Kawasaki Z900 (2019)

Vlastník juramaha
Vloženo 10.7.2021
Aktualizováno 21.11.2022

Po dlouhém rozhodování jsem neodolal a pořídil si čtyřválec.

Kawasaki Versys 1000: Vyšší cena

První dojmy - Moto se lehce ovládá i na svojí vysokou hmotnost. Těžiště je nízko. Posed vzpřímenější, na zem dosáhnu akorát (183 cm). Plyn se dávkuje dobře, výkon nastupuje plynule.

Motorku bych doporučil pro - Někdo, kdo už má trochu zkušenosti na moto. Není lehká pro manipulaci na místě. Kdo má rozum na plynu a umí jezdit jinak než rovně tak se vůbec nemusí bát.

Doplňky na motorce - Výfuk IX RACE - v nižších otáčkách není moc hlučný, ve vyšších už kvičí celkem slušně. Minimálně poloviční hmotnost oproti origo.

Padáky na motoru, CNC páčky, padáky na kyvce, tankpad, ochranný kryt motoru, držák SPZ, vyšší plexi...

Vzhledově velmi povedený stroj. Černozelená kombinace je velmi zajímavá, každý se za ní otočí. Nevýhodou je nástřik nádrže - je na ní vidět každý patlanec a otisk ruky. Náchylnější na poškrábání.

Motor je tichý, s průběžným nástupem výkonu a dobře čitelný - chci jet na kochačku tak jen lechtám plyn, chci jet jak hovado, dám full gas a mám co dělat abych neuletěl ze sedla.

Ovladatelnost v zatáčkách je vynikající jede přesně kam chci.

Podvozek je dobrý, manuálně stavitelná tuhost tlumičů.

Brzdy s ABS pracují dobře, zatím jsem vždycky zastavil.

Úložný prostor = 0. Spotřeba od 4,9 do 5,5 podle stylu jízdy.

Sedlo spolujezdce tvrdé jako dlažební kostka, batůžek po ujetých 50 km už 3 dny nemůže sednout ani na záchod.

Převodovka chce to častěji měnit olej. Používat kvalitní. Spojka šlape velmi lehce, převody jdou lehce. I po delší jízdě a častějším řazení vůbec nebolí ruka ze spojky.

Cestování na delší vzdálenosti nebude zrovna nejpohodlnější. 150 km kolem komína je OK, ale k moři to chce trošku odvahy, nebo přečalounit sedlo. Nádrž je malá cca na necelých 300 km, podle stylu jízdy. Při vyšších rychlostech (130+) mi jde na ramena a helmu silný poryv větru, který u mě funguje jako omezovač rychlosti :)

juramaha
juramaha napsal 12.08.22 v 17:53

Samíc díky

Samíc
Samíc napsal 12.08.22 v 14:30 10b.

Pěkný to máš

Luka_ADHD
Luka_ADHD napsal 15.07.21 v 09:11 10b.

Pěknej bajk, taky jsem o ní přemýšlel