Honda Forza 300 (2013)

Vlastník Sali750
Vloženo 30.8.2021
Aktualizováno 31.8.2021

Velký skůtr s dostatečným výkonem i na cesty mezi okresy.

První dojmy - Psát první dojmy u stroje, který znám již několik let z občasného půjčení od mého otce, je poměrně náročné. Každopadně je to oproti PCX koráb, ale oproti TA 700 je to prostě jen skůtr :) Má tvrdší podvozek, který podrží v zatáčkách a nerozvlní se na českých okreskách a k tomu motor, který vydrží věčnost a ještě pár dnl navíc.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho kdo potřebuje silnější skůtr na jízdu mimo město, ale i do města.

Doplňky na motorce - Vyšší plexi, kufr s opěrkou, vyhřívané rukojetě

Skůtr jsem prakticky zdědil od svého otce, který si koupil Hondu Rebel 500 a mě svůj skůtr nabídnul jako prvnímu. Protože jsem zrovna neměl doma žádny stroj, vzal jsem ho všemi deseti. Hodí se jak na cesty do práce, do města i mimo něj.
Výkon je dostačující i na cesty ve dvou. To se už ale nedá říct o podvozku, který ve dvou už příliš pohodlí neposkytuje. Zadní tlumení je více než tvrdé.
Co bych opravdu rád vyzdvihnul jsou brzdy, které fungují vždy na výbornou a styl jízdy plný plyn a následující brzdění na poslední chvíli je přímo žádoucí. Ve městě je nádherné ve zpětném zrcátku sledovat mizející auta která ani nestačí zařadit a rozjet se. Mimo město skůtr zvládne i 150km/h, ale popravdě už to chce bezvětří, nebo vítr v zádech :D Pohodlná cestovní rychlost je cca 120km/h a ještě zbývá výkon na předjíždění.
Kapota skůtra poskytuje solidní ochranu proti nepřízni počasí, ale je nutné vyměnit původní plexi za vyšší turistické. Nejraději mám vyšší plexi od Hondy. Mám i od Givi s širšíma "ušima", ale tam je již velmi znatelný tlak vracejícího se vzduchu směrek k řidičovým zádům. Je to již tak silné, že se to při rychlosti nad 110km/h stává nepříjemným.
Skůtr má k dnešnímu dni najetou 30000km a do té doby na něm nebyla řešena jediná závada. Jediná a běžná závada je odcházející vzpěra sedadla. Ta byla již jednou měněna za origo Honda a po pár letech již začíná opět padat. Cena za novou je přibližně 1500,-

steve2
steve2 napsal 03.09.21 v 15:32 10b.

Takhle má vypadat stručná recenze. Stručně a jasně. Žádné předvádění rádoby duchaplných a vtipných keců. Za mě

Milan1963
Milan1963 napsal 02.09.21 v 09:24 10b.