Yamaha FZS 600 Fazer (2001)

Vlastník Horus
Vloženo 13.9.2021
Aktualizováno 2.4.2022

Pro mnohé ošklivá, já tenhle první model ale miluju. Šel jsem cíleně po téhle barevné kombinaci, stejně tak po stavu. Kilometry bylo to poslední, na co jsem hleděl.

První dojmy - Po zkušenosti s GSX600F 94" je Fazer trochu jinde, je živější, chce více do zatáček. Má velmi příjemný průběh výkonu a solidní ovladatelnost. Prvních pár km a zatáček jsem se trochu prali, ale rychle jsme se sžili.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho, kdo ho chce, kdo ho nechce, nekoupí si ho. Zvládne ho i úplný začátečník.

Doplňky na motorce - Laděný výfuk IXIL pro FZS 600 98-03

Měl jsem rozepsaný sáhodlouhý příběh o nákupu, ale kdo by to četl. Jednoduše, jak se kvůli manželkám motorky často prodávají, tak tady to bylo naopak. Stačila jedna jízda na GSX600F 94" a dostal jsem nařízeno koupit "novou" motorku.

Fazer byl ideální kandidát, takže jsme si na něj stanovili kritéria a začali hledat. Po pár týdnech se našel, prodejce byl za kopcem, takže se jelo na prohlídku. Po třech návštěvách a dvou jízdách (te jedné motorky) bylo rozhodnuto a 13.9.2021 jsem se stal majitelem Yamaha FZS 600 Fazer.

Dojmů je spousta, ale jsou první. Sice jsem k nákupu přistupoval dost vlažně, protože jsem si WOW efekt odbyl loni u Suzuki, ale i tak mě Fazet dostal svým charakterem. Průběh výkonu, ovladatelnost, těžiště, pohodlnost a spousta dalšího mě přesvědčilo o tom, že to je ta motorka, kterou budeme mít.

Letos toho už moc asi nestihneme, přes zimu dostane pravidelnou servisní péči a příští rok vyrazíme naplno.

Tak v zimě 2021 proběhl servis v podobě oleje s filtrem, brzdovka, chladící a spojka. Řešil jsem tečící karburátory, což způsobovalo přeplavení a zahlcení válců, takže 1. a 2. válec se chvíli po nastartování začal dusit. Vyřešeno opravnou sadou, udělal jsem rovnou všechny 4. Plus jsem vyměnil laděný výfuk IXIL za sériový (jsem seriofil)
Kvůli mojí nešikovnosti se mi ovšem povedlo, při vedení motorky do garáže, se s motorkou vyvrátit a ta padla maskou rovnou na stavební kolečka stojící vedle. Škoda nijak strašná, ale přesto mě to hodně zamrzelo, sehnal jsem tedy toho nejlepšího lakýrníka v okolí a masku nechal opravit. Nebylo to levné, ale v tuhle chvíli jsem peníze opravdu neřešil.

Co už ale vím teď, tak že Fazer semnou už další sezónu nebude. Zjistil jsem, že na můj styl jízdy se řadový čtyřválec nehodí. Nejezdím v horním spektru otáček, takže ten motor zbytečně trápím a to nechci. Tento Fazer je svým stavem, troufnu si říct, nadstandardní a nezaslouží si tento styl jízdy. Každopádně dám ho pouze do dobrých rukou.

Tak Fazer 1.4.2022 změnil majitele. Věřím, že se bude mít dobře, jak jsem výše psal, že se šestka musí točit, tak si myslím, že u tohodle majitele to problém nebude