Jawa 250 Pérák (1954)

Vlastník Michal_Zich
Vloženo 16.7.2021
Aktualizováno 16.7.2021

Jawa Pérák 250 1954
Sen všech správných chlapů ?
Skvost do garáže a jen se chodit dívat po večerech.

První dojmy - No, první dojmy. Každý kdo na něj sedne, tak je zná? Výborný vzhled na svou dobu. Jednoduchost.

Motorku bych doporučil pro - Věrným fanouškům Péraka

Doplňky na motorce - Bez doplňku

Rituál, zážitek, to se neda popsat ?
Kvalitní příprava a pece Vás odmění nevšedním zážitkem.
Motor klasika všem známý, jednoduchý funkční.
Trosku horší brzdy.
Nádherné rybiny.
Ruce pořad od benzinu a oleje, ale to k tomu patří ?

Bobedelweiss
Bobedelweiss napsal 04.01.24 v 23:27 10b.

krása

když je motorka skutečně DOBŘE udělaná tak nemusíš mít ruce od oleje ani od benzínu jak je rok dlouhej

a kdo je vůbec pohodlnej a má VAPE tak jen leje mix a nic neřeší

já spolehlivější motorku nezažil a to jsem sedlal jak japonský tak německý stroje

PÉRÁK JE PROSTĚ DOKONALEJ STROJ

jawatar
jawatar napsal 23.07.21 v 23:31 10b.

Jedu ti takhle na sraz motocyklů socialistické výroby do Mšena u Mělníka,jedu za Jawa 250 pérák.
Hochu,tak to nechceš čmuchat,strýc tak 65+,na hlavě kokosák,dobový hadry,prostě vyřechtanej děda.
Plně chápu poznámku cmirala,že na srazy péráků jezdí japonci,ty trochu jedou,brzdí,nesmrdí,seserou se,VAPE mají při narození,po 50 000km je to zajetá motorka,prostě něco,co je spolehlivé.
Ty,co tam přijedou na japonci,zase v pohodě odjíždějí.Neřeší pecku na svíčce,ucpanou trysku,prázdnou baterii(zase mi to k...a nedobijí),ruce od benzínu,či oleje,nefunkčí kondík apod.
Ale pozor,právě o tyto zážitky se okrádají.Jezdi na japonci,nic proti,ale na sraz těchto krásných strojů přijeď zase jen na starém pekáči s úsměvem,co měli naši taťkové!!!Pérák je boží a jednoduchej stroj.Jozíf je prostě legenda!!!

JardaBar
JardaBar napsal 23.07.21 v 19:29 10b.

paráda

marafzs600
marafzs600 napsal 20.07.21 v 06:01 10b.

moc pěknej

Milan1963
Milan1963 napsal 19.07.21 v 22:38 10b.

Péráka mám 40 let, nadšen z něho už nejsem, ale tobě to nadšení přeju. A přidávám 10 bodů.