renocar_unor

Honda CX 500 (1980)

Vlastník Borysek
Vloženo 8.8.2021
Aktualizováno 8.8.2021

Obdivuhodný držák, co zaujme zajímavým vzhledem.

První dojmy - Hledal jsem motorku na kochačky a hned mi Honda cx 500 C padla do oka. První svezení na této motorce bylo zajímavé . Již po prvním nastartování motorka zaburácela a otřásla se jako žádná jiná, věděl jsem, že to bude něco pro mě. Při prvním prohrábnutí plynu šel cítit malý klopný moment a hned mě to namlsalo k první jízdě. A ačkoliv jsem to neplánoval, po ujetí 300 km jsem se stal majitelem tohoto motocyklu :-)

Motorku bych doporučil pro - Motorku doporučuji jako druhou motorku na parádu. Popřípadě na trip, kde není potřeba rychlý přesun. Motorka je pohodlná a není třeba spěchat.

Tuto motorku jsem si pořídil, protože se mě líbí její zajímavá konstrukce ,vzhled a celkový potenciál ji zdokonalovat, popřípadě přestavět dle svých představ na café racer..

Motorku vlastním už pár let a musím říct, že to co vymysleli Japonci v osmdesátých letech za konstrukčně náročnou a zajímavou motorku, nad tím při zimních údržbách žasnu (v dobrém slova smyslu). Škoda, že dnešní výrobce Hondy neopráší starý recept a nevyrobí v dnešní době moderní, dokonalejší klon tohoto motoru a nepřijde na trh s něčím podobným dnes. Určitě by to staromilci a milovníci retro motorek ocenili a pokud by přišli s celou škálou typů E C T Café racer atd. určitě by přepracování těchto motorek zaskočilo konkurenci a překvapilo motorkový průmysl, docela se Hondě divím, že po takovým retro příchodu s řad jiných značek motocyklů, nepřišla s více motorkami Honda...(ale je to jen můj názor, že je to škoda)

Cx 500 C tato motorka je poctivá, těžká 221kg a musím říct, že spolehlivá. Konkrétně můj kousek má 20kw tudíž neoslní výkonem. Většinou jezdím okolo 80-110 km/h po okreskách, což na můj účel je dostačující. Motorka jde velice pěkně za plynem, už ve 2000 otáčkách zhruba do těch 6000. Motor má krásný véčkový zvuk. Co se týče slabin tak určitě brzdy. Motorka je těžká a ze stovky zastavit opravdu trvá, přesto že má motorka ve předu dva kotouče. Ale to je problém většiny motorek s osmdesátých let.
Motorka má decentní klopný moment a nepřijde mě nikterak nervózní a nebezpečná v tomhle ohledu, oproti konkurenci moto guzzi bmw a podobně...

Jediné co jsem po koupě motorky musel udělat, tak jsem vyměnil alternátor a řídicí jednotku CDI za moderní z Přelouče. Protože už vzhledem k věku motorky nebyly tyto dva díly provozu schopné a pak vám stroj nechce házet jiskru a spolehlivé originály nejsou k sehnaní. Od té doby jezdím, jezdím, olej, benzín a jezdím, jezdím.

-Jandys-
-Jandys- napsal 24.08.21 v 00:59 10b.

Krásná

LuigiCB1300
LuigiCB1300 napsal 17.08.21 v 10:19 10b.

nadčasová elegance sama! hondí veteránka par excellance

Brumbaal
Brumbaal napsal 13.08.21 v 16:42 10b.

Nádherná

Dzawar
Dzawar napsal 13.08.21 v 15:25 9b.

Pěkná mašina , musí to být zážitková jízda s tím motorem a zajímavý neokoukaný stroj

Tomgregr
Tomgregr napsal 11.08.21 v 20:37 10b.

moc krásná a udržovaná-ať dělá jen radost!