MZ ETZ 251 (1989)

Vlastník dIABL0
Vloženo 6.9.2021
Aktualizováno 6.9.2021

Spolehlivá a na svůj věk krásná, jednoduše srdeční záležitost.

Jawa 350/639: Protože mi ji prodali před nosem, asi to byl osud.

První dojmy - Po prvním svezení jsem byl jak ve snu. Bylo mi 20 a přesně si pamatuju když jsem se s ní poprvé rozjel. Okamžitě jsem v tu chvíli zapomněl na vysněnou Jawu 350 a musel jsem jí mít. Ta živost a zátah mám pořád v hlavě. No není se co divit, když jsem dělal papíry na Jawě 350 Bizon a pak jsem sedl na MZtku.

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych všem nostalgikům a těm, kteří si chtějí zkusit něco nového. Na nějaké krutopřísný svezení nebo cestování to není.

Vybral jsem si ji z důvodu, že moc toho v té době na výběr nebylo. Ale rozhodně jsem nikdy této volby nelitoval. Poměr cena / radost byla určitě super výhodná.

Po těch letech jsem stále překvapen jaký to je držák. Mám na ní najeto něco kolem 16000 km a nic zásadního jsem na ní neřešil. Je jasné, že aktuálně už by to chtělo generálku. Jinak pouze olej, brzdovka, baterka a samozřejmě obutí.

Je také super, že tento stroj má také stále širokou komunitu příznivců a co se týká dílů, i v této době se dá sehnat mraky.

Targus
Targus napsal 13.09.21 v 20:21 10b.

Mňo, vzhledem ke skutečnosti, že se už půl roku snažím dát dohromady motor ze 639, a furt se mi nedaří, docela bych si dovolil tvrdit, že jsi koupí eMZety utekl čertovi z lopaty.
Jsi na tom stejně, jako by sis koupil zahradní bagřík namísto obyč krumpáče a lopaty.

davidsochor
davidsochor napsal 13.09.21 v 15:40

Mel jsem 150...tohle byl tehda sen :)

tomcruise77
tomcruise77 napsal 13.09.21 v 06:48 10b.

jasnych 10b. Není co dodat. Můj puberťácký sen.

Myschan
Myschan napsal 07.09.21 v 10:26 10b.

Tak jsem zavzpomínal. Měl jsem kdysi jen 150 a i tak na tehdejší dobu super motorka. Kolama dolů a posílám 10

Jofré
Jofré napsal 06.09.21 v 21:14 10b.

Jo to byla doba. My na dovolené v NDR na Jawkách 350 a 250 a na dálnici nám to nandávali jejich MZ.
Máš ji v pěkném stavu, to se cení.