Yamaha Tenere 700 (2021)

Vlastník Bob600
Vloženo 28.7.2021
Aktualizováno 17.4.2023

Pro cestování bez ohledu na stav cest

Motorka koupena od FIRMA:MOTOCENTRUM HK (Hradec Králové) - Skvělý přístup!

První dojmy - Hledal jsem k ní cestu. První dojmy z Ténéré, kterou mi půjčil pražský dealer, byly rozpačité. Později jsem zjistil, že to bylo nastavením motocyklu - podvozku a možní i pneumatikami, které absolvovaly dlouhou cestu po dálnici z dovolené. Až když mi můj kamarád půjčil svoji Ténéré, pak jsem najednou poznal, co je to fajn motorka.

Motorku bych doporučil pro - Klidně bych doporučoval cestovatelům, kteří se nechtějí omezovat v tom, kam pojedou. Výkon není vše, obsah 500-800 ccm bohatě stačí na cestu kolem světa :-)

Zkušeností je zatím málo. Stroj zajíždím. Kamarád mi nastavil správně podvozek (kompletně), jízdní vlastnosti se změnili o 100% k lepšímu, ale i tak se bodou měnit pružiny vpředu i vzadu. Na moto už čekají kufry (Marselus.cz) a bude hotovo. Jsem jinak velmi spokojen. A hlavně překvapen dokonalými jízdními vlastnosti na asfaltu. Na šotolině a rozbitých silnicích nebo přeoraných polních cestách senzace. Příjemně na asfaltu (i mokrém) překvapili pneu, na kterých přijela z výroby. Vše ostatní se o Ténéré již psalo v testech a je zbytečné to opakovat. Jediné, co by se mi líbilo, by byla třeba o 2 litry objemnější nádrž, ale i s 16 litry se dá žít
Motorka bude směřována k charakteru cestovatel. Ne tedy úpravy ve stylu hard enduro, ale cenduro v původním slova smyslu. Proto Alu kufry (skladnost předmětů, bytelnost, uzamykatelnost a bytelnost při případném pádu), proto padací rámy, navigace, vyhřívané hefty, rozšířená zrcátka etc etc.

jelda-f
jelda-f napsal 31.03.24 v 09:43 10b.

Nádherné barevné provedení ať slouží a dělá jen radost

StepanP
StepanP napsal 04.03.23 v 12:19 10b.

Moc milá a příjemná motorka. Obutá do chlupatých gum umí celkem divy.
A ještě k tomu skvěle vypadá.
Ať slouží!

jawatar
jawatar napsal 04.08.21 v 09:05 10b.

Je to krásný cestovatel!

context
context napsal 29.07.21 v 07:22 10b.

Pěkná mašina, přeji hodně najetých km bez nehod a, ať ti dělá jenom radost

Juraj22
Juraj22 napsal 28.07.21 v 19:10 10b.

Tohle je krásná mašina