Yamaha FZ1 Fazer (2007)

Vlastník key
Vloženo 23.8.2021
Aktualizováno 29.5.2022

Poladěná mašinka na sbírání zkušeností na silnici. Jede fakt pěkně a myslím, že vždycky nabídne víc, než na co mám um.

První dojmy - Tak letí to pěkně, jen ještě budu muset poladit posez :-) Gelové sedlo je asi vítané, ale nemám s čím srovnávat, tohle je 1. Fz1, na které jsem seděl. Posez je sportovnější než u cesťáků (samozřejmě), ale pořád je to kompromis mezi cestováním a sportovním svezením.

Motorku bych doporučil pro - Asi pro někoho, kdo už něco najezdil a trochu ví, jak se k tomu chovat, ale jinak hodná motorka, která je na silnici hodně jistá.

Doplňky na motorce - Ukazatel kvaltu, tlumič řízení, mstyle páčky, pancéřovky, laďák, led blinkry, zadní tlumič z r1, quickshifter, racingová jednotka

Tohle je pro mě skok. Prodal jsem malého stroma a koupil toto chameleon peklíčko. Nejsem žádnej závodník a ani po tom netoužím. Spíš mám rád to zrychlení a možnost zmizet od problémů. Po projetí je fakt úžasnej podvozek. Je tam zadní tlumič z R1 a celé je to sladěné tak, že tlumiče spolykají milion nerovností, ale pořád je dobře cítit, co se pod kolama děje. Brzdy jsou docela ostré, ale dobře dávkovatelné, takže žádné překvapení v celém chodu není.
Po roce užívání: už jsem docela otrkanej, takže dokážu jet na plný plyn. S výměnou řetězovky za delší kvalty (omylem ?) je docela cítit snížení tahu na nižší kvalty, takže při vytočené jedničce už to neletí pokaždé na zadní, což na začátku bylo trochu zklamání, ale teď je to jaksi chtěné, že furt nemusím víc zalehávat.
Přidání quickshifteru je příjemné, kor když chcete kopnout do bot na maximum.

PYTEL1
PYTEL1 napsal 27.08.21 v 14:47 10b.

Paulano
Paulano napsal 24.08.21 v 07:45 10b.

Je to skvělá motorka, ať dělá radost a kolama vždy dolů!