Yamaha XSR 700 XTribute (2020)

Vlastník Steebe
Vloženo 23.8.2021
Aktualizováno 2.9.2022

Chtělo to změnu a když si udělala radost v podobě noveho stroje žena ja musel taky. Chtěl jsem něco pro nezkušeného a padla mi do hledáčku MT07 což není špatný ale když se to dělá i v retro kabátku v podobě XSR - to může byt bomba

Motorka koupena od FIRMA:KaraOne (Praha 10-Štěrboholy)

Honda CB 650R: Autoškolu jsem dělal na CB650F věřím že Rko bude dost podobný. Motor se mi fakt nezdál - citlivý a 70kw na začátek zbytečný. Naopak Yamaha má parádní CP2 což při testovací jízdě na MT07 rozhodlo.
Husqvarna Svartpilen 701: Škoda že jsem jí neosedlal a neprojel se. Rozhodla Yamaha vs Husqvarna/KTM. I 401 byla v hledáčku.
Honda CB 500: Parádní projev motoru i pro začátečníka ale chtěl jsem něco vic dospělého.

První dojmy - Osedlal jsem MT07 a po cca 100m jsem měl hubu od ucha k uchu. Pocit byl že je to na mne(186) malý ale dá se to. CP2 byla bomba v podobě nezáludného motoru který nevyděsí a jede. XSR mi přijde větší, teda aspoň delší a pocit že by byla malá mi nepřijde. Chtěl jsem širší řidítka prachovky stupacky a budik jinak a nechtěl jsem se v tom hned na začátku šťourat tak jsem vzal XTribute.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny - i pro začátečníka i pro pokročilého. Motor je super.

Doplňky na motorce - Vybava XTribute
Koupil jsem si jiné páčky ale zatím tam jsou originál.
Plachta, stojan, mrtě spreju na řetěz kartáčů a šamponů.
Helma rukavice bunda kalhoty boty interkom tvl to je peněz.

Průměrná spotřeba - 4.09833 l/100km

Proč XTribute ? No už jsem to psal výše.
Najeto mám cca 1 000 km (zitra na garančku) jede to pěkně
Zajíždím tak max 115 km/h rychlost. Vítr proti se dá. Baví mne si i zalehnout.
Motor famózní - při zajíždění sem zatím neotestoval jeho limity a tak to držím mezi 3,5-5 tis. ot.
$potřeba - mám lístky od prvního natankovani - někdy to hodím na kalkulačku ale odhadem lehce pod 4 litry a dle počítače 4,1 na 100.
3,91 L/100km - dle lístků od začátku až k 1039 Km k natankováním plné - aktuálně 1039 km
Brzdy - brzdí to - dost se to potápí - v 10k bude upgrade podvozku - to je jasný. To ještě rozebereme.
Ovladatelnost - nemá to chybu. Rád se vlním po silnici a poser pruh mam pěknej. Bude fotečka atd - rozebereme pozdeji.
Spolujezdec - bude trpět a i já - zatím sem nikoho nevezl ale test na sedle proběhl a nic moc no. Nouzovka na vylet kolem komína - asi se dá ale budem trpět oba (zatím odhad - až svezu napíši co a jak).
Úložný prostor - lekarna a víc tam nedáš. V plánu jsou brašny aby to šlo k moto. Kufr určitě ne.
Poruchy - nic - mam prvních 1000 km. Řadí to pěkně jede to pěkně.
Na pěkným asfaltu to jede super. Rozbitá silnice - jedu v klidu - duši mi to nevyklepe.

Rekord výlet cca 350 km - prdel cca po 200 km trochu no trochu bolela ale kafe na benzínce pomohlo a prdel zregenerovala.

PS: psáno z mobilu - časem upravím přepíší atd.

Beny87
Beny87 napsal 31.05.23 v 13:51 10b.

Samíc
Samíc napsal 02.09.22 v 21:46 10b.

Moc pěkný

stm01
stm01 napsal 23.08.21 v 22:29 10b.

Hezká.