Honda CRF1100L Africa Twin Adventure Sports (2021)

Vlastník LuigiCB1300
Vloženo 19.7.2021
Aktualizováno 25.1.2024

Vloženo: 04.08.2021, Uskutečněno: 04.08.2021, Stav tachometru: 3500 km, Zhlédnuto: 33x

Včera po dvou dnech neježdění už jsem se těšil na lehkou projížďku a zvolil jsem oblíbenou trasu plnou zakroucených okresek, vyhlídek, hradů a zámků . Protože se blížila od Německa hradba studený fronty s deštěm

tak času bylo zhruba 2-3 hodiny - ideální pro tuhle skvělou trasu, kdo přijede někdy k nám na západ - tak vřele doporučuju.

Trasa je ke zkouknutí na mapy cz ..

Podél Ohře přes Kyselku, kde se vždy napiju z pramene vede slušná zatáčkovitá silnice - jen je třeba dát pozor na občasné letní cyklisty a kamiony vezoucí Mattoniho poklad do světa, z Velichova pak krásný zatáčky směr Ostrov a rychle vyběhnout na Klínovec, kde trénuje cyklistickej a downhill potěr na trailech svoje umění, který se jim bude hodit až se z některých stanou motorkáři.

Protože už šla lokální bouřka mým směrem sjel jsem svižně z Klínovce do Vejprt a fotil nad Přísečnickou přehradou u větrných elektráren, kopec vpravo je Jelení Hora, na kterou je dobrý si i vyšlápnout pěšky a udělat si krásnej výlet s parádním rozhledem po hřebeni Krušných hor.

Následovala oblíbená silnice dolů do královského města Kadaň s proslulým hradem, plná krásnejch vraceček a dobrýho asfaltu, doslova motorkářskej ráj .. a povinné kafe s iqoskou na Shellce v Kadani .. Počínající krápání mně vyhnalo z Kadaně směr Mašťov a nádhernou Valeč se zámkem , který je vidět z širokého okolí a kde se začíná stavět proslulý festival Povaleč 5.-7. srpna 2021 , trochu jsem se projel po louce mezi stavěním stanů a budou to mít pěkný - jako každej rok - v honosné atmosféře historické Valče ..

Následovala cesta do Chyše se zámkem a zámeckým pivovarem a pokračování přes Žlutice - okolo majestátného Vladaře se zbytkem opevnění z doby před naším letopočtem a kde i jednooký Žižka odolal velké přesile landfrýdu plzeňských vojsk pánů z Plavna - dále konec světa Štědrá - Toužim - a Bečov nad Teplou se svým zámkem a druhým nejvzácnějším pokladem po korunovačních klenotech - Relikviářem svatého Maura - parádní zatáčky Bečov - Krásno (stojí za to na rozhlednu juknout!! ) !! Nejezdil jsem dvě sezóny a tak musim jen zkonstatovat, že tam konečně je novej skvělej asfalt a je radost se tam sklouznout

Z horního Slavkova už pak cesta do Lokte s nádherným hradem a ještě lepšíma velkolepýma zatáčkama podél světoznámé MX trati směr KV.

U Varů se už zvedal brutální vítr před bouřkou tak poslední fotka

a hurá do oblíbené sauny v Lázních 5 se vyhřát a povolit tělo, obzvláště, když už konečně po roce a půl jede ochlazovací bazén s ledovou vodou

Animals21 (47) napsal 01.06.2022 v 08:55

Jezdím velmi podobnou - větší část dokonce shodnout - cestu. Je to tam opravdu libový

Kdybys chtěl někdy parťáka, můžem to proletět spolu, tak písni SZ ;o)

Měj se

DejvGSR (52) napsal 04.08.2021 v 18:41

Pěkná cesta, hezké fotky.

1 reakce

LuigiCB1300
LuigiCB1300 04.08.2021 v 21:52

díky

cong156 (8) napsal 04.08.2021 v 14:30+1

Něco podobného jezdim párkrát za rok taky. Akorát po těch nejmenších vesnicích. Je tam všude klid a spousta parádních míst. Ty ať si ale objeví každý sám

1 reakce

LuigiCB1300
LuigiCB1300 04.08.2021 v 21:51

jo jo státním silnicím se uplně vyhejbam na okreskách žádnej provoz .. a spoustu zatáček a žádný cajti

• Montáž deflektoru CRF1100 ATAS 2021

Tak po 14 dnech přišel z Las Vegas deflektor na Afriku .. namontováno, vyzkoušeno a konečně zmizel otravnej mikro buffeting do helmy, kterej dělal dost nepříjemný vibrace ve stylu pneu příklep do helmy .. teď konečně ve

Vloženo: 06.08.2021
    Uskutečněno: 06.08.2021
  • Eko rally 250km

Tak jsem si chtěl vyzkoušet jaký to je když se jede spořílkovsky .. na pohodu, kochacím tempem - aneb legálně :-) trasa ke zkouknutí zde :-). https://img.motofotky.cz/upload/images/forum/2021/30/571176_de7bbed3e

Vloženo: 31.07.2021
    Uskutečněno: 30.07.2021
  • Kolečko Vary - Ještěd - Mšeno - Dubá - Vary

Krásný počasí vylákalo na moje oblíbený kolečko 500km .. ke zkouknutí na mapy.cz .. motorkářů jak kobylek .. silnice přecpaný, každou chvíli semafor Ještěd přecpanej .. ale krásný vyventilování .. :-) 6 den od předání

Vloženo: 24.07.2021
    Uskutečněno: 24.07.2021