BMW R 1250 GS Adventure (2021)

Vlastník Tony_74
Vloženo 26.7.2021
Aktualizováno 26.7.2021

Pro mě velice znatelná změna oproti staršímu stroji. Jsem opravdu spokojen a splnil jsem si sen.

Motorka koupena od FIRMA:Dycom Group (Jenišov)

BMW R 1250 GS : Rozhodlo více cestování a plná výbava u modelu Adventure

První dojmy - První svezení bylo skvělé, byl jsem unesen, jak se krásně vede a drží stopu. Po 3 hodinách jsem slezl a měl jsem rohlík na puse, bylo to skvělé. Jízdní módy jsou perfektní komfort k jízdě. Měnit se dá z 4 zvolených z celkem 6 přednastavených módů. Přepínání za jízdy dle aktuálního povrchu.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji pro vyšší postavu ( není podmínka ), jelikož se moto krásně vede, tak nemusí být řidič moc zkušený, stačí, když bude mít trochu pokory a motorka se mu odvděčí. Váží 260 kg, tak se s tím musí počítat.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojetí a obě sedadla, navigace, tempomat, držáky kufrů + hliníkové kufry, přídavná mlhová světla

Tento typ je pro mě dlouhodobě vysněný, proto jsem si tento sen nyní splnil. Cestuji rád a delší trasy, proto jsem se rozhodl pro Adventure, který je v plné výbavě. Všechny doplňky, které tento stroj má budou doufám bezporuchové a budou plnit svou funkčnost. Vyhřívané rukojeti a sedadla nemusím komentovat. Tempomat na tomto modelu je pro mě přivítání. Dynamická ESA, která si mě zváží a nastaví výšku a sílu, já si jen upravím pérování je super. 6 jízdních režimů je přednastavené a pro výběr na jízdu jsou 4. Já sice nepoužívám, ale je tam mód ECO, který je pro dlouhou cestu a nízkou spotřebu a delší dojezd. Líbí se mi mód RIAN, který za deště ubere výkon, zvětší kontrolu trakce a ABS, takže se za deště jede bezpečněji, za mě super. Adaptivní světlomet krásně osvětlí jízdu, automatické přepínání na denní svícení je již samozřejmostí. Přídavná mlhová světla v základu. Bez klíčové startování je pro mě změna, nemohu zatím hodnotit, protože stejně beru klíče do ruky, abych odemkl kufry. Drátěná kola jsou pro mě nová, ale příjemná změna. Uvidím, jaké budou po delší jízdě. Zatím jsem najel 1000 km a motorka se krásně vede po silnici, prašné cestě, ale i po vyfrézované silnici. V terénu jsem ještě nebyl, tak až časem. Takže vzhůru na cesty a kolama dolů.

marin35
marin35 napsal 02.08.21 v 18:35 10b.

Tak tady jsi snad ani šlápnout vedle nemohl, hodně rohlikovych kilometrů přeji
PS: taky mám cestovní moto radši v plné palbě, stejně pak všichni dokupujem

MichalKimlo
MichalKimlo napsal 26.07.21 v 22:33 10b.

pekny parnik :)

Paulano
Paulano napsal 26.07.21 v 16:18 10b.