Yamaha FZS 1000 Fazer (2004)

Vlastník pepa_121
Vloženo 25.8.2021
Aktualizováno 19.5.2022

Zatím nejlepší motorka, kterou jsem měl.

Yamaha FZS 600 Fazer: Asi ten nižší výkon, muselo by se hodně řadit a točit to, prý je menší než 1000.
Honda CB 600S Hornet: Podobně, jako FZS 600

První dojmy - Při prvním svezení mě překvapila citlivost plynu. Posez je vzpřímený, oproti GS lehce na rukou, ale nic nepříjemného. Krásně plynulá jízda, žádné cukání při ubrání plynu. Do zatáček se nepříjemně zavírá, což by mohla dělat zadní pneu - sjetá a ploška.

Motorku bych doporučil pro - Začátečník bez rozumu by jí nedal.

Doplňky na motorce - Nosič na 3 kufry a 3 kufry, přešité sedlo a původní k tomu, rozšířená řídítka i původní.

Motorku jsem koupil 20.6.2021.

Proč právě tuto?
Protože od roku 2015 je to moje 9. motorka a 1. čtyřválec (zároveň nejvýkonnější).
Hledal jsem čtyřválec, ale aby to nebyla zalehávačka a pokud možno, aby byla i nějaká ta ochrana před větrem s cenou do 60 000 Kč jako druhou motorku k R1150GS. Výběr se zúžil na FZS600, FZS1000 a Honda CB 600S.
Hondu jsem vyřadil jako první - byly předražené a malý výběr.
Ze začátku jsem o litru ani neuvažoval, protože jsem měl obavy z toho výkonu.
Málem jsem jel pro 600, ale byla naštěstí již prodaná.
Po pročítání recenzí jsem se začal přiklánět k FZS1000, protože se psalo, že je v nízkých otáčkách hodná.
Nakonec jsem se rozhodl a koupil jí.

Byl jsem z ní nadšený - výborná ovladatelnost na místě, není tak těžká jako GS, pohodlné sedadlo, plynulé řazení bez cukání, brzdy jsou dobře dávkovatelné, kapotáž ochrání po prsa, do přilby nenaráží turbulence.
A ten motor, to je něco - od 2 000 otáček plynule zrychluje, žádná divočina, od cca 5 000 otáček začíná více ožívat, ale stále to je v pohodě ovladatelné. S dalším růstem otáček to plynule nabírá další a další koníky... . Zatím jsem se dostal do 9 000 otáček - to je mazec.
Převodovka má na můj vkus moc rychlostí - stačila by mě 1-2-4-6. Na šestku se dá krásně jet město 45-50 Km/h, ale i 260 Km/h. Když chci plynule předjet, tak ani nemusím podřazovat (to by mi 600-ka nedovolila), pro rychlejší předjetí je potřeba podřadit na 4, ideálněji 3.
Byl by dobrý ukazatel zařazené rychlosti - stále se snažím tam najít i 7.
Výborně se řadí ze 2 nahoru bez spojky - stačí lehce ubrat a plynule přidat.
Starty jsou troch složitější, ale už to docela jde - musí se pracovat s plynem.

K tomu zavírání se do zatáček:
Objednal jsem novou zadní gumu, ale nedalo mi to, ještě jsem kouknul, jak jsou kola nafouknuty - bylo tam kolem 1,5 . Kola jsem dofoukl na cca 2,5 a motorka se úplně změnila - výborně jde do zatáček. V pomalé rychlosti mají řídítka tendenci se zavírat, ale to je asi normální. Zatím ještě jezdím na původní gumě a novou asi dám po zimě.
Rozšířená řídítka jsou super.

Originální výfuk je nic moc - za jízdy motorka není moc slyšet, laďák by byl o něčem jiném.

4/2022
Tak jsem vyměnil původní výfuk za laďák LeoVince a je to super. Nyní jezdím bez vložky a užívám si každé přidání otáček. Bez vložky je zvuk tak akorát - je slyšet, ale neotravuje (na 1150GS byl zvuk bez vložky po nějakém čase nepříjemný).
Zadní pneu je vyměněná. Při výměně jsem zjistil, že je jedno ložisko horší (zadrhávalo se), tak jsem ho rovnou vyměnil. Ložisko na rozetě už bylo měněno a je ok.
Stále mám úsměv na rtech, ta plynulost a zátah mě baví.

findejs1310
findejs1310 napsal 01.09.21 v 18:45 10b.

Kontrola tlaku je samozrejmosti hned pred prvni jizdou
Toz at slape holka

Kubeja
Kubeja napsal 01.09.21 v 12:26 10b.

Fazer je skvělá motorka, mám ho už 8 nebo 9 roků a furt jsem spokojenej

wi_tack
wi_tack napsal 29.08.21 v 10:25 10b.

Taky na ní rád vzpomínám . Ale musela pryč, protože bych přišel o život nebo aspoň o papíry. Nějak jsem si neuměl pomoct a tahal a tahal. Bylo to strašné lákavé a návykové Přeji, ať jsi spokojený a vždy šťastné návraty.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 26.08.21 v 20:16 10b.

PYTEL1
PYTEL1 napsal 26.08.21 v 12:14 10b.