Honda VF 1100 S (1985)

Vlastník Kostal66
Vloženo 29.8.2021
Aktualizováno 29.8.2021

Neskutečná raketa. Na jakýkoliv rychlostní stupeň táhne jako lokomotiva. Dokáže jet 60 na 6 a taky 100 na 2.

Honda CBX 1000: Jsou dost předražené

První dojmy - Je to celkem cvalda. Jak se člověk rozjede, váha není znát. První kilometry byly hodně opatrné. Krásně se vytáčí, a nad 7000 už letí jako z praku! Neskutečné na svůj věk.

Motorku bych doporučil pro - Asi to není úplně můj šálek kávy. Je spíše pro někoho, kdo ji bude brát jako investici, případně na veteránské srazy. Na běžné ježdění je ji škoda.

Koupě byla obrovská náhoda. Kamarád ji měl 10 let v garáží zaskládanou harampádím. Dovezl si ji z Holandska, kde pracoval. Dával do kupy V-maxe, tak mi nabídl VFko. Potřeboval peníze na opravu. Původně jsem pokukoval po CBX1000, ale ta stojí ranec. VFko je na tom výkonově podobně. A je na svůj věk v dobrém stavu. Má najeto jen 15 000 mil. 122 koníků je slušná porce, někdy si říkám, že už je to moc. Spotřeba se dá udržet do 10l, ale kdo by to na takovém stroji řešil :). Je to celkem rarita. V 90stupňu, čtyřválec pohon kardanem. Muselo to být hodně drahé na výrobu. Tehdy se věci dělaly poctivě a na ničem se nešidilo. Letos jsme spolu najel asi 2000 km. A možná je čas ji poslat dál.

bob-dreamer
bob-dreamer napsal 03.12.22 v 20:04 10b.

Pokud z ní chceš dostat maximum, tak na 3. kvalt, 10.5 tis otáček a jsi na maximálním krouťáku To už letíš 170km/h a pořád tam máš ještě tři kvalty... Já s ní jezdím kolem 7 litrů a točím ji jenom občas. Rozhodně s ní nejezdi pod 1500 otáček/min bez oil kitu, motor nemá dostatečný tlak eleje na zadním válci. Umím poradit jak to vylepšít...

Byla to v roce 84-85 nejrychlejší sériová motorka, která se nesměla v Europě prodávat, protože má 125 koní. Potom ji jako nejrychlejší sériovou motorku přeskočila Kawasaki Tomcat

Je v pěkném stavu

-Jandys-
-Jandys- napsal 30.08.21 v 17:58 10b.

pěkná klasika, určitě pokud to jde tak nechat

tomcruise77
tomcruise77 napsal 30.08.21 v 06:53 10b.

rozhodně bych takový stroj neprodával, pokud by mě netížila finanční situace, je to raritka a za těch pár drobných co ti za to někdo dá to nestojí. Představ si že to uložíš do rohu garáže, zakryješ dekou a děcka to za 20 let najdou - poklad.

bubaris
bubaris napsal 29.08.21 v 21:06 10b.

CBX 1000 je krása, ale jak píšeš - jsou za ranec peněz

findejs1310
findejs1310 napsal 29.08.21 v 19:02 10b.

Krasna klasika a zachovala