Harley Davidson FLTRXS Road Glide Special (2018)

Vlastník ziki.r
Vloženo 25.8.2021
Aktualizováno 20.9.2021

H-D Road glide je skvělý společník na dlouhý trip.

Honda GL1800 GoldWing: Určitě skvělá, pohodlná motorka, výkonnější ale jiný styl. H-D je prostě H-D
BMW K 1600 GT: Určitě skvělá motorka, HD předčí výkonem, pohodlím, propracovanějším infotainmentem, dokonce jedno Kačko (K 1200GT) už jsem kdysi měl, ale muselo jít z domu, protože jsem moc tahal za plyn. :-D Proč ne? Rozhodl dostupnost a kvalita servisu.

První dojmy - Mastodont, který působí neohrabaně, ale skvěle se ovládá (myšleno oproti suzuki M1800R), dobře brzdí (nesporná výhoda ABS a duálních brzd) a neustále topí :-D. Velký nezvyk, přední kapotáž je pevná, problémy s odhadem nájezdu do zatáček, ale jde o zvyk.

Motorku bych doporučil pro - Jezdce se zkušenostmi.

Doplňky na motorce - Vyhřívací hefty a sedačky, zadní kufr s nosičem a opěrkou, no a nějaké ty krytky na šrouby

Průměrná spotřeba - 5.15353 l/100km

Zatím sbírám data , ještě později doplním.

Je to kompromis, pohodlí pro jezdce a baťůžek, akorát výkonu na pohodovou plavbu krajinou, dovolí i ostřejší jízdu.

Vše co řeším jsou prkotiny , drobnosti, za které bych u předchozí motorky (M1800R) byl rád.
Počáteční problémy s posedem, nějak jsem se na ní nemohl poskládat, protože posledních 7let jsem jezdil Suzuki M1800R, kde jsou ruce a nohy hodně natažené dopředu a u Road Glide je posed hodně uvolněný.

Road Glide má sice přední kapotáž a štítek velký 8", ale stále bojuju s obtékajícím vzduchem kolem přední kapotáže, který vytváří nad 80km/hod nepříjemný aerodynamický hluk, buď to vyřeší nová přilba nebo jiné plexi a nebo se s tím smířím . (Tak problém vyřešen, koupí otevřené přilby od Harley, výrobce HJC)

Velké pozitivum je, že s novou motkou přišla i nová chuť brázdit silnice, výrazně jsem zklidnil a to hlavně díky zabudovanému přehrávači. Nikdy bych nevěřil, jak je to návykové, ten monotónní hluboký zvuk výfuků a z repráků se linoucí třeba AC-DC . Nesporným pozitivem je nespočet úložných prostorů, jednoduchost s jakou lze nasadit a sundat zadní kufr!
Road Glide mě přijde jako stvořena pro dlouhé cesty, první týden jsem jako seznamovačku najel 500km kolem komína a přes počáteční nervozitu jsem byl nadšen.
První delší trip (cca 550km s jednou zastávkou na dotankování) následoval vzápětí. Na trase Znojmo - Ždár nad Sázavou - Hradec Králové - Česká Lípa - Čáslav .-Pelhřimov - Znojmo, jsem Road Glide vyzkoušel v různých jízních režimech (od rychlého dálničního tempa po kochačku po rozbitých silnicích 3-4 třídy, ale i stání v kolonách a proplétání se městským provozem). Roudka je univerzál a teď už vím že koupě tohoto stroje byla správná volba.

vajdi217
vajdi217 napsal 01.09.21 v 21:18 10b.

krasavice a díky laku nepřehlédnutelná. Pocity jsem měl podobný - napřed velký respekt, snad i trochu strachu a teď jen spokojenost a radost z každé jízdy. Jen o tom píšu a už mám absťák po tom zvuku výfuků a z repráků třeba AC-DC. Přeju jen pohodové kilometry a její spolehlivost

PSanec
PSanec napsal 26.08.21 v 13:11 10b.

Pěkné HD.Přeji pohodové km.

PYTEL1
PYTEL1 napsal 26.08.21 v 12:19 10b.

Pemik89
Pemik89 napsal 25.08.21 v 09:26 10b.

porno