Kawasaki Versys 1000 (2021)

Vlastník anupev
Vloženo 18.8.2021
Aktualizováno 18.8.2021

Respekt budící čtvrttunový krasavec, jež po rozpohybování nabude lehkosti gazely

Motorka koupena od FIRMA:Moto Modřice (Modřice)

První dojmy - Versyse jsem poprvé potkal na Kawasaki Green Days. Po přesednutí z mé Z900 jsem nabyl dojmu, že se tímto strojem snad ani nerozjedu. Leč po prvních desítkách metrů bylo jasné, že jsem se zamiloval. Jel skoro sám, řadil skoro sám, zatáčel s lehkostí - skoro sám.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji pro cestovatele bez offroadových ambicí.

Doplňky na motorce - Versys má ve výbavě vše potřebné, takže dodělám jenom kufry.

Přesně před rokem jsem si v 50-ti letech udělal A a osedlal Z900. Pro začátečníka docela vhodná motorka ?. Po roce mladického blbnutí a divočení a po najetých 6.900 kilometrech nastal čas zmoudření a uklidnění. V mysli mi vytanula slova jednoho spřáteleného motorkáře " velcí kluci potřebují kapoty " ( má Tigera 1200), a skvělého zeda jsem vyměnil za úplně jinak skvělého Versyse 1000 SE.
Versys je fantastický na dlouhé cestování, což mi jinak zábavný Zed nenabídl. Pohodlné sedlo, vzpřímená poloha, quickshifter, elektronický podvozek, všemožní elektroničtí asistenti - to vše způsobuje, že už nepotřebuji letět jako šutr a necítím se nepatřičně, když se za jízdy kochám. Fantastická je taky ochrana proti větru. I když při vysokých teplotách by trochu více průvanu neuškodilo
Řidítka jsou širší, než jsem byl zvyklý, a já konečně taky něco vidím ve zpětných zrcátkách.
Co budu pravděpodobně chtít pořešit, je snížení sedla. Na zem dostanu, ale ...
Přece jenom je vyšší.

Nebudu se rozmáchle rozepisovat o parametrech, technice a podobně, dá se najít spousta skvělých recenzí . Podle mého názoru odvedli soudruzi z Kawasaki výtečnou práci a na mě zůstane už jen pořádně si to s Versysem užívat.

Vašiak
Vašiak napsal 07.01.22 v 11:34 10b.

Ahoj, mám taky 176 cm. Pořídil jsem nižší origo sedlo a je to v pohodě (kolena nebolí) Krásná motorka.

Fantom40
Fantom40 napsal 25.08.21 v 13:08 10b.

Ahoj, Souhlasím a podtrhuji. Pokud chceš boční kufry a jiný výfuk tak si přečti můj poslední zápis do deníku.
Jen s těma novýma barvami se moc neztotožňuji. Tmavě zelená je až moc tmavá. Volba mota

VasonPN
VasonPN napsal 21.08.21 v 20:27

Krásná motorka! Však jsem předchozí model 6 let měl a nedám na něj dopustit. Přesně jsi charakterizoval určení pro koho je.
Zvaž to sedlo. Doporučuji nesnižovat. Mám 172 cm a i tak to šlo (jo, trochu paty nahoře). Negativem snížení jsou víc zalomený kolena. To na dlouhý jízdě vadí víc, než nutnost opatrnosti na místě před rozjezdem.
Užívej a kolama dolů.

kittiwake
kittiwake napsal 21.08.21 v 19:16 10b.

Krasna, vzdycky jsem ji chtel

hondaxs
hondaxs napsal 21.08.21 v 15:15 10b.

Dobrá volba