Ducati SuperSport (2021)

Vlastník eddie80
Vloženo 22.7.2021
Aktualizováno 4.8.2023

Prodáno. Mnou už ověřená motorka, hodně zábavná a na sporťáka dost pohodlná

Motorka koupena od FIRMA:MOTO ITALIA (Praha 10-Hostivař) - Prodejce super, Vláďa Hrudík je v pohodě a rozumí svýmu řemeslu a maj krásný motorky, s dostupností servisu už je to horší, tam se absolutně nedá dovolat. Prý jsou hoši velmi zaneprázdněni. Chtělo by to nějak líp zorganizovat.

První dojmy - Že se vodí stejně krásně jako předchozí model, takže dokonalý mix sportu, pohodlí a zábavy. A ta červená že je super

Doplňky na motorce - Laděná koncovka Ixil, Racing plexi Powerbronze, origo krovka, padáky, držák RZ Ducati Performance a další chujoviny jako chrániče páček, křídýlka a nějaký ty samolepky :)

Nadšení z ročníku 2017 vyústilo v rozhodnutí, že tohle se mi tak líbí, že to chci mít nový. Je to kočička hravá, není to radikální sportovní okruhovka (což jsou taky boží stroje), ale živá, příjemná a děsně pěkná mašina pro silniční ježdění, a že jede sakra rychle, když si o to řeknete. Výkon naprosto neschází. Co se týče vzhledu, najdi 10 rozdílů od bývalé :) Ne, já myslím, že jednak ten design posunuli dál, ale je tam navíc quickshifter kterej funguje suprově, barevnej display, šestiosá jednotka ABS a ASR, antiwheelie. Jinak je tam naštěstí všechno tak jak jsem si to zamiloval na předchůdkyni. Teda ten omílaný charakter (fakt na tom něco je), relativně pohodlný posez, nastavení odpružení i pro český silnice a brblání výfuku při zavření plynu. Není to na stahování desetin na okruhu, ale na svižné a zábavné svezení na silnici a plynulé vykružování zatáček, klidně na koleno. Je zaměřená spíš sportovně, ale cestovat se s ní dá taky, ochrana proti větru je tu dobrá, plexi se dá polohovat o 5cm nahoru, sedlo super pohodlné, na rukách je málo váhy, tak můžou být docela volně na řidítkách, nohy celkem relax - nejsou tolik skrčené a vzadu, jen teda ten zadní válec fakt dost topí. Pro chladné dny fajn, ve vedru je to při zastavení na světlech trošku horší :) A na obraz v zrcátku se opravdu moc nedá spolehnout, prostě jen víte, že tam "něco" jede. Ale člověk jí to rád odpustí pro ten pocit pokaždý když jdu do garáže... Pro dva je tu podle mě spíš málo místa, ale to záleží kdo je na co zvyklý a co od toho čeká. Dneska už se takhle ty sportovnější motorky prostě dělaj. Pirelli Diablo Rosso 3 (ač podle někoho Pirelli na Ducati prostě patří) nejsou úplně můj šálek kávy, asi je to tím kulatějším profilem, a teším se až je ojedu a půjdou tam moje oblíbené Micheliny, na kterých se motorka vodí naprosto luxusně, nebo zkusím Qualifiery.

Kali88
Kali88 napsal 22.09.21 v 20:56 10b.

Krásná červená raketa, dávám 10 i za předchozí velký výčet motorek.

Pero2709
Pero2709 napsal 15.09.21 v 18:08 10b.

Máš jí nádhernou , Ducati má prostě charakter .. můžu potvrdit že je taky úžasná na ježdění ..
Hezky užívej a hodně šťastných km přeji ..

eddie80
eddie80 napsal 06.09.21 v 16:07

Čau Davide, Aprilka je přítelkyně, ale samozřejmě jsem jí to ojel Hele Tuono je fakt o dost lehčí a nejen na papíře, 34kg je poznat hoodně při manipulaci ale i trochu při jízdě, která je taková veselá. Trochu to sice maže to ten rozdíl 15koní, ale Tuono má mezi 4-6 tisícema takový hlušší pásmo a nechce se jí tolik jet, kdežto Supersport jde ochotně za plynem v celym spektru a má odspodu větší tah což je prostě asi daný objemem. Bacha Aprilka má hodně vysoko sedlo (asi o 3cm nad Duknou) a menší postavy šmrdlaj jen spičkama (máme objednanej snížující set), ještě že je tak lehká, tak to přítelka na špičkách udrží. A spojková páčka hrozně daleko od heftu, ale to si člověk vyřeší vložením nějakého silentbloku pod páčku nebo stavitelnejma páčkama. Tuono je celkově hravější a mrštnější, Dukna je zase taková dospělejší i dražší motorka. Ani jedný ale neschází výkon a potenciál na vyřádění

David-Plzen
David-Plzen napsal 06.09.21 v 15:45

Krasna motorka. Koukam, ze jsi asi jezdil i na Aprilii Tuono 660. Mas srovnani? Tuono je o dost lehci.

Ales600
Ales600 napsal 05.09.21 v 14:54 10b.

pecka!!