renocar_srpen

Triumph Speed Triple (2008)

Vlastník Forss
Vloženo 22.7.2021
Aktualizováno 25.7.2021

Tří-hrnek co umí dost pobavit a je se po těch letech furt na co dívat, taková řekněme klasika naháčovských vod.

Motorka koupena od FIRMA:Free-moto (Prostějov 1) - Nadstandartní motorkářský přístup ve všech možných situacích, které Tě při a hlavně i po nákupu mohou potkat. Tuto firmu doporučuji.

První dojmy - Krouťák, vcelku libý zvouček ze sériovek, Překvapivě sem čekal větší odpor vzduchu do 100 km/h. Vyhřívané gripy mají větší průměr a moc příjemně se drží a brnění v ruce (karpály -mírné) se neprojevuje tak intenzivně. Sedí se v celku příjemně a nic nebolí, záda atd. Táhne jako píchlá svině a furt, máš pocit že to má přídavné spalování.

Motorku bych doporučil pro - Vhodný pro člověka co má i málo času a chce se bavit.

Prodal jsem komfortní cesťák z důvodu zdravotního stavu mé ženy-záda. A hledal jsem zábavu kolem komína. Tripl mě přišel zajímavá varianta, protože krouťák od spodu mě fakt baví. Jezdil jsem cestovní enduro a střelec fakt nejsu a ten spodek od 2tisíc mě dostal. Na HD nemám, nebo nechci tolik investovat. Zvažoval jsem Buell a po rozhovoru se Zbyňů Kostisem, za což jsem velmi povděčen jsem své touhy opustil.
Výběr byl jasný, motorku co má krouťák posazený dole na to domácí žvýkání a je to trochu víc civil než vše ostatní a trochu té zábavy. Naháč jsem jednoho jezdil BMW R 1150r najeto 40tis tak sem věděl co mě asi bude čekat. Protože Tripla kdysi Pepa Sršeň doporučoval tak právě proto mě vůbec léta nezajímal a poohlížel jsem na něj s despektem s tím že nejsem reklamní konzument na nákup motorky:) Jenže čas šel dál...
Měl jsem několik motorek ale hlavně cestovní endura a jsem srdcem trochu dobrodruh a prasič bahnomil. Tuto srdeční veličinu si konejším na kole a se psem loveckým nyní druhý rok a zjišťuji že to funguje parádně a hlavně už v klidu bez holí v ruce různých vlastníků lesů a polí. Jakože jsem jezdil jen po cestách.
Tripl mě oslovil po novém hledání vhodného stroje, když jsem vyloučil Buell, který jsem jistě chtěl mít doma. Chci mít něco trochu na cestování ale hlavně na okolo komínovku neboť pejsek vyžaduje dlouhé procházky a čas se dělí. S Triplem nevadí ani parkování na chodníku je malý vcelku obratný což využiji na menší vyřizování ve městě. Na kávu se hodí taky na malou chvíli. Jede neskutečně když mu naložíš, ale to moc nějak nevyhledávám.
Jízdní vlastnosti: Jelikož jsem zhýčkaný s BMW kde i klakson je topový tak zde se dostávám do ceny kterou budu platit za ty výhody co mám oproti RT. Tak předně brzdy, žádný duál a zadní brzdí vlastně mám pocit že nebrzdí :D Přední jsou pancéřky a ty stíhají - vcelku ano. Motor je famózní a to je deviza k nezaplacení, takže TOP. Podvozek mno ESA to není a má své limity, enduro sem jezdi... Triplu sedí lepší cesty, ale budu ladit a servisovat zadek předek a myslím že se dostanu na únosnou mez i na rozflákané mezi okrsky. Trochu sem povolil stavitený zadek a už se zklidnil a jde to. Takže servis podvozku bude nutný. Ovladatelnost je příkladná přední upside down jsou plusem co v zatáčkách udělá svoji práci a je si Tripl jistý, já mám ovšem své limity poser proužků :) Spolujezdec má smůlu, místa není moc. Úložný prostor n u l a. Spotřeba dostal jsem se pod 5 litrů, točím v průměru do 4,5 tisíc. Jsu zvyklý točit málo tak jak na Bawku, jo sem tam mu dám napít :) Servis a poruchy...To su zvědavý, přešel jsem z Němce bez problémového na Anglána a myslím že... No uvidíme, ale za tu srandu to stojí tedy mě.
Cestování tedy přesuny napříč republikou v mém případě se dá myslím v klidu dávat. Do zahraničí na delší cesty nejezdím mám to zařízené jinak a času není nazbyt tak max víkendovka. Koupil sem na drobnosti SW Motech na sedadlo a moc sluší. Dám přední masku a tourist plégo - již objednáno. Takže cestování snad lepší, ale spíše design.
Závěrem co sdělit, jezdím od r2008 a nepočítám mládí s jezděním na mašinách a myslím že mám malinko najeto zábavně za ty roky. Tripl je motorka když nad tím tak přemýšlím pro ty co chtějí zábavu, civilní urban styl, cafáče, trochu stíhačku bo umí jet jak píchá svině od 2tis, dá se i lehce šňořit-tunit doplňky porůznu, je to hezký na kukmendu, sériový zvuk ti udělá taky radost, Tripl je asi jinej Gang a je originální svým design-em motorem, je i zábavný.

rikosek
rikosek napsal 01.08.21 v 22:30 9b.

Paulano
Paulano napsal 29.07.21 v 07:49 10b.

Páčkalíny
Páčkalíny napsal 25.07.21 v 21:38 10b.

Teďko jsem ho viděl v seriálu "13 přikázání" na Netflixu" kde se objevoval v každé epizodě jako padoušská motorka ... Kladná hrdinka jezdila Triumph 900 Cafáče..

Wojtzig
Wojtzig napsal 22.07.21 v 16:25 10b.

Parádní komentář, správně osobitě napsaný a vystihuje to tu motorku líp než suchý čísla :) Cením porovnání s RT.

Hříbek
Hříbek napsal 22.07.21 v 12:46 10b.

Pěknej Speeďák ať dělá radost