Honda CB 500X (2017)

Vlastník Kamil32
Vloženo 7.8.2021
Aktualizováno 7.9.2021

Pohodlná motorka na cestovanie, dochádzanie do práce, vozenie po meste, na kávičku a pod.

Yamaha MT-07: Nakoniec som sa rozhodol, že pôjdem do niečoho cestovného kvôli posedu a celkového komfortu.
Kawasaki Z650: důvod neuveden

První dojmy - Veľmi príjemný posed, po skútri 125ke úžasná zmena, radosť z manuálu, dobrý ťah.

Motorku bych doporučil pro - Moto je podľa mňa vhodná pre nikoho kto začína, pre pohoďáka, vozenie po meste, dochádzanie do práce.

Doplňky na motorce - Gipro, ukazovateľ zaradenej rýchlosti
Padacie rámy Givi
Držiak kufra GiVi + kufor
Takvak Givi - tanklock

CB500Xka je pre mňa zatiaľ ideálny stroj ktorý mi nahradí čiastočne aj skúter a posunie moje jazdenie na vyššiu úroveň, keďže sa rád vozím okolo komína aj po meste a s CBčkou môžem podnikať aj dlhšie výlety. Celkom ma teší aj skvelá spotreba, takže sa môžem voziť v podstate bez nejakých obmedzení.

Motorku som kúpil pre 4. dňami hneď na 2. deň ako som dostal vodičák, takže je to moja prvá po skútri. Neviem to porovnať s inými stojmi, ale ja som veľmi spokojný.
Moto váži cca 200kg, ovláda sa veľmi ľahko, podvozok je mäkký, celkom pekne to žehlí nerovnosti. Moto má najazdené cca 17300km, čo je na motorku v podstate máličko, servis sa robil zatiaľ len ten bežný, teda olej, pneu atď.
Čaká ma asi najbližšie výmena reťazového kitu, ale zatiaľ je to ešte ok, tak jazdím čo to dá.
Jazdím len sám, pre dvoch to nie je úplne ideálne, ale na kratšie vzdialenosti sa to dá. Na moto mam 15l tankvak a GIVI kufor, neviem veľkosť, ale prilba sa zmestí v pohode. To mi zatiaľ stačí.
Keďže som začiatočník, tak nechcem riešiť technické veci okolo radenia a pod. ale zatiaľ sa mi zdá, že spojka je super mäkká, jedným prstom ide v pohode, radenie je tiež super, nemám žiadne výhrady.
Spotreba je dokonalá, na nádrž sa dá prejsť cca 500km, čo je naozaj veľmi potešujúce.
Zatiaľ som nebol na dlhšej jazde, ale predpokladám, že nie je problém prejsť 300km a viac.

Edit: tak za prvý mesiac mám najazdené cca 4300 km a zatiaľ som veľmi spokojný. Motorka je super aj do mesta, veľmi dobre sa ovláda, niečo ako väčší skúter a mimo mesta sa tiež nestratí. Jazdím skoro každý deň cca 100-150km, cez víkend si dám niečo dlhšie cca 350-400km. Vyhýbam sa diaľniciam, radšej volím okresky. Na diaľnici ma to až tak nebaví. Dosť fúka, ja mám 70kg, tak niekedy mám čo robiť, aby ma neodfúklo
Inak som veľmi spokojný, zatiaľ nepocitujem potrebu niečoho silnejšieho.
Chystám sa ešte domontovať vyhrievané gripy, prídavné svetlá a USB zásuvku a možno časom bočné kufre. To už záleží len od toho, či ju neskôr nevymením za nejakú 650ku, V-stom alebo Versys najskôr.

Více na: https://www.motorka...act=info&scr=208
Copyright © Motorkari.cz

Kamil32 napsal 12.09.21 v 21:21

jiřus69
jiřus69 napsal 12.09.21 v 11:57 10b.

Myslím si, že po skútru velmi dobrá volba a je vidět že jsi spokojený

Kamil32 napsal 07.09.21 v 23:21

Inak som veľmi spokojný, zatiaľ nepocitujem potrebu niečoho silnejšieho.

callowsick
callowsick napsal 14.08.21 v 21:26 10b.

Pěkný X-ko

Kamil32 napsal 09.08.21 v 23:13