Honda PA 50 (1984)

Vlastník snagdriver
Vloženo 14.9.2021
Aktualizováno 14.9.2021

Honda PX50 (v katalogu není uveden, tak jsem dočasně nechal PA), moped s vizáží lehkého endurka s variátorem. V základní výbavě je elektrický startér a nakopávačka, což u mopedu budí emoce

První dojmy - Bohužel mám variantu Belgie - ludra líná s max 25km/h, aby mohla bez helmy na cyklostezky (tam, ne tady...). Komfortní svezení i na poli. Zatím se variátor na předku nevyšplhá úplně nahoru a chybí cca1cm. Bude potřebovat ladění. Zatím to na závody mopedů není.

Motorku bych doporučil pro - Restaurátorovi do sbírky.

Sháním výfuk bez restriktoru a replika se už bohužel nevyrábí (ani LeoVince). Postupně rozchodím i PXR, tam ale výfuk chybí. Variátor funguje bez problému, část motorových dílů je shodná s Camino. Přední guma 16 (17 u PXR) a zadní 14. Oilmaster s variabilním dávkováním podle otáček. Začínám experimentovat s hmotností válečků a pružinou variátoru. Velký Fun-Factor a spolehlivost Hondy i po 37 letech.

jawa_2009
jawa_2009 napsal 14.09.21 v 20:18 10b.

To je parada ani jsem nevedel ze honda vyrabela takovej pekelnej stroj,Zanas tady byla tak babetta .Buch vi jestli se to da jeste sehnat a kolik by to stalo.