Triumph Trident 660 (2021)

Vlastník JirkaZn
Vloženo 8.8.2021
Aktualizováno 25.8.2021

Hezká a obratná motorka, vím, že nové se začátečníkům nedoporučují, ale já to riskl:)

Motorka koupena od FIRMA:Triumph Praha (Praha 4-Modřany)

Yamaha MT-07: Dle recenzí mi přišla méně dospělá a novinka pro 2021 nebyla v ničem příliš nová.
Honda CB 650R: Neměl jsem možnost jí nikde projekt a dle dealera by byla až ve 2022.

První dojmy - Po nastartování motoru následoval plynulý rozjezd a příjemná plynost trvala po celou jízdu.

Doplňky na motorce - Padaky

V březnu jsem si začal ve svých 37 dělat první papíry na motorku. Loňské léto jsem totiž koupil na cestování do Prahy skůtra a jízda mě bavila. Co mě ale nebavilo, byla jízdní pozice, kdy jsem měl pocit, že v krizové situaci by se skutr blbe ovladal a navíc co si budeme, holka v šatičkách na ni vypadá jinak, výrazné lépe..
Během delani papírů jsem cetl a videl mraky videí a z nich jako ideální první moto vypadla Ktm duke 390. Rozhodl se nevahat a pro sichr hned koupit, co kdyby v létě nebyly :) A se v červnu podařilo udělat a prvni jízda ukázala, že duke 390 pro mě ideální není, věděl jsem, že oproti baďourovi z autoskoly bude projev jiný, ale že až tak, to bylo velké překvapení. Duke jsem proto začal inzerovat k prodeji a hledal náhradu. Z autoskoly jsem si pamatoval, že instruktor mluvil o recenzi Srsne na noveho Triumpha. Našel jsem si ji a byla velmi pozitivni, na jednoustopou už tolik ne, ale vzhledove (hlavně jeji přední část) se mi moc libila a tak jsem se domluvil s pražským dealerstvim na zkušební jízdě. Pred výjezdem jsem měl velký respekt-cerstvy papiry, nova motorka a v mych ocich divoká znacka Triumph:) Radeji jsem ji vytlacil za roh a teprve pak nastartoval. K memu překvapení mi nechcipla a krásné se rozjela. Po nekolika prvnich semaforech jsem ji zacal davat vic a vic (brano moji optikou začátečníka) a vzal ji na dalnici a dal na Slapy. Uz během jízdy jsem věděl, že tohle půjde, že je to motorka, se kterou se bude příjemně jezdit jak po městě, tak po okreskach a i ta dálnice se nějakou dobu dá, i když od 100 fučí fakt fest. Super bylo, že od objednání byla do 3 týdnů k vyzvednutí a ještě letos tak na ni něco najedu.
Aktuálně probíhá proces zajíždění, do 800 km by se neměla vytáčet nad 5 tis, nad 800 uz ano, ale nemá se jit na max, po 1500 vše dovoleno :) Já jsem teď na 550 a tím jak si vše hlídám, tak pocit z jízdy zatím není takový, jaký byl během testovací, ale čekám, že po těch 1500 bude zase stejný. Tím jak je to moje první motorka, tak si zatím příliš nevěřím na uzsich cestách mezi obcemi, když za mnou někdo jede, takže ty projizdky jsou spíš upracovane:) To není ale vina motorky. Ta jede krásně, vzhledem ke sve nízké váze a užšímu profilu je velmi obratna a az si dovolím přidávat i víc rychlosti, bude to teprve zábava. A o tom snad na podzim..
Aktualizace 25.8.2021:Nedalo mi to a preci jen jsem si na pulden půjčil CB 650R. Kdybych jezdil hlavně po dálnicích, rychlych usecich a delsich vyletech, pak by mi CB přišlo lepší. Motorka pusobi tuzsim dojmem, a tudiz i ve vyssich rychlostech se na ni člověk cítí jistejsi (pozice nohou mi take prisla mene prikrcena, na druhou stranu horni polovina tela je v mirne sportovnejsi pozici a je trochu vetsi tlak na ruce), řekl bych, že na ni i o něco méně fouká. Do města a bezne ježdění po okreskach mi ale víc sedí Trident. Jak je lehčí a motor zabavnejsi, je s nim větší sranda, do zatacek jde snadneji a na pridani plynu reaguje výrazněji, CB je bezpochyby rychlejsi, ale ta rychlost je takova az klamava, clovek ani nevnima, ze tam má 110 a to by mohlo být pro začátečníky o průser, na Tridentu tu rychlost cítí intenzivněji a je proto ostrazitější. Jestli se ještě naskytne prilezitost, zkusim MT07, at mám obrázek o vsech Top 3 dle recenzi v teto kategorii.

alnagon
alnagon napsal 09.09.21 v 14:44 10b.

kolama dolů

nexus
nexus napsal 20.08.21 v 14:02 10b.

A pak že se za slušné peníze nedá postavit dobrá mašina. Ať ti slouží

rudirt
rudirt napsal 15.08.21 v 13:37 10b.

Dobrá volba!
Povedený kousek od anglánů.
Pokud to máš mezi hlavou a pravačkou srovnaný,
tak není důvod nejít do nový mašiny...
VŽDY ŠŤASTNÝ NÁVRAT!!!

jamaco
jamaco napsal 13.08.21 v 09:45 8b.

Pěkný stroj.. máme podobné plány jen jsem trochu pozadu.. 37 už mi bylo a ještě nemam ani papíry . Mohu se zeptat kde si dělal autoškolu řp A, a jaké byly zkušenosti? Diky

Kamil32
Kamil32 napsal 12.08.21 v 20:54 10b.

Krásná