Voge 300AC (2021)

Vlastník stofa17
Vloženo 9.9.2021
Aktualizováno 24.4.2022

Moto jsem kupoval dne 9.9.2021 po prvním nastartování jsem ihned zjistil, že mi padla do ruky.

Motorka koupena od FIRMA:Motobikes Bylany (Bylany) - Naprostá spokojenost s personálem, všechno mi vysvětlili a byli obětavý !

První dojmy - Motorka má nádherný zvuk a koncovku výfuku, krásný přehledný displej a nádherné zpracování.

Motorku bych doporučil pro - Lidem který se líbí neosport-retro a kteří mají rádi nerušivý bublavý zvuk z motoru, který je fakt peckový!

Stroj jsem si vybral z důvodu toho, že se mi líbí neoretro, které je teď dosti oblíbené.
Hledal jsem také něco co mi hnedka neutrhne ruce, ale zároveň má výkon a člověk se v dnešním provozu neztratí a nebude brzdou. Motorka má dostatečný výkon v rychlostech 90-115, zde má akceleraci nejsilnější, ale nemohu toto dále posuzovat protože jsem jí kupoval dnes 9.9.2021, kdy má motorka najeto okolo 250km, a je stále v záběhu a nechtělo se mi z ní tlačit všechen výkon.

Jízda je velmi pohodlná podvozek skvěle spolupracuje a české silnice pro něj nejsou problém.Motor má dostatečně výkonný pro mé požadavky jízdy a nemám s nim jediný problém. Jediná věc byly vibrace, ale postupem kilometrů zmizely, motor se teprve zabíhal, tak to bylo očividné. Bohužel komfort spolujezdce hodnotit nemohu, ale jakmile zajedu 1000km hned ohodnotím. Sedlo je polstrované tak člověk dokáže sedět i při delší trase. Spotřeba bude něco okolo 2,8l-3l/100km.

Servisní interval je u tohoto stroje 10.000km což je skvělé, byl to také jeden z důvodů výběru tohoto stroje. Motorka se dobře cítí na silnici 1 třídy, ale ani dálnice pro ni nebude problém.
Jelikož má motorka hodně originálního příslušenství , které lze na motorku koupit jako například: kufry boční a zadní, plexi, vyhřívané rukojeti, apod... . Tudíž lze z motorky udělat i cesťák.

Bál jsem se jako mnohý z vás jak to chodí s náhradníma dílama a značkou samotnou, ale hned je patrný že značka Voge to myslí vážně a rozšiřuje po celém světě svoje působení a přidává mnoho nových příslušenství na motorku.

Náhradní díly mají na skladě a není s jejich dodání absolutně žádný problém. Toť vše co bych mohl o motorce na které mám okolo 300 naježděných kilometrů říci a určitě budu nadále sdílet své zkušenosti s tou to skvělou motorkou!

A také přidám později více fotek motorky!

Dnes 23.9.2021 (800km) jsem udělal garančku při 800 najetých kilometrech. Musím řict, že motorka si nádherně sedla a já si jízdu užíval zase o něco více než předtím.
Rovnou tedy k výkonu, motorka má suprový tah mezi 90-110 kdy akceleruje nejlépe a není problém předjíždět auta a kamiony při zařazaném 6 rychlostním stupni.
Spotřeba je velice usmívající, protože s mým stylem jízdy kolem 100km/h je spotřeba někde kolem 2,7-3,0l/100km což je suprové pro lidi, kteří vyhledávají úsporné stroje.

Abych nehledal na motorce jen dobré stránky jsou tu také mínusy .
Když jsem dnes jen na garančku a všude byly rozkopané hlavní tahy a člověk to musel vzít cestama které dlouhé roky nezažili žádnou opravu. Tak člověk pozná že zde se podvozku tolik nelíbí. Podvozek je nastavený trochu tvrdší, což se vám odmění v zatáčkách, kdy motorka neodskakuje, či se nijak nevlní a drží stopu. Z toho plyne že motorce nejlépe svědčí jízda po dobré asfaltu a ne nějakém tankodromu, myslím si že když povezu pasažéra a zadek bude lépe zatížen, tak tyto problémy budou minimální.
Druhé mínus , které motorce dávám jsou vibrace. Jako pro mě, který je na jednoválce zvyklý, tak mi nevadí, nikde nic nedrnčí ani při vysokých otáčkách, tak že nemusíte mít strach, že se něco zničí. Mně osobně vibrace nevadí a ani po 200km najetých za den jsem s nimi po slezení z motorky neměl problém.

Každopádně motorka se mi líbí čím dál více a jak jsem slíbil budu přidávat své poznatky postupem kilometrů!

27.9.2021 (1150km) Rozhodl jsem se že si uděláme s holkou hezký výlet na Lom velká Amerika a zpátky bylo to tedy dohromady 240 km cesty. Jak jsem říkal zajímalo mě jak si Voge povede s pasažérem , respektivě podvozek, výkon, místo pro spolujezdce a komfort. Tak tedy jdeme na to. Vyrazili jsme kousek od Nymburka kde bylo v tento den zataženo bál jsem se tedy deštivého počasí, který nám meteorologové zase ze dne na den předpověděli. Frčeli jsme jako diví a hned jsme dojeli dvě za sebou jedoucí dodávky, které jeli rychlostí okolo 95km/h. Nezbývalo mi než je předjet, protože nerad jezdím za někým, když nevidím na situaci přede mnou. Mám zařazenou 5tku a začínáme zrychlovat, během mžiku jsme předjeli dvě dodávky a ztratili se nám v zrcátkách. To samé následovalo s kamionem o pár kilometrů dál. Nedalo mi to a musel jsem zkusit i kousek Boleslavské dálnice , protože nás navigace vedla blbými směry. Sjížděli jsme tedy do připojovacího pruhu a já postupně vytočil všechny rychlostní stupně, abychom se mohli plynule zařadit. Musím říct, že Voge se zařazovaním se do průběžného pruhu s pasažerem nemá absolutněžádný problém na to, že to je obsahově jenom 300cm. Na dálnici proběhlo několik předjetí kamionů, ale bohužel na držení se pouze v levém pruhu tento stroj není . Ano předjedete s tím v rychlostech 90-110 bez problému, ale stroj se necítí dobře když byste mu nakládali v levém pruhu 130km/h delší dobu. Nejsem blázen a radši pojedu 110 v pravém než to někde nesmyslně točit. Za mě tedy výkon dostačující i po dálnici ve dvou.

Nuže jedeme dále a došlo i na silnice, kde asfalt nebyl vůbec v dobré kondici . Hodně jsem se obával jak se s tím motorka popere ve dvouch lidech na palubě. A musím říct, že to bylo za mě mnohem lepší, než jízda v jednom . Podvozek si nerovnosti pěkně zpracoval a jen tak se lehce pohupoval. Do zatáček to musím vychválit a stále si držel tu pevnost, kterou pro projetí zatáček potřebujete. Napadla mě varianta, že motorka kdy jedu pouze já sám je málo zatížena, protože vážím pouhých 70kg, tak je zde i varianta toho to, proč jsem s tím podvozkem více spokojený s pasažérem na zádech. Tak že podvozek je opravdu suprový.

A nejvíce mě zajímal komfort spolujezdce.
Když jsme dojeli do Lomu ihned jsem se holky ptal jaký měla prostor, a zdali jí to vyhovovalo. Tvrdila že zadek jí nebolel, ale cítila lehké vibrace od stupaček, kdy jí brněli trochu nohy. Jinak prostor na nohy a posezu měla skvělý. Zase musím podotknout na naše normální rozměry tedy mě 179cm a holky 170cm. Nejsme nijak velcí.

Aby to nebylo všechno, tak růžové celou cestu zpátky nám pršelo . Můžu zde vyzdvihnout dobrou aerodynamiku stroje, protože nohy jsem měl celou dobu v suchu díky dobře tvarované nádrži. Holka měla jen trochu mokrá ramena, celá se zamnou mohla schovat. Pneumatiky jsem tedy poprvé otestoval na mokru a dokonce i na dálnici. Cítil jsem od nich jistotu , ač jsou kola obuty na pneumatikách Cordial a ne na žádných prémiovkách.

Podtrženo sečteno , výlet se nám opravdu líbil a byli jsme oba překvapení z pěkného stroje, který opravdu splnil má očekávání a dokonce je i předčil a musím říci, že jsem rád, že jsem dal šanci této značce, která je v ČR nová.

Dále chci říci, že jsem řekl o motorce všechno, i jak si vede po garančním servise.
Nezbývá mi, než jen postupem času pozorovat jak se motorka chová, s čím budou v budoucnu problémy a podělit se o to s vámi.

Tak zase někdy na viděnou !

P.S. sem tam pošlu nějakou hezkou fotku motorky nebo doplňků, které si na moto pořídím. :).

rybkar
rybkar napsal 21.05.23 v 00:21 10b.

krásny stroj. Dúfam že stále poslúcha a si stále si z neho nadšený. Tiež rozmýšľam nad jeho kúpou a tak hľadám každý riadok o ňom. Ďakujem za tvoje poznatky a skúsenosti.

nexus
nexus napsal 26.09.21 v 14:35 10b.

zajímavý stroj

jawatar
jawatar napsal 24.09.21 v 23:00 10b.

VOGE 300 AC,CF MOTO 300 NK,BMW G 310 R.Zábavné malorážky,kde podvozek maká na jedničku!!!
Skvělá volba

stofa17
stofa17 napsal 15.09.21 v 19:47

Děkuju všem za skvělé ohlasy !

jawatar
jawatar napsal 14.09.21 v 14:49

Pěknej kousek
Interval 10000-standart,přesto po 6000-výměna oleje!