Kawasaki ZXR 750 (1992)

Vlastník Mechator
Vloženo 13.9.2021
Aktualizováno 15.2.2022

Na tuhle motorku jsem čekal víc jak 20let, kdy jsem ji tenkrát poprvé uviděl na živo. V té době jsem jezdil na Kawasaki GPX600R a ZXR750J byla zcela mimo mé finanční možnosti ...

První dojmy - ...sehnat slušný kousek po těch letech se ukázalo jako velký oříšek, i když preferuji motorky v origo stavu, tak do téhle jsem se díky Endurance trikolóře zamiloval, prostě splněný sen i přes skutečnost, že jsem začal preferovat staré Hondy a tahle kočka do stáje moc nezapadla. Btw. po cca 2 letech se ta moje posedlost stala důvodem k předání toho klenotu do ještě lepších rukou a putovala do soukromé sbírky...nezbývá než se smířit s faktem že toho budu jednou asi trochu litovat

ZXR750J určitě není moto pro každého, jde o extrémní bike z doby kdy se ještě motorky dělali bez kompromisů. Tzn. supersportovní ergonomie, tvrdý podvozek, který ale na kvalitní silnici nabízí až neskutečný pocit jistoty v zatáčkách. Ostrý točivý motor s karburátorovou "náladovostí", na dnešní dobu slabé brzdy vyžadující notnou dávku předvídavosti. co do ovládání, ZXR neumí moc jezdit pomalu, v nižších rychlostech se těžko najíždí v zatáčkách stopa na poprvé bez korekce, uskákaný nekomfortní podvozek, v kombinaci s těžištěm na rukou a nad předním kolem je očistec. Tohle všechno ale zmizí v okamžiku kdy začnete tvrdě tahat za plyn, těžiště je rázem tam kde má být a rychlé zatáčky doslova miluje, moto dokáže jet jak v kolejích, tenhle pocit jsem na žádné jiné moto od konkurence v dané době nezažil. ZXR aby projevila svůj potenciál vyžaduje každopádně "tvrdou" ruku, nekompromisní vedení, tzn. zkušeného jezdce. Tenhle koktejl vlastností je také již zmíněným důvodem, proč se dnes už těžko shání hezký nezničený a neoválený kousek. Funfactor který dnes už na aktuálních supersportech nezažijete a málo kdo si dnes už vůbec umí představit a užít.

video:

Dablicek200Mph
Dablicek200Mph napsal 04.05.22 v 22:45 10b.

Je opravdu hodně smutný, že takoví bajky se už prostě nikdy dělat nebudou.
Prostě čistá, živočišná nádhera.
Taky musím přikoupit nějaký ostrý karburátorový čtyřhrnek. Nic lepšího snad není.

aikon1
aikon1 napsal 09.01.22 v 15:18 10b.

Porno bike. Ty nové motorky proste už nikdy nebudou mít takovýto zvuk. Mazec

MichalR10
MichalR10 napsal 10.12.21 v 09:54 10b.

Krásný kousek. A moc pěkně jsi to popsal No a to video je taková pomyslná třešnička na dortu

Mechator
Mechator napsal 09.12.21 v 11:22

Díky borci ...každý usednutí za řidítka je vždy velká výzva a zážitek

lešenář
lešenář napsal 11.10.21 v 21:23

Velká nádhera, upřímně závidím.
Máme stejný vkus na značky, i ta co je na zdi je má oblíbená.
Snad se mi časem poštěstí mít taky takovou krásku v obýváku.