BMW K 1300 S (2013)

Vlastník freccia_rossa
Vloženo 14.9.2021
Aktualizováno 22.12.2023

BMW K1300S HP je skvělý stroj.

Motorka koupena od FIRMA:Automoto

První dojmy - Už po zařazení prvního stupně začíná ten pravý zážitek a všechny kecy jsou zbytečný. Začíná příběh jezdec stroj silnice. Příjemné emoce ovládnou nervovou soustavu a trvají po celou dobu jízdy, takže se těšíte na každou příští jízdu.

Motorku bych doporučil pro - Všem komu se tento styl motorek líbí. Já osobně mám k tomu jiný přístup jak většina z vás. Nejprve jsem koupil motorku a pak si udělal řidičák. Vzhledem k mému věku jsem musel některé etapy vynechat. Celý život jsem dělal věci jinak než ostatní a vyplácelo se mi to. Doufám ve zdárné pokračování.

Doplňky na motorce - BMW K1300S HP je limitovaná edice, takže má všechny možné vychytávky od vyhřívaných rukojetí přes nastavitelný podvozek a elektronickou kontrolou jízdy až po akrapoviče.

Největší tuning však proběhl u mé tělesné schránky. Po shlédnutí mé první fotky na plnoktrevníkovi jsem usoudil, že tohle nemůžu mému koťátku udělat. 25 kilo šlo během dvou měsíců dolu. Vypadá už to lépe.

Objednal jsem zadní tuningový blatník. Je to 14 dní po potvrzení objednávky a zatím nic. Tak uvidíme. Vzhledem k mé menší postavě jsem si nechal šít kombinézu v barvách mého koťátka, tak snad mu bude slušet. Má být hotová v únoru 2022. Moc se těším.

Blatník mám již namontován. Sedl jak zadek na toaletní mísu.

Kombinézu jsem měl možnost vyzkoušet o něco později než byl dohodnutý termín. Musím ale uznat, že v MBW pro to udělali co bylo v jejich silách. (Děkuji). První dojem byl byl úžasný jak si barevně sedla s motorkou. První stísněné pocity (byla šitá přesně na moje míry) vystřídalo nadšení a v sedící pozici na motorce pohodlí. Ovšem chůze v ní připomíná spíše pohyb robocopa. To odpovídá účelu tak že O.K. Žebříček spokojenosti 10.

Tento stroj jsem si vybral, protože BMW je moje krevní skupina. Psát recenze by ale byla ode mě troufalost. Nejsem žádný zkušený motorkář a navíc je to moje první motorka. To znamená, že nemám s čím porovnávat. Navíc recenzí na tento stroj je na webu od zkušených motorkářů dost. Já osobně s ní nemám žádný problém jak technický tak jízdní. Všechny ochrany (ABS, kontrola trakce, kontrola stability) a konstrukce podvozku mi odpouštějí drobné chyby. Vyskytne-li se v budoucnu nějaký problém určitě se s jeho řešením podělím.

Tak mám najeté další kilometry. Pocity z tohoto plnokrevníka jsou s každou jízdou kouzelnější. I když váha motorky je úctyhodná (250kg) po rozjetí již není cítit ani gram, který musíte držet ve vzpřímené poloze. Jede jak po kolejích a do zatáček se nenechá nutit. Stačí při náklonu přenést váhu ke středu zatáčky a motorka jede tam, kam máte namířeno, jako kdyby vám četla myšlenky. Je prostě hravá jako koťátko sotva ale otočíte víc rukojetí plynu, stává se z ní šelma. Při výkonu 129 kW a kroutícím momentu 140 Nm je drezůra velice důležitá. Doufám, že jí vždy zvládnu. Ve více recenzích je přirovnávaná k lokomotivě. Jako bývaý strojvedoucí mám s čím porovnávat. A jestli mohu doplnit, tak bych jí přirovnal k parní lokomotivě (na které jsem začínal). Jen ti dobří jí dokázali ovládat intuitivně a dostat z ní maximální výkon a jízdní vlastnosti. Proto jsem jí pojmenoval FRECCIAROSSA (fréčarosa v překladu z italštiny červený šíp). Jsou takto pojmenované italské super rychlovlaky (300 km/h je pro tyto stroje synonymem). A Itálie, je moje další velká láska. Projezdil jsem jí křížem krážem, i když ne na motorce (jestli se situace někdy uklidní, chtěl bych to napravit).

Sezona 22 začala nádhernými jízdami plných pěkných chvilek s přáteli. Užívám si svého koťátka i přátel a s každou jízdou mé nadšení umocňuje nádherný zvuk čtyřválce, který je doladěn Akrapovičem.

Nádherný výlet za naším kamarádem, se kterým jsme začínali jezdit před 40 roky na lokomotivách. Úžasné setkání po mnoha letech. Prostě jsou dny, kdy potřebuje chlap chlapa a to nejsme LGBT. Jirko super.

---2022---2022---2022---2022---

Sezona 2022 je pomalu za námi. Dnů, kdy nám počasí dovolí provětrat naše stroje nezadržitelně ubývá. Po této sezoně docházím k názoru, že jízda na motorce je silně návyková a bude pro mně nepříjemný zimní absťák. Každou jízdou jsem si s ní v ruce jistější a pomaloučku posouvám hranici ovládání kupředu. Nikdy nebudu střelec, co dře slydery o asfalt ale sportovní styl mi prostě sedí. Již rozumím slovům prodejce, když vytlačil motorku před prodejnu se slovy „ Tady máte to svoje koťátko“. Ta motorka je prostě hravá - jako koťátko. Vím, že spousta motorkářů to má stejně a proto jim ze srdce přeju ať jim nikdy nevypadnou řídítka z ruky.

Sezóna 2023 proběhla střídavě jasno a zataženo. Moje FRECCIAROSSA mě provezla sezónou a nikdy mě nevyhodila ze sedla. Asi jsme si fakt sedli. Jestli mohu uplynulou sezónou ohodnotit, tak to byla nádherná směs relaxu i adrenalinu. Ten jsem si hlavně užíval při samostatných jízdách a relax při nádherných výletech s přáteli. Jsem rád, ze jsem nikdy neujel mému andělu strážnému. Chtěl bych všem motorkářům popřát vše nejlepší do příštího roku a další pohodovou né-li lepší sezónu.

Děkuji všem za krásné komentáře a samozřejmě všem motorkářům přeji mnoho nádherných kilometrů bez nehod.

Gemil
Gemil napsal 21.06.22 v 21:38 10b.

Kali88
Kali88 napsal 20.06.22 v 00:10 10b.

Z uvedených parametrů si ty pocity uživatele umím dost dobře představit jelikož zažívám něco podobného na své motorce. Užívej

Dablicek200Mph
Dablicek200Mph napsal 18.06.22 v 22:26 10b.

Ta motorka je prostě nádherná a v těhle barvách ještě víc.
Tyhle profily ze kterých je cítit ta správná radost je pak i radost prohlížet.
Užívej...

Samíc
Samíc napsal 22.03.22 v 20:52 10b.

Nádherná mašina

mike_fish
mike_fish napsal 19.11.21 v 20:42 10b.

Sorry jako, ale ja z tehle motorky proste uchcavam! A este v techto barvach!!! 15b.!!