renocar_unor

Benelli Leoncino 500 (2018)

Vlastník Opisef
Vloženo 25.9.2021
Aktualizováno 26.9.2021

Od roku 2016 jsem jezdil primárně na Jawě 250/592 a občas na Yamaze YBR250.

Jawa RVM Scrambler 500: Nakonec jsem nebral z obav o servisní síť v zahraniční.
Benelli Leoncino 500 Trail: Sedlo na mě bylo už vysoké a stál jsem dost na špičkách.

První dojmy - Citlivost plynu mě dost překvapila. Přední vidlice je dosti tvrdá, ale zatím jsem se nepustil do jejího nastavování. Při rozjezdu je potřeba víc plynu, než jsem byl zvyklý z jiných strojů. I na 5 z 50km/h to pořád furt táhne (aspoň za mě).

Průměrná spotřeba - 3.68308 l/100km

Motorku jsem kupoval ojetou s najetýma 6800km.

Podvozek mi přijde tvrdší, ale zatím jsem se ho blíže nezkoumal.
Sedí se mi velmi pohodlně. Sedlo může být pro někoho tvrdší.

Zatím jsem najel lehce přes 200km a hnedka dvě závady:
1. Povolený šroub řadící páky. Stačilo dotáhnout a pohoda.
2. Při popojíždění v koloně mi z ničeho nic přestal pálit pravý válec. Stačilo vypnout zapalování a opět začalo vše fungovat jak má. Dost to,ale polekalo.

Na motorku si stále zvykám, časem doplním další věci.

Opisef
Opisef napsal 26.09.21 v 22:17

@Cafi - Ano je to z Olomouce. S pánem (dědou) jsem nemluvil, jelikož to prodával přes motoprodejnu (tam kde jí koupil)
Šroub se už snad nepovolí

Cafi
Cafi napsal 26.09.21 v 21:28 10b.

Koukám na ten podložený boční stojan a hele, já ji znám . Není z Olomouce? Tu jsem projížděl taky, ale nakonec nevzal. Ta citlivost plynu byla jedna z věcí, která mě odradila. Mluvil jsem po telefonu s majitelem, byl to (aspoň takhle po telefonu) příjemný starý pán, tak jsem rád, že ji konečně udal. A ten povolenej šroub řadičky zmiňoval taky, takže se to asi bude opakovat . Každopádně za 10 .