Yamaha XTZ 750 SuperTenere (1993)

Vlastník Bafoon
Vloženo 10.9.2021
Aktualizováno 21.2.2023

Takhle to dopadá, když je někdo psychicky nevyrovnanej Blíženec.

První dojmy - první dojmy? jééééééééééé ta je pěknááááááááá

Doplňky na motorce - padací rám, centrál, vyhřívané gripy, topcase

Prodal jsem Tigra a protože jsem mlsnej kocour tak zas inzeráty a co by to mohlo být? Nejdřív, že bych mrknul na DR - ještě jsem neměl tu čest. Takže návštěva u SR41 a trochu zklamání (není to tak velký) a trochu nadšení (na jednoválec minimum vibrací) a trochu smolík - špatná doba, nebyl výběr a zrovna tenhle kousek byl...mno spíš nebyl podle mých představ.
A helemese - pěkné ST - tak tak rutině volám,
dobrý den, bla bla, jak jsou na tom karburátory, co brzdy, motor, ...
a na druhé straně ticho...víte pane já nevím na co se mě ptáte - když to funguje tak na to nesahám a s bábi už toho moc nenajezdíme.
Ahaa - tak já se možná zeptám jinak - jak dlouho ji máte, jak a co jezdíte?
Letos by to bylo 18let! Ale už je vysoká, koupil jsem čopra.
ahaaa...
Mno a mamkou jezdíme tak kochačky, mě se tehdá zamlada strašně libila (nevím přesně kdo) a tak jsem si ji vzal domu (???) ale to viděla tak lesní cestu, víc nééé (AHA motorka) takže jsem tomu moc nedal. Občas jsem ji protáh a dal ji za uši, ale já jsem výletník... najeto 49tis

Takže jsem s pánem chvilku příjemně v podobném duchu debatil a slovo dalo slovo a byl jsem ji projet. Technika a estetika je nádherná. Tu buď někdo rozebral až na rám a složil nebo opravdu neviděla terén. Pružiny neutahané, nedomlácena a tady tůhle je malá promáčklinka na nádrži - to jak mi potvora spadla a já ji chytal kolenem. Dívejte, přesný obtisk!
No...popovídali jsme si a ač o generaci,dvě starší pán, tak nějak asi oba máme stejnou slabost pro ST. Tak když došlo na placení (a já neměl na čem smlouvat) dal jsem pánoví peníze a on mi 5tis vrazil zpátky do ruky - hele, ať ji dáte pořádnej servis, žádný škudlení!!!

Mno a tak jsem si s ní pohrál...
- komplet nová ložiska v přepákování centrálu i kyvky
- nové oleje uplně všude, ano i vidle
- nechal jsme ji v servisu na ventily, elektriku (dobíjení) výměnu chladící kapaliny
- dal iridiové svíčky
- přetěsněné víko ventilů
- rozvodový řetěz
- koupil klasiku od Heavy Duties - padáky a centrál
- dal ego gumy (nejradši se stejně plácám po posekaných loukách)
- přešil sedlo
- a nedalo mi to - zvednul jsem ji na 900mm :)
- co šlo si samozřejmě udělal sám (motor zatím obcházím)

No a JE ...je z ní výstavní kousek, třeba u mě v garáži, skoro škoda jezdit, ještě bych to umazal ))

Terezka108
Terezka108 napsal 17.09.21 v 01:37 10b.

Parádní! Fakt pecka! Tomu se říká libovka . Pěkný TOP stav ! Nezapomeň ale tu krásku taky provětrat venku, je to nádherný enduro, tak jí dej taky ochutnat hlínu . Jinak už žádné pády a jen krásné zážitky !

zemakh
zemakh napsal 14.09.21 v 22:34 10b.

Pecka

SV-DR
SV-DR napsal 14.09.21 v 21:56 10b.

Túto Supertenérku 750 mohli vyrábať ďalej, stačilo jej dať vstrekovanie a 6. prevod Bola to skvelá mašina , lepšia ako Afrika

kain80
kain80 napsal 12.09.21 v 04:32 10b.

Zub47
Zub47 napsal 12.09.21 v 03:41 10b.

Ať slouží