4l/100km, a ani zadek mne nebolel, zejména díky sedlu přešitému v DDT Mohelno.
Miluju motodoplňky a na tu mou krásku jsem je pořídil za cca 83.000,- vč. navigace Garmin Zumo 396 a hl. stojanu na který teprve od Hondy čekám, jejich seznam vč. cen je níže v kolonce "instalované doplňky".:
Když připočtu ke 130ti litrům v kufrech ještě 22 l ve schránce co je v místě kde je obvykle nádrž, mám úžasných 150 l úložného prostoru. Co je horší než na GW je jasné, horší ochrana proti větru, a není to taková plavba, baťůžek se na NC necítí tak komfortně jak byla u GW zvyklá. A nakonec opět musím pochválit spotřebu, průměr 3,5 ale dá se jezdit i za 3,2. tak co chcete víc. Když rozsvítím všechny světla svítím jak vánoční stromeček, o tom že mne na silnici díky tomu nikdo nepřehlídne ani nemluvě, a kličkování v dálniční zácpě se spuštěnými stroboskopy je naprosto úžasné, všichni vám uhýbají
Mezi fotky jsem přidal ještě malou reklamu na náš "Apík u Milušky" který byl budován i pro kamarády motorkáře.

marin35
marin35 napsal 05.10.21 v 20:44 10b.

Moto skvělý a DDT taky dobrý, mám od nich taky sedlo

Duster93
Duster93 napsal 05.10.21 v 09:53 10b.

Pěkně Ti to svítí

Geodet
Geodet napsal 03.10.21 v 18:45 10b.

Máš jí pěknou.

Hunyady
Hunyady napsal 29.09.21 v 19:22 10b.

Hezký . Mám předchozí model a spokojenost. Jen mi v noci nějak málo svítí. Nemáš prosím odkaz na ty přídavný svetla?
Jinak samozřejmě za 10 bodů.

fotopetrnovy
fotopetrnovy napsal 29.09.21 v 18:37 10b.

k dokonalosti chybí už jen kardan. krásná motka !