Honda CBR 1100XX Blackbird (1998)

Vlastník Samotář99
Vloženo 15.8.2021
Aktualizováno 14.2.2024

Ten kdo vymyslel tuto motorku je bůh, protože v sedle této krásky jste opravdu svobodní.

Motorka koupena od FIRMA:Moto-JJ Josef Janáček (Kralupy nad - Velice příjemný člověk a domluvili jsme se i na dobrém protiúčtu. Nečekal jsem, že odjedu s jinou motorkou.

Honda XL 1000V Varadero: Vyšší cena a málo kw

První dojmy - Bál jsem se, ale po dvou, třech kilometrech zkušební jízdy jsem věděl, že patříme k sobě.

Motorku bych doporučil pro - Vhodné pro cestování a trochu sportovnější jízdu, ale pouze pro zkušené. Rozhodně není pro začátečníky. V nezkušených rukách je to zabiják!!!

Doplňky na motorce - Koupil jsem ji se třemi docela velkými kufry. Budu instalovat zásuvku na nabíjení telefonu.

Měl jsem Alpa XL 600 V, kterého jsem si pořídil cca po dvaceti letech ( předtím Jawa 350) Na rozjezd po tolika letech super stroj. Ohromila mě akcelerace a rychlost, ale po pěti letech jsem zjistil, že je moc pomalá. Tak jsem hledal nějaký cesťák a padla mi do oka CBR 1100 XX. Přemýšlel jsem asi 14 dní a pak jsem si pro ni jel. Vyměnil za Alpa s doplatkem a byla moje. Cesta domů nějakých 200km, tak bylo hodně času se poznat. Zezačátku hezky v klidu a asi po 100km jízdy jsem ji na dálnici trochu zkusil. Povolil jsem ji uzdu a v okamžiku tam bylo 220km/h víc jsem si netroufnul. Na to že se známe jen několik desítek minut, mi to stačilo. O proti Alpovi je to úplně jiný level. Tak jsem zase trochu zvolnil, ale ne zas o tolik. S touhle motorkou dokážete jet devadesátkou asi jen tři minuty a pak vám to zase nedá a přidáte ji. I když jsem to nečekal, tak mi padla do ruky. Svézt se na takové nespoutané bestii, je naprostá nádhera. Původně jsem chtěl Varana XL1000, ale nakonec přišel Blackbird a udělal jsem dobře, že jsem počkal. Je to skvělá cestovní motorka, která dokáže ostatním ukázat akorát výfuky a to jen asi na vteřinu. Dá se s ní bublat na 3000 otáček a tu sílu tam pořád má, ale jak se podřadí na 6000 otáček, tak začne peklo, Dá se s ní na pohodu cestovat, ale i dobře závodit. Ovladatelnost motorky je super, ale ovládnout tu sílu v zatáčkách je pro mě ještě trochu problém. Přesednout z endura na silnici je opravdu rozdíl. Mám teprve najeto 400 km, ale zážitků spousta. Nejvíc mi vadilo, že jsem se za někým coural šedesátkou a tam kde bylo možný ho předjet, tak to napálil na 120 a s Alpem to nebylo jednoduchý ho předjet. Proto jsem hledal něco silnějšího.

HaaS
HaaS napsal 20.08.21 v 12:05 10b.

Krásná mašina, závidím to sedlo hodně šťastných km bez nehod přeji z Ostravy

petr13
petr13 napsal 19.08.21 v 20:27 10b.

Tak hlavně opatrně

LuigiCB1300
LuigiCB1300 napsal 17.08.21 v 09:33 10b.

Ať slouží krasavec a opatrně!

PSanec
PSanec napsal 16.08.21 v 17:08 10b.

Moc pěkná a I rok nejrychlejší motorka.V roce1997 jsem si koupil jako novou, tehdy to byl vrchol.Přeji jen super km.

Pupi04
Pupi04 napsal 15.08.21 v 23:05 10b.

Tak vždy jen pro potěchu a kolama dolu