Honda XL 125V Varadero (2001)

Vlastník MrToxicCZ
Vloženo 5.9.2021
Aktualizováno 2.9.2022

Velká, těžká, pohodlná. Prostě malinký Varadero XL1000

První dojmy - Zdála se mi moc velká a těžká, ale člověk si na to rychle zvykne. Následně budete mít problém nasednout na kolo, páč se Vám bude zdát neovladatelný

Motorku bych doporučil pro - Pro vysoký, pro těžký, pro lidi co nepotřebujou bejt všude první

Doplňky na motorce - Padací rámy, nosiče bočních kufrů, hlavní stojan, topcase, boční kufry, USB nabíječka, držák telefonu RAM mount, cestovní plexi, hafo samolepek

Tuhle mašinu jsem si vybral z důvodu mé výšky a váhy. První pocit z jízdy byl super.
S motorkou mám najeto (s řidičákem po silnicích) nějakejch 1000 kiláků. Krom toho že to žere jak tank se nevyskytl žádný problem. Brzdy by mohly bejt o něco tvrdší, páč si je při prvních dojmech hned vědom, že v nějaký krizovce nedobrzdí. Podvozek je měkkej, hravej, valíte si to 110km/h po silnici co stojí za hovno a Vám ti ani nepřijde, jízdu můžu přirovnat k jízdě v kamionu. Ovladatelnost, krom těch brzd, paráda. Náklonu se nemusíte bát, ale koleno na tom nezkoušejte (s největší pravděpodobností se dotknete kolenem, loktem, ramenem aj hlavou). Úložnej prostor pod sedačkou se hodí na lékárničku, reflexní vestu a nějaký to nářadí. Spotřeba, no, u mě nemile překvapila. Jezdim cca za 5l/100km. Co jsem se ptal ostatních, tak jim to jezdí za 3-4l/100km, takže to bude tim že sem vyžranej jak prase a dávám jí čoud. Nečekejte od rychlosti žádný zázraky, na křižovatce většině osobákům ujedete, ale jak se dostanete někam na rychlostní silnici, vy budete s největší pravděpodobností ten pomalejší článek. Na rovině jsem jí rozvášnil na 120km/h (dle tacháče, takže počítejte tak 110km/h), do kopce 70-80km/h. Upozorňuji, že každá váha / neaerodynamická věc Vás bude zpomalovat. Při nasazených bočních kufrech se rychlost liší o nějakých 10-15km/h (samozřejmě že ve městě při 50-70km/h to nepoznáte). Na řídítkách je místo akorát na nabíječku a držák telefonu, při instalaci např. ofuků rukojetí už budete mít problém při plném rejdu s kontaktem s plexi. Tím hůř pokud budete mít zvýšené cestovní plexi, tam do toho třískáte už jen s oholeným řídítkem. Mašina je redy na instalaci kdejakejch vymožeností (padáky, nosiče kufrů, topcase, tankpad, vyhřejvaný rukojeti atd atd...) Když víte kde nakupovat, můžete ji osázet takovými věci cca do 15.000kč v kompletu. Na cestování se hodí, nebudete sice nejrychlejší kulka v zásobníku, ale doveze Vás. Na sedlo je třeba si zvyknout, po cca 2 hodinách jízdy jsem se musel už postavit, páč mě začala tlačit prdel, ale to bude o zvyku. Závody ne-e, kdejakej vergl Vás na rovince trhne. Sadu gum na to pořídíte cca za 6 klacků, takže nic co by Vás přivedlo na mizinu. Jinak, pokud by Vás zajímal můj opravdu první dojem na tuto motorku (měl sem jí asi 2 tejdny), tak na mém profilu bude ještě jedna recenze, někdy z 11/2020. [img]https://img.motofotky.cz/upload/images/forum/2021/35/575450_e38b14ad378

AKTUALIZACE 10/2021
Nájezd cca 3.500km
Spotřeba neklesla, pořád se drží kolem 5l/100km
Žádná závada, akorát sem došel zjištění že mám málo oleje v předních vidlích (chyba mechanika při montáži po bouračce)
Pád na kruháči + ze stojánku, padáky zachránily co mohly

AKTUALIZACE 5/2022
Tudle sezonu zatim cca 2000km
Spotřeba furt stejná
Závada: zadní světlo, špatný kontakt se žárovkou, vyřešeno dřívkem od míchání kafete
Servis v autorizáku Hondy, 16.000kč, měněno: Přední brzdový kotouč, destičky, olej ve vidlicích, těsnění vidlic, olej v motoru, filtr oleje, ložiska v krku řízení, hodinová taxa 1400kč na hodinu mi vyrazila dech

AKTUALIACE 9/2022
Prodáno z důvodu nedostatku financí na novou mašinu. Prodáno s nájezdem 43.135km za 40.000kč.

Kybergreg
Kybergreg napsal 07.09.21 v 10:44 9b.

To ji teda musis porad drtit na plnej plyn, kdyz mas takovou spotrebu. Znamy na tom jezdi za 2,5 na sto.