Kawasaki ZX-12R Ninja (2000)

Vlastník Kali88
Vloženo 30.8.2021
Aktualizováno 4.5.2022

Vloženo: 19.09.2021, Uskutečněno: 12.09.2021, Stav tachometru: 26300 km, Zhlédnuto: 23x

Tak po seznámení se s touto úžasnou krasavicí s ní mám už 1000 km najeto od koupi. Většinou cestou na chalupu a zpět do Jižních čech po silnici 23 a pak po Brně a blízkém okolí.
Na motorce funguje vše příkladně a sedí mi. Zatím jsem si všiml akorát několika malých detailů, které jsem při koupi a nadšení přehlédl, ale nějaký chybějící šroubek držící kryt sedáku a další maličkosti rozhodně nekazí dojem ani celkovou funkci motorky.navíc už jsem si jisté věci objednal a v blízké době detaily vychytám.
Co se týká jízdy je to pokaždé svátek a radost. Jen na ní sedět je pro mě skvělej pocit, stejně jako ji zaparkovat a jen na ní koukat. Kolikrát mě napadlo, že si ji v zimě dám prostě do pokoje jako dekoraci nebo sochu, ale bohužel se asi nevytočím ve dveřích.
Na silnici už jsem poznal, že podvozek je citlivý na každý hrbol a nová dálnice i přesto jak vypadá nově udělaná, tak mi cvakají zuby i tak. Jde s ní jezdit jak pohodovým tempem výletníka tak i rychle sportovně bez nejmenšího zakolísání. Předjet někoho na plný kotel už není otázkou vteřin ale spíš už jen desetin takže taky dobrý :D
Po mnoha načtení názorů musím dát za sebe za pravdu jen napůl, že nebrzdí. Za mě je to vcelku dobré, jen by mohla brzdit o malinko víc tvrdě, spíš mám pocit, že brzdí jakoby se zpožděním účinku. Ale už jsem se sžil s tím jak s tím zacházet, většinou brzdí sama od sebe ubráním plynu a mojí postavou odporem vzduchu za řídítky :D
Řazení sice s cvakající zvukovou kulisou, ale je to starý přes 20 let a aspoň vím, že to tam padlo. Na jedničku je dost ucukaná při popojíždění nebo zpomalení, ale beru to tak, že je tak nastavená a udělaná, přece jen supersport asi nebude od toho jezdit někde krokem. Spojka to vyřeší.
Jinak zatím, žádné zásadní nedostatky na motorce nepociťuju. Častější tankování beru s klidem jelikož taková porce zábavy něco stojí a nevadí mi to.
Prozatím dosaženo 200km/h a to jsem to ani nechtěl, ale je to solidní hukot a teprve na třetí rychlostní stupeň. Navíc s absencí omezovače se snad později někde dostanu až na konec tachometru třeba :)

• Konečně!

Tak už jsem zase zpátky. Celých 63 dní, které byly opravdu dlouhé jsem si myslel, že se nedočkám své rakety. Zápis do deníku se nedá označit pouze jako vyjížďka, ale souvisí to i se servisem a hledáním toho, proč pořád d

Vloženo: 27.06.2023
    Uskutečněno: 23.06.2023
  • Zimní servis a úpravy

Tak přišlo na povánoční radost v podobě dalšího servisu mojí zelené rakety. Bylo na čase vyřešit brzdy, přední vidle, ložiska v krku řízení a v kolech, vyměnit TPS senzor za nový a když už to bylo tak všechno dohromady n

Typ: Údržba
    Vloženo: 02.02.2023
    Uskutečněno: 02.02.2023
  • Červenohorské sedlo

S nějakým zpožděním kvůli silnému pracovnímu vytížení sem přidávám další záznam. Výlet na Červenohorské sedlo. Den 18.6.2022 se stal naprosto dokonalým zážitkem s jedinou chybou, že měl pouze 24 hodin. Jinak to bylo /cestovani/?act=poi&did=360

Vloženo: 30.07.2022
    Uskutečněno: 18.06.2022