bmw_renocar_rijen

Jawa 350/634 (1981)

Vlastník Aleš-ák
Vloženo 10.8.2021
Aktualizováno 10.8.2021

Konopnice, jak se sluší a patří..
Koupeno 16.7.2021,přímo od Vency Konopníka =D

První dojmy - Při prvním spatření třistapádi, se mi na chvíli zarazil dech. Lesk laku včetně chromu a zachovalost celé motorky, mě nenechával chladným. Po prohlídce a projetí jsem jí bral všema deseti.

Po této legendě, známé ze Slunce seno, jsem toužil již nějaký pátek. Po projíždění inzertních webů, ve kterých byly nabízeny tyto stroje v zuboženém stavu,nebo dovozy bez TP, za nekřesťanské peníze, jsem čirou náhodou a díky rychlému jednání dovezl tuto Konopnici. Jedná se o model z roku 1981, určený pro českou republiku. K motorce mám k dispozici starý TP, v součtu jsem 5 majitel. Motorka celou dobu putovala mezi majiteli pouze v Ústeckém a Libereckém kraji. O mašinu bylo od předchozích majitelů dobře postaráno. Dostala nový lak, na motorce se nenajde žádná replika dílů. Blatníky, výfuky, sedlo a ráfky jsou původní,avšak v top stavu. Dokonce jsem našel pod sedačkou originální pumpičku a v kastlíku nářadí.
Motor běží jak švýcary, který řídí jediná neoriginální věc, a to je zapalování VAPE. Za které, jsem velice rád, protože starty a tah motoru, jsou o poznání lepší než s originálním zapalováním.
Abych jen nechválil, motorka má samozřejmě pár kosmetických neduhů.
Do budoucna plánuji výměnu či pochromování některých špic,které už mají na svém povrchu rez, dále leštění brzdových klíčů, lakování železných torz stupaček a možná dojde na lak celého rámu,který čas vzal také za své.Dále ložisko v zadním kole. V neposlední řadě, chci pořídit chromový padák, který dodá motorce šmrnc.
Až nastane ta pravá chvíle a budou tyto nešvary hotové,vložím pro zajímavost nějaké fotky z oprav do deníku.

NewKy
NewKy napsal 15.08.21 v 18:49 10b.

Krása

findejs1310
findejs1310 napsal 12.08.21 v 19:00 10b.

Noooo ta je panečku

DOCTOR666
DOCTOR666 napsal 12.08.21 v 11:31 10b.

Měl sem jich několik,ať slouží ku radosti chlape

Milan1963
Milan1963 napsal 11.08.21 v 22:41 10b.

Krasavice, at' ti dělá radost.

hruso25
hruso25 napsal 11.08.21 v 22:08 10b.

Rozširuješ ten vozový park.
V tých rokoch bola Jawa 350 najsamlepšia a najrýchlejšia motorka čo sa dala v ČSSR kupiť, asi preto že nič iné nebolo.
MZ ETZ na konci 80tych rokoch bolo zjavenue z ineho sveta.