Triumph Tiger 900/885i (1999)

Vlastník kazacher
Vloženo 14.9.2021
Aktualizováno 14.9.2021

Těžký hltač kilometrů se slušným výkonem a parádní spotřebou

BMW R 1150 GS: důvod neuveden
Honda XRV 750 Africa Twin: cena
Honda XL 600V Transalp: nízký výkon

První dojmy - Jako řídit nákláďák na dvou kolech. Projev toho motoru byl na jednu stranu úžasný, na druhou stranu mu trochu chybí charakter. Ale ten tah a bzukot je nakonec návykový.

Motorku bych doporučil pro - Zkušenejší jezdce, kteří mají daleké cíle.

Doplňky na motorce - Origo boční kufry, přední plexi, vyhřívané hefty, zásvuka na nabíječku a USB. Přídavná světla.

Mám ji čerstvě, jak jsem již zmínil, je to hltač kilometrů a chce jet jet jet a přitom člověka nenutí spěchat.
Když je potřeba, výkonu má dostatek v rezervě. Současně se skoro nechá brblat na 6tku po městě.

Pro manipulaci na místě je to těžký stroj, člověk musí mít trochu síly, taže nedoporučuju pro muší váhy.
Po usednutí a rozjetí je cítit velká stabilita a ta velká nádrž mezi nohama dodává člověku pocit, že sedí na opravdové adventure motorce.

Řidítka jsou široká, posez rovný, prostě pohoda jako na koni.

S údržbou zatím žádná zkušenost, chystám se na vzduchový filtr, svíčky a seřízení ventilů. Olej už dostala nový.

Pár dní po koupi se mi povedlo trefit srnčí mládě, opravdu se nešlo vyhnout a měl jsem stroj moc krátce na to, abych měl nějakou jistotu v brzdách, takže jsem prostě nebyl schopen udělat nic.
Zvíře jsem rozpůlil o rám a schytal to přední blatník a ohlá řadička.
Jinak bez potíží, řadičku jsem vrátil nohou zpět a po oklepání se ze šoku jsem v klidu dojel domů.
Kdyby někdo věděl o předním blatníku, budu rád, nejde sehnat.

Juraj22
Juraj22 napsal 14.09.21 v 10:49 10b.

Pěknej žlutej ďábel, tak ať dobře slouží