Honda CRF1100L Africa Twin Adventure Sports (2021)

Vlastník LuigiCB1300
Vloženo 19.7.2021
Aktualizováno 25.1.2024

Vloženo: 31.07.2021, Uskutečněno: 30.07.2021, Zhlédnuto: 23x

Tak jsem si chtěl vyzkoušet jaký to je když se jede spořílkovsky .. na pohodu, kochacím tempem - aneb legálně

trasa ke zkouknutí zde .

Mezi obcema tempomat na 100km/h, v obcích tempomat na 4ku na 65km/h. Trasa krásná přes mé milovamé České středohoří - Raná - Oblík .. uzavírku mezi Lounama a Rakovníkem jsem projel v pohodě, na stavbě silnice nikdo nebyl a je to pěkná šotolinka.

Spotřeba během této - pro mně nezvyklé kochací eko rally - byla přesně 4,0l/100km, průměrná rychlost 75km/h. A vzpomínal jsem na jízdy před 33 lety na MZ150, kdy jsem to "valil" 105km/h na plný plyn furt stále , to afrika si jen tak lehce vrní na 3200 otáček a je na všechno dostatek času. Vivat tempomat!!!

Jo jo i kochací jízda má své kouzlo a chápu čopráky na harlejích s puštěnou muzikou, krátkýma tričkama pod vestama, jen na mojí páteř by to nebylo to pravé

Najeto 3000km 11 dní od předání afriky

Milan1963 (272) napsal 31.07.2021 v 12:09+1

Rakovník - Louny jsem jel přžed 3 dny po objížd'ce, je to pěkná trasa - dovolená. Tempomat nemám ani v autě ani na moto, asi je to dobrá věc...

1 reakce

LuigiCB1300
LuigiCB1300 01.08.2021 v 09:14

Taky jsem netušil jak moc budu tempomat používat, prostě nemusíš držet plyn žádnou silou a ruka odpočívá, ve vesnicích je to taky super .. a páčkou si zvedáš nebo snižuješ rychlost, když jí podržíš tak se rychlost přenastavuje rychleji třeba o 10km/h nahoru nebo dolu je to v mžiku cca 2 sekundy.. ukončení režimu tempomatu je bržděním, vymáčnutím spojky, přeřazením nebo otočením plynový rukojeti do polohy bez plynu - je tam mikrokontakt, kterej automaticky tempomat vypne - z bezpečnostních důvodů ..

Co je taky super, když natahuješ rukavice nebo si něco upravuješ za jízdy, tak prostě pustíš ruce a nemusíš to řešit při zastavování

• Montáž deflektoru CRF1100 ATAS 2021

Tak po 14 dnech přišel z Las Vegas deflektor na Afriku .. namontováno, vyzkoušeno a konečně zmizel otravnej mikro buffeting do helmy, kterej dělal dost nepříjemný vibrace ve stylu pneu příklep do helmy .. teď konečně ve

Vloženo: 06.08.2021
    Uskutečněno: 06.08.2021
  • Okolo vulkánu Doupovských hor 200km

Včera po dvou dnech neježdění už jsem se těšil na lehkou projížďku a zvolil jsem oblíbenou trasu plnou zakroucených okresek, vyhlídek, hradů a zámků :-). Protože se blížila od Německa hradba studený fronty s deštěm

Vloženo: 04.08.2021
    Uskutečněno: 04.08.2021
  • Kolečko Vary - Ještěd - Mšeno - Dubá - Vary

Krásný počasí vylákalo na moje oblíbený kolečko 500km .. ke zkouknutí na mapy.cz .. motorkářů jak kobylek .. silnice přecpaný, každou chvíli semafor Ještěd přecpanej .. ale krásný vyventilování .. :-) 6 den od předání

Vloženo: 24.07.2021
    Uskutečněno: 24.07.2021